رفع مشکل بیماران دیالیزی تا دهه فجر

  • شروع کننده موضوع اخراج شده
  • تاریخ شروع

اخراج شده

کاربر غیرعضو
حسن بهرامی بیان کرد: برای بیمارستان آیت الله بهاری شهرستان بهار ۶ دستگاه دیالیز با هزینه کرد ۴۸۰ میلیون تومان خریداری و تحویل شده که به زودی در این بیمارستان نصب و راه‌اندازی می‌شود.

وی یادآوری کرد: پیش از خرید این دستگاه ها، ۳۵ بیمار مبتلا به نارسایی کلیوی در شهرستان بهار برای دیالیز هفته‌ای سه نوبت و در هر نوبت چهار ساعت مجبور به مراجعه به بیمارستان های بعثت و بهشتی شهر همدان بودند که با تامین این دستگاه ها، خطرات و هزینه های ناشی از رفت و آمد بیماران کاسته می‌شود.
در همین زمینه:
مشکل بیماران دیالیزی شهرستان بهار هفته آینده برطرف می‌شود

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان اظهار داشت: تراکم بیماران کلیوی در بیمارستان های بعثت و بهشتی شهر همدان به گونه ای بود که برخی مواقع مجبور به اعزام بیمار به شهرستان های کبودراهنگ و رزن بودیم که این انتقال و جابجایی بیمار زمینه نارضایتی وی و همراهان آنها را به همراه داشت.

بهرامی ادامه داد: بیمارستان شهید بهشتی ظرفیت پذیرش ۲۳۰ بیمار دیالیزی را دارد با این وجود مسئولان این مرکز درمانی در حال گسترش بخش دیالیز برای خدمات رسانی بیشتر به بیماران و مراجعه کنندگان هستند.

وی افزود: همچنین بیمارستان بعثت پس از توسعه اورژانس این مرکز درمانی درصدد استفاده از اورژانس قدیم برای توسعه بخش دیالیز بوده، بیمارستان های رزن نیز در حال توسعه بوده و کبودراهنگ ظرفیت قرار دادن هشت دستگاه جدید را دارد.

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا همدان بیان کرد: هم اینک تنها بیمارستان فامنین بدون دستگاه دیالیز است که بیماران این شهرستان به بیمارستان های شهر همدان و کبودراهنگ مراجعه می کنند.

بهرامی اضافه کرد: بخش جدیدی در بیمارستان فامنین در حال ساخت است و خیرین نیز تامین بخشی از هزینه را تقبل کردند که در صورت اتمام عملیات عمرانی بی‌درنگ وزارتخانه دستگاه مورد نیاز را تامین می کند.

وی یادآوری کرد: ابتدای سالجاری تیمی از مسئولان و کارشناسان بخش دیالیز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در همدان اقدام به بازبینی و رصد تمامی دستگاه های دیالیز از نظر میزان کارکرد و فرسودگی دستگاه کردند.

وی استاندارد کارکرد یک دستگاه دیالیز را ۱۸ هزار ساعت عنوان کرد و گفت: برخی از دستگاه ها بیش از این ساعت استفاده شده و از رده خارج شدند اما به مدد تعمیر آن را سرپا نگه داشته ایم.

۵۸۰ بیمار دیالیزی در همدان وجود دارد.
 

آمار انجمن

موضوع ها
48,733
ارسال ها
56,171
کاربران
3,425
جدیدترین کاربران
خلیلی
عقب
بالا