نوزادان نارس در معرض خطر دیابت بالاتر

shadow

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

نوزادان نارس در معرض خطر دیابت بالاتر

یک مطالعه بزرگ جدید حاکی است ، نوزادان نارس در معرض خطر ابتلا به دیابت هستند.

در مطالعات قبلی ، تولد زودرس با مقاومت به انسولین همراه بوده است ، اما این اولین مطالعه بزرگ برای ردیابی خطرات دیابت از کودکی به بزرگسالی است.

محققان 4،193،069 نوزاد مجرد را که از 1973 تا 2014 به مدت متوسط 23 سال در سوئد متولد شده بودند ، به طور متوسط 23 سال دنبال کردند ، برخی از آنها تا 43 سال. آنها 27.512 مورد دیابت نوع 1 و 5 هزار و 525 مورد از نوع 2 را پیدا کردند. این مطالعه در دیابتولوژی است.

در مقایسه با نوزادان تمام عیار ، کسانی که متولد می شوند زودرس 21٪ خطر ابتلا به دیابت نوع 1 و 26٪ افزایش خطر ابتلا به تیپ 2 را قبل از 18 سالگی داشتند. بعد از 18 سالگی ، نوزادان نارس 24٪ خطر نسبی را برای نوع 1 و 49٪ خطر ابتلا به بيماري نوع 2 را افزايش داده است.

این مطالعه سن مادر ، تحصیلات ، شاخص توده بدنی ، سیگار کشیدن ، دیابت در دوران بارداری و سایر عوامل را کنترل کرد.

دکتر کیسی کرامپ ، استاد پزشکی ، در دانشکده پزشکی Icahn در Mount Sinai در نیویورک گفت: "بیشتر کودکانی که زودرس متولد می شوند ، به مرور زمان کار خود را خوب انجام می دهند ، اما خطر ابتلا به اختلالات مختلف را افزایش می دهد." "كودكان و بزرگسالانی كه زودرس به دنیا آمده اند ، ممكن است نیاز به غربالگری زودرس و پیگیری بالینی دیابت و مداخلات پرخاشگرانه شیوه زندگی برای جلوگیری از بروز این بیماری داشته باشند."
منبع : nytimes
 

جدیدترین ارسال های پروفایل

کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
alir در پروفایل shadow نوشت.
سلام خدا قوت
من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
عباس گودرزی در پروفایل shadow نوشت.
سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
بالا