فعالیت کلاسی صفحه 90 دین و زندگی یازدهم

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,296
79
جواب صفحه 90 دین و زندگی یازدهم, صفحه 90 دین و زندگی یازدهم, فعالیت کلاسی صفحه 90 دین و زندگی یازدهم, پاسخ صفحه 90 دین و زندگی یازدهم, صفحه 90 دین و زندگی یازدهم, جواب فعالیت کلاسی دین و زندگی یازدهم صفحه 90 , گام به گام دین و زندگی یازدهم , جواب صفحه 90 فعالیت کلاسی دین و زندگی یازدهم,

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
توجـه نمایید کـه دین و زنـدگی پایـه یازدهـم
برای رشته های
ریاضی و تجربی، یکسان است

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

جواب صفحه 90 دین و زندگی یازدهم


با همفکری دوستان خود بگویید چه عواملی باعث شد که بعد از گذشت پنجاه سال از وفات پیامبر، نوهٔ ایشان یعنی امام حسین این گونه توسط امت پیامبر به شهادت برسد؟
امام صادق (ع) دلیل اصلی شهادت امام حسین (ع) را جهالت و گمراهی مردم می‌داند؛ زیرا مردم در کربلا نتوانستند امام حق را تشخیص دهند. در زمانی که مثل روز روشن بود که یزید فاسق و گناهکار است. اکثریت مردم زمان امام حسین (ع) به سمت یزد رفتند و امام حق را تنها گزاردند.

به نظر شما آگاهی از اوضاع اجتماعی و فرهنگی عصر ائمه چه فوایدی برای زندگی امروز ما دارد؟
از شرایط به وجود آمده در آن دوران پند و عبرت گرفته و در شرایط مشابه که برای ما پیش می‌آید از رفتار و عکس‌العمل‌های معصومین (ع) و یاران راستینشان الگو برداری کنیم تا فریب فریبکاران را نخوریم و از تضعیف شیعه جلوگیری کرده و پیروانی باشیم که حداقل اشتباهات فردی و اجتماعی را داشته باشیم؛ به عنوان مثال: در مورد شایعات و اخبار غلط و... به منابع صحیح آن مراجعه کنیم.


-----------------------------
میتوانید با عضویت در سایت، درمورد این درس و صفحه،
از پایین همین صفحه نکات و سوالات خود را مطرح کنید.
-----------------------------
نکته

میتوانید پاسخ صفحات دیگر دین و زندگی پایه یازدهم (ریاضی و تجربی) را از اینجا ببینید

-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-

یا مثلا در گوگل سرچ کنید : جواب صفحه 12 علوم یازدهم همیار خاص

میتوانید پایه یا درس را به علوم، فارسی، عربی و.. تغییر دهید
 
 • برچسب ها
  با همفکری دوستان خود بگویید چه عواملی باعث شد که بعد از گذشت پنجاه سال از وفات پیامبر به نظر شما آگاهی از اوضاع اجتماعی و فرهنگی عصر ائمه چه فوایدی برای زندگی امروز ما دارد جواب صفحه 90 دین و زندگی یازدهم جواب صفحه 90 فعالیت کلاسی دین و زندگی یازدهم جواب فعالیت کلاسی دین و زندگی یازدهم صفحه 90 صفحه 90 دین و زندگی یازدهم فعالیت کلاسی صفحه 90 دین و زندگی یازدهم پاسخ صفحه 90 دین و زندگی یازدهم گام به گام دین و زندگی یازدهم
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,731
  ارسال ها
  56,157
  کاربران
  3,412
  جدیدترین کاربران
  gholami
  عقب
  بالا