قرص فکسوفنادین و مطالب فوق مهم آن

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,296
79
قیمت قرص فکسوفنادین | مشخصات قرص فکسوفنادین | اطلاعات کامل قرص فکسوفنادین | مشخصات قرص فکسوفنادین | عوارض قرص فکسوفنادین | خرید قرص فکسوفنادین

موارد مصرف فکسوفنادین
آنتی هیستامین غیر سداتیو (آنتاگونیست رسپتورهای H1).

فکسوفنادین که یک متابولیت فعال ترفنادین و یک آنتی هیستامین غیر آرام بخش می باشد فعالیت شدید آنتی موسکارینی یا آرام بخشی ندارد. این دارو به صورت هیدروکلرید در درمان علامتی حالات آلرژیک مثل رینیت آلرژیک فصلی و کهیر مزمن تجویز می گردد. این دارو به صورت خوراکی و با دوز mg 120 در روز به صورت دوز منفرد یا در دو دوز تقسیم شده تجویز می گردد. به کودکان 6 تا 11 سال دوزهای 30 میلی گرمی، 2 بار در روز در درمان رینیت آلرژیک فصلی داده می شود.

مکانیسم اثر فکسوفنادین
فکسوفنادین متابولیت ترفنادین بوده وسبب مهار انتخابی رسپتورهای H1 محیطی می شود. دارو دارای فعالیت سداتیو و آنتی موسکارینی مشهود نمی باشد.

فارماکوکینتیک فکسوفنادین
فکسوفنادین متعاقب تجویز خوراکی به سرعت جذب می شود و اوج غلظت پلاسمایی آن طی 2 تا 3 ساعت حاصل می شود. حدود 60 تا 70% به پروتئین های پلاسما اتصال دارد و حدود 5% از دوز کلی متابولیزه می گردد که این عمل عمدتاً توسط مخاط روده انجام می پذیرد و تنها 5/0 تا 5/1 % دوز تجویزی تحت متابولیسم کبدی توسط سیتوکروم p-450 قرار می گیرد. نیمه عمر حذف دارو حدود 14 ساعت گزارش شده است که در اختلالات کلیوی طولانی تر می گردد. دفع دارو عمدتاً از طریق مدفوع صورت می گیرد و تنها 10 % آن در ادرار یافت می شود. این دارو از سد خونی مغزی عبور نمی کند. فکسوفنادین به عنوان یکی از متابولیت های ترفنادین متعاقب تجویز آن در شیر مادر یافت می شود.

عوارض جانبی فکسوفنادین
خستگی، خواب آلودگی، اختلال گوارشی، تهوع، دیس منوره، عفونت های ویروسی.

تداخلات دارویی فکسوفنادین
الف- مصرف همزمان این دارو با اریترومایسین و کتوکونازول سبب افزایش سطح خونی فکسوفنادین می شود.
ب- آنتی اسید های حاوی منیزیوم و آلومینیوم هیدروکساید سبب کاهش جذب فکسوفنادین می شوند.
ج- مصرف همزمان این دارو با آب گریپ فوروت سبب کاهش اثر فکسوفنادین می شود.

هشدار ها فکسوفنادین
کپی برداری تجاری از اطلاعات دا رویاب ممنوع می باشد.
 
 • برچسب ها
  اطلاعات کامل قرص فکسوفنادین تفاوت سیتریزین و فکسوفنادین خرید قرص فکسوفنادین دارو فکسوفنادین چیست عوارض قرص فکسوفنادین فکسوفنادین 120 میلی گرم چیست فکسوفنادین برای سرفه فکسوفنادین برای چه خوبه فکسوفنادین در بارداری فکسوفنادین سرماخوردگی فکسوفنادین ۱۸۰ برای چیست قرص فکسوفنادین 120 میلی گرم قرص فکسوفنادین چه عوارضی دارد قیمت فکسوفنادین 180 قیمت قرص فکسوفنادین مشخصات قرص فکسوفنادین
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,731
  ارسال ها
  56,167
  کاربران
  3,416
  جدیدترین کاربران
  الهه فتحی پور
  عقب
  بالا