تازه چه خبر


هر که بامش بیش برفش بیشتر انشا کوتاه

shadow

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

.

هر که بامش بیش برفش بیشتر انشا کوتاه ، را از سایت همیار خاص ببینید


سوال :

انشا درمورد هر که بامش بیش برفش بیشتر... ؟


جواب :

2 انشا برای شما گرداوری کرده ایم ..
1 :

مقدمه : صبح یک روز آفتابی، محمد تقی از خواب بیدار شد و به مزرعه کوچکش که کنار خانه اش بود، رفت تا سبزی هایی که رسیده و قد کشیده بودند، بچیند و آنها را به شهر برده و بفروشد.

بند : وقتی به آنجا رسید، چشمش به حشمت افتاد که در مزرعه بزرگش در حال چیدن گوجه بود. حشمت حسابی عرق کرده بود و با اینکه فقط چند سبد گوجه چیده بود، اما حسابی به هن وهن افتاده بود و خستگی از سر و رویش می بارید.

به حشمت سلام کرد وشروع کرد به چیدن سبزی ها، برای اینکه سبزیها پلاسیده نشود، آنها را تندتند می چید و بسته بندی می کرد. بعد از گذشت سه ساعت، کارش تمام شد.

نتیجه : حشمت را صدا زد و قبل از اینکه از او خداحافظی کند گفت: خوش به حالت حشمت خان. چه زمین بزرگی داری! حتما خیلی از فروش محصولت سود می کنی. حشمت که حسابی خسته شده بود و فقط چند سبد گوجه به سبدهای قبلی اضافه کرده بود، به محمدتقی که زمینش کوچک بود و کارش تمام شده بود، غبطه خورد و گفت: «هر که بامش بیش برفش بیشتر»


2 :

مقدمه : جنگ ایران و عراق بود . حسن هم در میدان جنگ حضور داشت . او سربازی جوان ، نوکار و جاه طلب بود . رویاهای زیادی در سر خود می پروراند و آرزو داشت روزی به جایگاه بلندی برسد.

بدنه : ناگهان صدای تانک های عراقی ، در دشت پیچید . تانک ها به سمت خاک ایران در حال پیشروی بودند . حسن نیز برای اینکه خودی نشان بدهد، تعدادی از هم رزمانش را برداشت و در خط مقدم جنگ به مقابله با عراقی ها پرداخت . عراقی ها همین که دیدند گروهی به مقابله با آن ها ایستاده ، عقب نشستند و دوباره سکوت بر دشت حکم فرما شد.

فرمانده گردان از این حرکت دلیرانه حسن خیلی خوشش آمد . او را به نزد خودش فرا خواند و به او گفت : حسن جان ، به دلیل قطعی سیم های تلگراف باید خودت به تنهایی تصمیم می گرفتی که چه کنی و خوشبختانه درست ترین و به موقع تصمیم ممکن را گرفته ای.در این جنگ ما به سربازان دلیری چون تو نیاز داریم . حالا خودت را برایم اثبات کرده ای و از این پس فرمانده گردان عاشورا ، تو خواهی شد.


روزی جعفر نزد حسن آمد و خواست کمی با او گپ بزند ولی متوجه شد که حسن به شدت مشغول کار است.جعفر رو به حسن کرد و با خنده گفت : حسن ، تا چند روز پیش تنها کار تا خیال پردازی بود ولی حالا فرصت حرف زدن را هم نداری.اذیت نمی شوی؟

حسن در همان حال که نامه ای می نوشت جواب جعفر را داد و گفت : به قول قدیمی ها ، هر که بامش بیش برفش بیشتر

نتیجه : حسن دیگر نمی توانست مثل گذشته استراحت کند ، مثل گذشته راحت باشد . او مسئولیت بزرگی داشت و دست و پایش بند شده بود ولی همین سخت کوشی هاست که انسان را می سازد و حالا شهید حسن ، نماد ایستادگی ، غیرت و سلحشوری است.منبع : همیارخاص

.
 🔴 نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده میشوند

 • برچسب ها
  انشا درمورد هر که بامش بیش برفش بیشتر بازآفرینی ضرب المثل هرکه بامش بیش برفش بیشتر خلاصه هرکه بامش بیش برفش بیشتر داستان کوتاهی درباره ی هرکه بامش بیش برفش بیشتر شعر هرکه بامش بیش برفش بیشتر صفحه۴۶نگارش هفتم فهم خود را از ضرب المثل هرکه بامش بیش برفش بیشتر بنویسید معنی و مفهوم هرکه بامش بیش برفش بیشتر هر که بامش بیش برفش بیشتر انشا کوتاه


 • جدیدترین ارسال های پروفایل

  کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
  alir در پروفایل shadow نوشت.
  سلام خدا قوت
  من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
  پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
  عباس گودرزی در پروفایل shadow نوشت.
  سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
  بالا