قرص مونته لوکاست و مطالب فوق مهم آن

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,296
79
قیمت قرص مونته لوکاست | مشخصات قرص مونته لوکاست | اطلاعات کامل قرص مونته لوکاست | مشخصات قرص مونته لوکاست | عوارض قرص مونته لوکاست | خرید قرص مونته لوکاست


موارد مصرف مونته لوکاست
مونتلوکاست یک آنتاگونسیت انتخابی گیرنده لوکوترین با عملکرد و کاربردهای مشابه با زافیرلوکاست است اگر چه گزارش شده است که طول مدت فعالیت آن طولانی تر است و به صورت نمک های سدیم تجویز می شود ولی دوزها بر اساس پایه بیان می شوند به طوری که mg10/37 مونتلوکاست سدیم تقریباً معادل با 10 میلی گرم مونتلوکاست می باشد. در درمان آسم مزمن مونتلوکاست سدیم با دوزهای معادل 10 میلی گرم مونتلوکاست و یکبار در روز داده می شود و مصرف ان باید در بعدازظهرها صورت گیرد. در مورد بچه های 6 سال تمام تا 14 سال می توان دوز معادل با 5 میلی گرم مونتلوکاست تجویز کرد و در کودکان 6 ماهه تا 5 ساله دوز معادل با 4 میلی گرم. نکته این که نباید از آن در درمان حملات حاد آسم استفاده کرد. در برخورد با رینیت آلرژیک فصلی دوزهای مشابه با آسم در بالغین و کودکان 2سال به بالا تجویز می شود.

مکانیسم اثر مونته لوکاست
مونته لوکاست آنتاگونیست گیرنده های لوکوترین است. این دارو فعالیت لوکرترین D4 در ریه را مهار می کند که باعث کاهش التهاب ریه و شل شدن عضلات صاف می شود.

فارماکوکینتیک مونته لوکاست
اوج غلظت پالاسمایی مونتلوکاست 2 تا 4 ساعت بعد از تجویز خوراکی حاصل می شود. زیست دستیابی متوسط 64% می باشد. مونتلوکاست بیش از 99% به پروتین های پلاسما متصل می شود و به طور وسیع در کبد توسط سیتوکروم 450p- و ایزوآنزیم های 4A3CYP، 6A2CYP و 9C2CYP متابولیزه می شود و عمدتاً از طریق مدفوع و از راه صفرا دفع می گردد. در بیماران مبتلا به اختلالات ملایم تا متوسط کبدی متابولیسم کاهش می یابد و نیمه عمرحذف دارو طولانی تر می شود.

عوارض جانبی مونته لوکاست
تغییر در خلق و خو مانند پرخاشگری، عصبی شدن، خواب های پریشان، راه رفتن در خواب. توهم
مشکلات حافظه، افسردگی، تفکرات آسیب رساندن به دیگران
درد ناگهانی بازو و ساق پا، ضعف عضلات، درد سینوس، مشکل تنفسی، سرگیجه
علائم آلرژیک، خارش، راش، ورم صورت و زبان از عوارض احتمالی این دارو است

تداخلات دارویی مونته لوکاست
تولیدکنندگان توصیه می کنند هنگام تجویز همزمان تحریک کننده های قوی آنزیم کبدی مثل فنی توئین، فنوباربیتال یا ریفامپین با مونتلوکاست، مانیتور کردن بالینی صورت پذیرد.

توصیه های دارویی مونته لوکاست
در زمان حمله های آسمی نباید از این دارو استفاده کرد چون این دارو اثرات پیشگیری کننده دارد و در زمان حمله آسم بی تاثیر است.
-در صورتی که علائم آسم تشدید شد، لازم است به پزشک اطلاع دهید
-مصرف دخانیات همراه با مصرف این دارو ممنوع است
-قرص جویدنی این دارو حاوی فنیل آلانین می باشد.لذا در صورتی که بیمار (خصوصاً کودک) مبتلا به فنیل کتونوریا می باشد، حتماً پزشک را در جریان قرار دهید.
 
 • برچسب ها
  اطلاعات کامل قرص مونته لوکاست حساسیت به قرص مونته لوکاست خرید قرص مونته لوکاست عوارض قرص مونته لوکاست قرص مونته لوکاست 10 چیست قرص مونته لوکاست 5 چیست قرص مونته لوکاست برای اطفال قرص مونته لوکاست برای سرماخوردگی قرص مونته لوکاست برای چی خوب است قرص مونته لوکاست دربارداری قطع مونته لوکاست قیمت قرص مونته لوکاست مشخصات قرص مونته لوکاست مونته لوکاست برای سرفه مونته لوکاست و کهیر نحوه مصرف قرص مونته لوکاست
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,731
  ارسال ها
  56,167
  کاربران
  3,416
  جدیدترین کاربران
  الهه فتحی پور
  عقب
  بالا