چگونه میتوان یک شماره را ردیابی کرد

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

چگونه دیگران را ردیابی کنیم,چطور توسط شماره موبایل افراد موقعیت شان را پیدا کنیم,ردیابی یک طرفه,این شماره الان کجاست,ردیابی سریع شماره,چگونه گوشی همسرم را ردیابی کنم,ردیاب انلاین شماره,ردیابی از طریق واتساپ,ردیابی افراد بدون نیاز به نصب بر روی گوشی طرف مقابل,چگونه میتوان یک شماره را ردیابی کرد,این شماره الان کجاست,چطور توسط شماره موبایل افراد موقعیت شان را پیدا کنیم,نرم افزار مکان یاب اشخاص,دانلود رایگان ردیابی افراد روی نقشه به طور دقیق با تلفن همراه,ردیابی گوشی با ip,ردیاب هوشمند,چگونه گوشی همسرم را ردیابی کنم,چگونه میتوان یک شماره را ردیابی کرد,چطور توسط شماره موبایل افراد موقعیت شان را پیدا کنیم,ردیابی شماره موبایل از طریق گوگل مپ,این شماره الان کجاست,ردیابی یک طرفه,نرم افزار پيدا كردن مكان افراد به صورت دقيق,پيدا كردن لوكيشن با شماره تلفن,جی‌پی‌اس (GPS) چیست و چگونه می تواند ردیابی می کند؟

جی‌پی‌اس (GPS) یا سامانه موقعیت یابی جهانی یک تکنولوژی‌ است که در آن ماهواره‌هایی که همیشه در مدار مشخصی حرکت می‌کنند، سیگنال‌هایی را به زمین ارسال می‌کنند. موقعیت ماهواره‌ها به گونه‌ای است که در هر سطحی از زمین حداقل ۴ ماهواره بر روی سرمان قرار گرفته است. گوشی‌ها با داشتن یک چیپ سخت افزاری مخصوص این سامانه، سیگنال‌ها را دریافت کرده و از آنجایی که سه پارامتر مکان ارسال، مکان دریافت و فاصله همیشه به یکدیگر بستگی دارند، می‌توانند با در دست داشتن مکان ماهواره و فاصله (که از داده‌های موجود در سیگنال‌ها محاسبه می‌شوند)، مکان ما را مشخص کند.


موقعیت یابی رادیو‌یی یک گوشی موبایل

در این تکنولوژی ما شاهد نوع متفاوتی از ردیابی هستیم که کاملاً وابسته به سیم کارت و اپراتور ارائه دهنده است و به دیگر تکنولوژی‌ها نظیر GPS و … وابسته نیست. در موقعیت یابی رادیویی، سیگنال‌های ارسال شده از یک منبع توسط حداقل دو دریافت کننده (دکل‌های مخابراتی یا اپراتورها) آنالیز گشته و نتایجی ارائه می شود.

یکی از این روش‌ها موقعیت یابی هزلولی است که با توجه به تاخیر (TDOA) بین دریافت سیگنال توسط دو دکل از یک منبع (گوشی) و محاسبه فاصله هر کدام از آن‌ها با منبع سیگنال‌ها، یک هزلول بدست می‌آید. با وجود سه دکل، مختصات X (طول) و Y (عرض) جغرافیایی گوشی و با وجود دکل چهارم مختصات Z (ارتفاع) اش هم بدست می‌آید. با توجه به وجود تعداد زیادی دکل، مختصات پیدا شده دقیق تر هم به دست خواهد آمد.

اما نکته ی جالب اینجاست که همه این محاسبات و اطلاعات خام پیش از ردیابی توسط اپراتورها و ارائه دهندگان شبکه موبایل انجام می‌شود یعنی این نتایج تنها با درخواست مراجع قضایی و یا نیروهای امنیتی از جمله پلیس و … تحویلشان داده می‌شود؛ پس چطور در این تبلیغات ادعای آن می شود که به به این اطلاعات دسترسی دارند؟!

پس خیالتان از این بابت راحت باشد چون بدون تایید مراجع قضایی و پلیس، اپراتورها اطلاعات مکانی شماره موبایل را در اختیار هیچ شخص یا شرکت ثالثی قرار نخواهند گرفت.

در پس پرده ی این تبلیغات و برنامه‌های هک چه چیز وجود دارد؟

باید گفت که در پس این ادعاهای واهی هیچ چیز قرار ندارد و اغلب این تبلیغ کننده‌ها که چنین محصولات و امکانات اغلب جاسوسی را به فروش می‌گذارند پس از دریافت پول از شما در بهترین حالت هیچ برنامه‌ای را تحویلتان نخواهند داد یا یک برنامه‌ای به شما داده و می‌گویند که” این را در گوشی فرد مورد نظر نصب کن” چیزی که امکان پذیر نیست، چون معمولاً به دلیل قابلیت‌های امنیتی متعدد موجود در گوشی‌ها، حتی با داشتن دسترسی فیزیکی به گوشی هم ممکن است امکان پذیر نباشد.

اوج فاجعه در این ماجرا این است که این تبلیغ کننده‌ها پس از دریافت پول، در اکثر سناریو‌ها علاوه بر اینکه پول مفتی به جیب خواهند، حتی ممکن است به خود شما نیز آسیب برسانند. فرض کنید این اشخاص به عنوان یک برنامه هک کننده، برنامه‌ای را به شما بدهند که این برنامه نه تنها کاری نمی‌کند، بلکه ممکن است اطلاعات خود شما را هم به سرقت ببرد. اطلاعات حساسی از جمله رمز‌های عبور، تصاویر و فایل‌های شخصی، اطلاعات حساب‌های بانکی و … . حتی ممکن است پا را فراتر بگذارند و به سیستم عامل شما هم آسیب برسانند.

توصیه ی ما این است که اصلا به این تبلیغ ها اعتماد نکنید چون اگر پولتان را به چنین اشخاصی بدهید نه تنها پولتان را در مقابل هیچ باخته‌اید بلکه امنیت اطلاعات خود را هم در خطر انداخته اید.
 
  • برچسب ها
    این شماره الان کجاست دانلود رایگان ردیابی افراد روی نقشه به طور دقیق با تلفن همراه ردیاب انلاین شماره ردیاب هوشمند ردیابی از طریق واتساپ ردیابی افراد بدون نیاز به نصب بر روی گوشی طرف مقابل ردیابی سریع شماره ردیابی شماره موبایل از طریق گوگل مپ ردیابی گوشی با ip ردیابی یک طرفه نرم افزار مکان یاب اشخاص نرم افزار پيدا كردن مكان افراد به صورت دقيق پيدا كردن لوكيشن با شماره تلفن چطور توسط شماره موبایل افراد موقعیت شان را پیدا کنیم چگونه دیگران را ردیابی کنیم چگونه میتوان یک شماره را ردیابی کرد چگونه گوشی همسرم را ردیابی کنم
  • بالا