نقاشی برای سال نو

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

نقاشی برای سال نو ، را در همیارخاص بخوانید

نقاشی هفت سین | ۶۵ نقاشی و رنگی آمیزی عید نوروز و سفره هفت سین کودکانه​

نقاشی هفت سین | ۶۵ نقاشی و رنگی آمیزی عید نوروز و سفره هفت سین کودکانه​


نقاشی هفت سین و نقاشی در مورد عید نوروز از زمان کودکی ما تا زمان کودکی فرزندانمان همیشه موضوع نقاشی و رنگ آمیزی و کاردستی معلمین و اولیای مدرسه بوده است ، حتی زمانی که پیک های نوروزی خیلی بیشتر از حالا ابهت داشت و تزیین و رنگ آمیزی آن یک موضوع خیلی جدی تحصیلی محصوب میشد همیشه یک صفحه برای نقاشی کرده سفره هفت سین یا کشیدن یک نقاشی با موضوع عید نورز جزء ثابت و بدون تغییر نقاشی ها و رنگ آمیزی های بهاره محسوب میشد .

ما در این نوشته قصد داریم ۶۵ نقاشی با حال و هوایی بهاره و نورزی تقدیم شما کنیم .

موضوع نقاشی با حال و هوای عید نوروز :​

نقاشی هفت سین برای کودکان​

نقاشی ۷ سین عید​


هفت سین بسیار ساده زیر مناسب بچه ها و دانش آموزان کوچکتر مثل کودکان پیش دبستانی است ، برخی اجزای این تصویر مثل آینه و شمعدان و تنگ ماهی و سیب و سبزه به صورت جدا جدا و بزرگتر برای سهولت نقاشی توسط کودکان پایین این تصویر قرار داده شده است.

نقاشی هفت سین نوروز​


از مهم ترین آداب و روسوم نوروزی دید و بازدید و بخصوص دیدار بزگتر های فامیل است ، پس اگر ازکودک شما خواسته شده در مورد عید نوروز نقاشی کند ، بعد از هفت سین کشیدن یک نقاشی از دور همی خانواده ها اطراف سفره هفتت سین موضوع مورد علاقه ای است .

نقاشی هفت سین کودکان​


معمولا رسم است بزرگتر خانواده در کنار سایر اعضای خانواده کنار سفره هفت سین در لحظه سال تحویل می مانند و قرآن تلاوت میکنند . نقاشی زیر به این موضوع زیبا اشاره دارد .

نقاشی ۷سین سنتی​


شاید سفره هفت سین در نگاه اول کار سخت و پیچیده ای باشد ولی شما در کنار فرزندان خود، با ساده کرده اجازی هفت سین میتوانید یک هفت سین ساده با شکل های ساده هندسی مثل دایره و مربع و مستطیل بکشید .

نقاشی هفت سین زیبا​


تنگ ماهی ساده برای کودکان پیش دبستانی با رنگ آمیز

نقاشی هفت سین ۱۴۰۰​


نقاشی آینه و شمعدان هفت سین

نقاشی هفت سین بچه گانه​


رنگ آمیزی نقاشی هفت سین برای کودکان

نقاشی ۷سین تخیلی​


نقاشی سیر هف سین برای کودکان

رنگ آمیزی تخم مرغ رنگی هفت سین برای کودکان

نقاشی هفت سین کودکانه​


رنگ آمیزی تنگ ماهی برای هفت سین

نقاشی سفره ۷سین سال​


رنگ آمیزی سیب برای هفت سین

نقاشی ۷سین​


رنگ آمیزی سبزه برای هفت سین

نقاشی سفره هفت سین​

نقاشی سفره هفت سین برای پیک نوروزی​

نقاشی عید نوروز برای کودکان​


از کاراکتر های بانمک نوروزی ” حاجی فیروز است ” که خیلی هم مورد توجه کاریکاتوریست ها و گرافیست ها قرار گرفته است ،اما این حاجی فیروز کیست ؟

با مراجعه به ویکی پدیا متوجه میشویم ، حاجی فیروز، همچنین شناخته‌شده با نام خواجه پیروز، یک چهرهٔ افسانه‌ای در فولکلورِ ایرانیان است که در نخستین روزهای هر سال، در کنار عمو نوروز، به شهرها می‌آید تا از آمدنِ نوروز به مردم آگهی دهد. او یک مرد لاغراندام و سیاه‌رُخ، با کُلاهِ دوکی، گیوه‌های نوک‌تیز و جامهٔ سُرخ است که با دایره‌زنگی و دنبک، به خیابانها می‌آید و به رقص، شیرین‌کاری و خواندنِ آوازِ کوبه‌ای می‌پردازد.

آوازهای حاجی فیروز​


حاجی فیروزه حاجی فیروزه، سالی یه روزه، همه می‌دونن، منم می‌دونم، عیدِ نوروزه، سالی یه روزه.

اربابِ خودم ارباب خودم، «سامبولی بلیکم» ! ارباب خودم، سرِتو بالا کن! ارباب خودم، لطفی به ما کن، ارباب خودم، به من نیگا کن! ارباب خودم، بزبز قندی، ارباب خودم، چرا نمی‌خندی؟

بشکن بشکن بشکن بشکنه؛ بشکن! من نمی‌شکنم؛ بشکن! اینجا بشکنم، یار گله داره، اونجا بشکنم، یار گله داره؛ هر جا بشکنم یار گله داره این سیاه بیچاره چقد حوصله داره!

نقاشی تخیلی عید نوروز​


بجز حاجی فیروز از نقاشی شخصیت هیا شاهنامه و حیوان نماد هر سال میتوان در نقاشی عید نوروز استفاده کرد.

نقاشی عید نوروز کودکانه​

نقاشی عید نوروز کودکان​

نقاشی ساده و راحت عید نوروز​

نقاشی عید نوروز برای رنگ آمیزی​

نقاشی عید نوروز ساده​

نقاشی عید نوروز پیش دبستانی​

نقاشی عید نوروز​

رنگ آمیزی عید نوروز برای کودکان​

رنگ آمیزی نقاشی عید نوروز​

کاربرگ رنگ آمیزی عید نوروز​

رنگ آمیزی کودکانه عید نوروز​

نقاشی و رنگ آمیزی سیزده بدر​


حتما شما هم با من هم عقیده اید که همه کیف عید یک طرف و کیف تفریح و پیک نیک در سیزده بدر هم یک طرف ، این نقاشی و رنگ آمیزی مربوط به سیزده به در را هم از ما داشته باشید شاید بعد از تعطیلات به دردتان خورد : )

رنگ آمیزی کودکان عید نوروز​

رنگ آمیزی عید نوروز​

رنگ آمیزی سفره هفت سین برای کودکان​

رنگ آمیزی نقاشی سفره هفت سین​

کاربرگ رنگ آمیزی سفره هفت سین​

رنگ آمیزی سفال برای سفره هفت سین​

آموزش رنگ آمیزی سفره هفت سین​


یکی از علت های زیبایی و چشم نوازی سفره هفت سین ایرانی همین رنگارنگ بودن آن است ، از رنگ سبز سبزه تا رنگ سرخ سیب و رنگ های شاد و متفاوت در رنگ آمیزی تخم مرغ هفت سین نشان از ذوق و هنر دوستی ایرانی ما دارد شما هم در رنگ آمیزی سفره هفت سین سعی کنید از همه رنگ ها بخصوص رنگ های شاد در نقاشی خود استفاده کنید .

عمو نوروز کیست ؟​


عمونوروز، همچنین شناخته‌شده با نام بابا نوروز، یکی از نمادهای نوروز در فولکلورِ ایرانیان است که در شب‌های جشنِ نوروز، برای بچه‌ها هدیه می آورد و به همراه حاجی فیروز سفر می‌کند.

از ویژگی‌های عمو نوروز، میتوان اشاره کرد به زلف و ریشِ سفید (در برخی بازگفت‌ها، حنا بسته)، کلاهِ نمدی، کمربندِ ابریشمیِ آبی، شالِ سفید، شلوارِ کتان و گیوۀ تخت‌نازک. او از میانِ کوه راه می‌افتد و عصا به دست می‌آید به سمتِ دروازۀ شهر.

افسانۀ بابا نوروز و ننه سرما​


داستانِ بابا نوروز و ننه سرما، از افسانه‌های نمادینِ گذارِ سالِ کهنه به سالِ نو است.

پیرمردی که بابا نوروز یا عمو نوروز خوانده می‌شود، به دیدارِ پیرزنی می‌رود به نامِ ننه سرما، که به گونه‌ای بانوی بابا نوروز شمرده می‌شود. بر پایۀ افسانه‌های گفتاری، ننه سرما، در درازای سال، تنها در این شب است که میتواند بابا نوروز را ببیند. پس از این شب، ننه سرما، بابا نوروز را وا می‌نهد و به راه خود می‌رود تا در سال آینده این دو باز در همین شب یکدیگر را دیدار کنند.

بازگفتِ دیگری از این داستان می‌گوید که ننه سرما، در نخستین روزِ بهارِ هر سال، چشم‌به‌راهِ عمو نوروز می‌شود تا او را ببیند؛ اما پیش از آمادنِ او، از خستگی خوابش می‌برد و پس از بیدار شدن، درمی‌یابد که عمو نوروز آمده و رفته است.

رنگ آمیزی نقاشی سفره هفت سین برای کودکان​

طرح رنگ آمیزی سفره هفت سین​

همچنین بخوانید :​


طرح گل گلی | ۵۰ طرح و زمینه گل گلی زیبا و شاد برای والپیپر و دکوپاژ

نقاشی درباره دوستی | ۵۰ نقاشی و رنگ آمیزی در مورد دوست و دوستی برای کودکان

نقاشی درخت | ۶۰ نقاشی و کاریکاتور با موضوع درخت و درختکاری برای کودکان

نقاشی حضرت موسی | ۲۵ نقاشی و رنگ آمیزی از داستان حضرت موسی داستان

نقاشی روز مادر | ۷۰ نقاشی و رنگ آمیزی درباره روز مادر برای کودکان

رنگ کردن تخم مرغ | ۵۰ مدل زیبا برای نقاشی روی تخم مرغ عید

نمایشگاه نقاشی سال نو ماه نو​


به مناسبت سال نو موسسه چند منظوره بوم زنگ رنگ موفق به برگزاری نمایشگاه نقاشی سال نو ماه نو در ۳ روز متوالی در خانه فرهنگ و هنر وندانگار گرديد. شعار ما در این برنامه بزرگ این است: ما کودکان و نوجوانان بوم زنگ رنگ ترانه های نوروزی را در سال گشت “سال نو ماه نو”، به تصویر کشیده، می نوازیم، می سراییم و به نمایش در می آوریم.

از این رو گروه تجسمی بوم زنگ رنگ آثار زیبای خود را با موضوع نوروز و سال نو به نمایش گذاشته و گروه موسیقی کودک و ارکستر نوجوانان نیز در برنامه های متعدد به نواختن آهنگ های زیبا حال و هوای حضار را کاملا نوروزی کرده اند. همینطور گروه نمایشی نیز با اجرای نمایش های شاد و نوروزی خنده را به لبان تماشاچیان آوردند.

در آخرین روز از سال گشت سال نو و ماه نو اهدای تقدیرنامه توسط اساتید نقاشی خانم سلیمانی، خانم امانت و خانم میکائلی به هنرجویان نقاشی صورت گرفت.


نقاشی برای سال نو​


عنوان : نقاشی برای سال نو


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد
بالا