آخرین اخبار از بازگشایی نماد شستا / سازمان بورس، مدافع حقوق سهامداران است

shadow

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

11-6.jpg


به گزارش تجارت‌نیوز، محسن خدابخش در برنامه گفتگوی ویژه خبری در پاسخ به پرسشی درباره علت بسته بودن طولانی‌مدت برخی نمادها گفت: باز و بسته شدن نمادها بر اساس ضوابط انجام می‌شود و به رغم الزام ارائه قرارداد بازارگردانی، برخی نمادها هنوز اقدامات لازم را انجام نداده‌اند.

وی با اشاره به توقف نماد شستا افزود: شرکت بورس در توقف و بازگشایی هیچ نمادی ذی‌نفع نیست. این نماد نیز نیازمند بازارگردان قوی است و به محض انجام قرارداد بازارگردانی به چرخه معاملات باز می‌گردد. اکنون برای ناظر بازار، نقدشوندگی مهمترین مساله است و به همین دلیل معاملات نمادهای بدون بازارگردان متوقف است.

خدابخش با اشاره به بزرگ شدن بازار سرمایه و تاکید بر ضرورت لحاظ نقش این بازار در تصمیم‌گیری‌های اقتصادی خاطرنشان کرد: وسعت فعلی بازار سرمایه کشور با گذشته قابل مقایسه نیست و با توجه به سرمایه ۵۰ میلیون سرمایه‌گذار که بخشی از آنها سهامداران عدالت هستند باید در تصمیم‌گیری‌ها به این رکن مهم اقتصادی توجه شود.

سازمان بورس، مدافع حقوق سهامداران است

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس تلاش سازمان را در جهت حفظ حقوق سهامداران عنوان کرد و یادآور شد: سازمان بورس تلاش کرده در تصمیم‌گیری‌های کلان و در برخورد با موضوعاتی همچون قیمت‌گذاری دستوری فولاد و یا آزادسازی قیمت خودرو منافع سهامداران حفظ شود.

محسن خدابخش در توصیه به سهامداران فعلی بازار سرمایه نیز گفت: چنانچه افراد سهمی را حتی با سیگنال‌های غیرحرفه‌ای خریداری کرده‌اند، حداقل بهتر است برای فروش با تحلیل پیش بروند.

تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی در چند فاز

وی در پاسخ به سوال مخاطبان مبنی بر آخرین خبرها از تزریق یک درصد صندوق توسعه ملی، پاسخ داد: سازمان بورس به عنوان متولی بازار از طریق همه مراجع این مساله را پیگیری کرده و اولین تخصیص منابع به صندوق تثبیت وارد می‌شود.

وی در خصوص میزان تزریق فاز نخست گفت: رقمی که باید در فاز نخست به صندوق تثبیت تزریق شود معادل ۲ هزار میلیارد تومان است.

اوراق تبعی نیازمند فرهنگ‌سازی

مدیر نظارت بر بورس‌های سازمان بورس به سطح استقبال سهامداران از انتشار «اوراق تبعی» اشاره کرد و گفت: اوراق تبعی باید به عنوان بیمه سهم از سوی خریداری شود و تا کنون ۳۰ نماد این اوراق را منتشر کرده‌اند.

وی استقبال از این سهام را نیازمند آشنایی بیشتر سهامداران با این اوراق دانست و یادآور شد: در خصوص انتشار این اوراق باید توسط سازمان، فرهنگ‌سازی صحیح صورت گیرد.

منبع: مهر


منبع : تجارت نیوز | همیارخاص
 

جدیدترین ارسال های پروفایل

کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
alir در پروفایل shadow نوشت.
سلام خدا قوت
من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
عباس گودرزی در پروفایل shadow نوشت.
سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
بالا