تازه چه خبر


صحبت‌های بورسی امروز ربیعی / حمایت از بازار سرمایه در دستور شورای عالی بورس قرار دارد

shadow

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

198182.jpg


به گزارش تجارت‌نیوز، علی رببیعی سخنگوی دولت امروز (سه‌شنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه درباره بازار سرمایه اظهار کرد: رصد بازار سرمایه و حمایت از بازار سرمایه به صورت مداوم در دستور وزرای ذیربط و شورای عالی بورس قرار دارد و رئیس بانک مرکزی تصمیمات موثری در این زمینه اتخاذ کرده است؛ تسهیل برای اجازه فعالیت صندوق‌های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه فرصتی برای سرمایه گذاران ایجاد خواهد کرد.

ربیعی تصریح کرد: بانک مرکزی در این راستا به صندوق‌هایی که مدیریت آن‌ها توسط بانک‌ها می‌باشند افزایش سقف داد. سقف سرمایه گذاری در سهام صندوق‌های ثابت و سهامی مختلف افزایش یافت به طوری که در بانک‌ها از ۱۰ هزار میلیارد تومان به ۳۰ هزار میلیارد تومان و در بقیه صندوق‌ها از ۳۰ هزار میلیارد تومان به ۵ هزار میلیارد تومان، شاهد این افزایش بودیم.

او در ادامه افزود: این تصمیم فرصت خوبی را به سرمایه گذاران جدید می‌دهد که با مراجعه به بانک‌ها و به صورت غیرمستقیم در این بازار سرمایه گذاری کنند؛ همچنین به بانک‌ها اجازه داد تا صندوق‌هایی که سرمایه گذاری با درآمد ثابت را ایجاد کنید؛ افزون بر این برای شرکت‌های تامین سرمایه متعلق به بانک‌ها که می‌توانند افزایش سرمایه لازم را بدهند تسهیلات لازم را ایجاد خواهد کرد.

براساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی مبنی براینکه دادستان کل کشور اخیرا به مصادیق اخلال در نظام اقتصادی از طریق بورس ورود کرده است، آیا دولت مصادیقی از این اخلال دارد و یا اینکه ریزش‌های بازار سرمایه در سه ماهه اخیر و عدم همراهی برخی حقوقی‌ها و حقیقی‌های پرقدرت بازار را مصداق اخلال در نظم اقتصادی می‌داند؟، گفت: موضوع بورس، بحث هر روزه اعضای دولت است. این بحث حقیقی و حقوقی‌ها چندین بار مورد بحث قرار گرفته است. اخلال در بورس قطعا می تواند اخلال در نظام اقتصادی کشور باشد.

ربیعی گفت: شورای عالی بورس دقت زیادی در این زمینه حقیقی‌ها و حقوقی‌ها به خرج داده است. دامنه فعالیت جریان‌های مخل اقتصادی در بورس بسیار محدود شده است و شورای عالی بورس مصوبات خوبی را از مراجع بالادستی گرفت و حرکت به سمتی است که امکان فعالیت عناصر مخرب به پایین‌ترین سطح برسد و از سرمایه‌گذاران و مردم در بورس حمایت شود.


منبع : تجارت نیوز | همیارخاص
 🔴 نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده میشوندجدیدترین ارسال های پروفایل

کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
alir در پروفایل shadow نوشت.
سلام خدا قوت
من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
عباس گودرزی در پروفایل shadow نوشت.
سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
بالا