سرفه کرونا چگونه است

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,296
79
سرفه کرونا چگونه است/سرفه کرونا چقدر طول میکشد/سرفه کرونا به چه صورت است/سرفه کرونا چجوریه/سرفه کرونا خلط دارد/سرفه کرونا خشک یا خلط دار/سرفه کرونا تا چند روز ادامه دارد/سرفه کرونا چطوره/سرفه کرونا ویروس/سرفه کرونا در کودکان/

?پیام مهم و حفظ کردنی

۱- تک سرفه خشک + عطسه = آلودگی هوا
۲- تک سرفه + مخاط + عطسه + آبریزش بینی = سرماخوردگی

۳- تک سرفه + مخاط + عطسه + آبریزش بینی + درد بدن + ضعف + تب کم = آنفولانزا
۴- سرفه خشک و مکرر + عطسه + درد بدن + ضعف + تب بالا + مشکل در تنفس + عدم حس بویایی و ذائقه = کرونا ویروس

مرکز تحقیقات کرونا ویروس مسیح دانشوری تهرانعلائم و دلایل بروز سرفه

اغلب در اثر سرماخوردگی، آنفلونزا یا برونشیت سرفه می‌کنیم که همراه با علائمی مانند آبریزش بینی، تب، گلودرد، گوش درد و گرفتگی و درد کلی است.

سیگار کشیدن هم باعث سرفه می‌شود. از جمله دلایل دیگر می‌توان به سوزش معده، حساسیت‌هایی مثل تب یونجه و بیرون ریختن خلط گلو از بینی، اشاره کرد.

اگر مبتلا به آسم باشید، سرفه در اثر گردوغبار، گرده، علوفه، هوای سرد یا ورزش تشدید می‌شود.

ریه و دستگاه تنفسی
ریه و دستگاه تنفسی به ما اجازه‌ی تنفس می‌دهد. باعث می‌شود اکسیژن وارد بدن شود (که به آن دم یا درونداد گفته می‌شود) و کربن دی‌اکسید را از بدن خارج می‌کند (عمل بازدم یا برونداد). به تبادل اکسیژن و کربن دی‌اکسید، تنفس گفته می‌شود.

دستگاه تنفسی شامل چه قسمت‌هایی است؟
دستگاه تنفسی شامل بینی، دهان، حلق، حنجره، نای و شش‌ها می‌شود.

هوا از طریق بینی یا دهان وارد دستگاه تنفسی می‌شود. اگر هوا وارد سوراخ‌های بینی شود، گرم و مرطوب می‌شود. موهای ریز به نام سیلیا (پرزچه) از مجرای بینی و سایر قسمت‌های دستگاه تنفسی محافظت می‌کند تا مانع از ورود گردوغبار و سایر ذراتی شود که از طریق هوا وارد بینی می‌شود.

دو مجرای هوا (سوراخ بینی و دهان) در حلق یا گلو، پشت بینی و دهان، به‌هم می‌رسند. حلق بخشی از دستگاه گوارش نیز هست زیرا هم هوا و هم غذا را حمل می‌کند.

این مسیر در انتهای حلق به دو قسمت تقسیم می‌شود: یکی برای غذا- مری که به شکم منتهی می‌شود- و دیگری برای هوا. دریچه‌ی نای (اپیگلوت)، قسمت کوچکی از بافت، هنگام قورت دادن غذا مسیری را که تنها هوا از آن عبور می‌کند می‌پوشاند تا غذا و مایعات وارد ریه نشود. خرخره، یا حنجره، بالای لوله‌ی مربوط به ورود هوا قرار دارد. این لوله‌ی کوتاه حاوی یک جفت تار صوتی است که با مرتعش شدن تولید صدا می‌کند.

نای، در ادامه‌ی راه هوا پایین حنجره قرار دارد. دیواره‌های نای با حلقه‌های سفت غضروف محکم شده تا آن را باز نگه دارد. نای هم پوشیده از پرزچه است که مایعات و ذرات بیگانه را از راه ورود هوا دور نگه می‌دارد تا وارد ریه نشوند.

انتهای نای به دو لوله‌ی راست و چپ به نام نایچه تقسیم می‌شود که به شش‌ها متصل است. نای در ریه به نایچه‌ی کوچک‌تر با لوله‌های ریزتر به نام نایژک تقسیم می‌شود. انتهای نایژک در کیسه‌ی ریز هوا به نام آلوئول قرار دارد و درواقع، تبادل اکسیژن و کربن دی‌اکسید در اینجا اتفاق می‌افتد. هر فرد صدها میلیون آلوئول در ریه دارد. به مجموعه‌ی آلوئول، نایژک و نایچه درخت نایچه‌ای گفته می‌شود.

شش هم دارای بافت ارتجاعی است که به آن اجازه می‌دهد بدون تغییر شکل باد و خالی شود و با پوشش نازکی به نام پردهی جنب (Pleura) پوشیده شده است.

حفره یا قفسه‌ی سینه محفظه‌ی غیرقابل‌نفوذی است که از درخت نایچه‌ای، شش‌ها، قلب و سایر ساختارها محافظت می‌کند. قسمت فوقانی و کناری قفسه‌ی سینه از دنده و عضلات متصل به آن تشکیل شده و انتهای آن را ماهیچه‌ی بزرگی به نام دیافراگم پوشانده است. دیواره‌های سینه قفس محافظی به دور شش‌ها و سایر قسمت‌های قفسه‌ی سینه تشکیل می‌دهد.
 
 • برچسب ها
  سرفه کرونا به چه صورت است سرفه کرونا تا چند روز ادامه دارد سرفه کرونا خشک یا خلط دار سرفه کرونا خلط دارد سرفه کرونا در کودکان سرفه کرونا ویروس سرفه کرونا چجوریه سرفه کرونا چطوره سرفه کرونا چقدر طول میکشد سرفه کرونا چگونه است
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,731
  ارسال ها
  56,157
  کاربران
  3,412
  جدیدترین کاربران
  gholami
  عقب
  بالا