مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
94,380
64

دیابت و ریزش مو | دیابت و کچلی | درمان ریزش مو در دیابت | دیابت و اثر آن بر روی مو

آیا دیابت می تواند منجر به ریزش مو شود؟


دیابت به خاطر تاثیراتی که بر روی دوره های رشد موها می گذارد، می تواند منجر به نازک شدن و ریزش موها شود. تاثیرات دیابت بر روی دوره های رشد موها عبارتند از:

ضعیف کردن رشد موها
باعث می شود موهای بیشتری از حالت طبیعی رشد کنند
ممانعت از شکل گیری موی جدید

عوامل زیادی باعث می شوند فرد مبتلا به دیابت دچار ریزش مو شود، اما رایج ترین علل ریزش مو در فرد دیابتی را در ادامه بیان می کنیم.

درمان ریزش مو

گزینه های درمانی ریزش مو عبارتند از داروهای موضعی، بیوتین و تغییر در سبک زندگی. به هرحال نتیجه اکثر این روش های درمانی به ندرت طولانی مدت و ماندگار است.


دارو برای درمان ریزش مو

ماینوکسدیل Minoxidil یک داروی موضعی برای رفع ریزش مو است و در محل هایی که ریزش مو اتفاق افتاده مورد استفاده قرار می گیرد. مصرف این دارو باید درست طبق دستورالعمل های دارویی انجام شود تا بهترین تاثیر حاصل شده و از بروز هر گونه عارضه جانبی پیشگیری شود.


بیوتین Biotin برای درمان ریزش مو

بیوتین نوعی ویتامین B است که به طور طبیعی در بسیاری غذاها یافت می شود. برخی مبتلایان به دیابت سطح کمی از بیوتین در بدن خود دارند. بررسی ها نشان داده اند بیوتین می تواند در برخی افراد سرعت ریزش مو را کم کند.


غذاهایی که حاوی بیوتین هستند، عبارتند از:

تخم مرغ کامل
جگر و کلیه حیوانات
آجیل ها از جمله بادام، گردو و بادام زمینی
ماهی
آووکادو
سیب زمینی شیرین
گل کلم
خمیر مایه

می توانید مکمل بیوتین را نیز از بیرون خریداری کنید. با این حال نیاز افراد به بیوتین متفاوت است و مصرف زیاد بیوتین خطرناک است، بنابراین قبل از شروع مصرف مکمل ها حتما با پزشک مشورت کنید.
 
بالا