exitban.ssaa

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
94,944
78
exitban.ssaa ، را در همیارخاص بخوانید

سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exi ba .ssaa.i​


برای سهولت اطلاع از وضعیت ممنوع الخروجی سایتی در این زمینه طراحی شده است که افراد می توانند به راحتی و با وارد کردن کد ملی و اطلاعات شخصی در سایت سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exi ba .ssaa.i ، از وضعیت خروج خود مطلع شوند .

برای مشاوره سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exi ba .ssaa.i

برای مشاوره سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exi ba .ssaa.i

خروج از مرز های یک کشور و ورود به کشور دیگر نیازمند داشتن شرایط و مدارک به خصوصی است . یکی از این مدارک گذرنامه است . در برخی از موارد افراد به دلایلی من جمله داشتن محکومیت های کیفری یا مالی ، اجازه خروج از کشور را ندارند یا به اصطلاح ممنوع الخروج می شوند .

اما گاهی پیش می آید افراد از ممنوع الخروجی خود اطلاع نداشته ، و در هنگامی که از برای خروج از کشور به فرودگاه مراجعه می کنند ، متوجه این ممنوعیت خود می شوند لذا برای رفع این مشکلات یک سایت با عنوان سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی به آدرس exi ba .ssaa.i طراحی شد .

در همین راستا در این مقاله به توضیحات کاملی در خصوص ممنوع الخروجی ، سامانه استعلام ممنوع الخروجی ، نحوه استعلام ممنوع الخروجی ، سامانه استعلام ممنوع الخروجی ناجا، نحوه استعلام ممنوع الخروجی قوه قضاییه و استعلام ممنوع الخروجی کیفری می پردازیم .

ممنوع الخروجی چیست ؟​


ممنوع الخروجی وضعیتی حقوقی است که فرد به دلایل مختلف نمی تواند از مزر های یک کشور خارج شود . در حقیقت ممنوع الخروجی تضمینی است که قانونگذار برای جلوگیری از فرار متهمان ، در موارد کیفری و بر اساس قانون آیین دادرسی کیفری و در موارد حقوقی ، برای الزام فرد به انجام تعهد خود بر اساس قوانین مدنی و ثبتی در نظر گرفته است و یا گاهی ممنوع الخروجی در اثر قرار ممنوعیت خروج از کشور صادر می شود . به طور کلی در موارد زیر طبق قانون می توان مانع از خروج افراد از کشور شد :

۱اشخاصی که به موجب رای دادگاه و یا صدور اجرائیه از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بدهکار شناخته می شوند .

۲ کسانی که به دلیل فرار مالیاتی بدهکار محسوب می شوند .

۳ کسانی که برای دریافت گذرنامه به اجازه همسر یا پدر خود وابسته اند .

۴ کسانی که سفر آن ها به خارج مخالف مصالح جمهوری اسلامی ایران محسوب شده و یک ابلاغیه کتبی در این خصوص دریافت کرده اند .

۵ کسانی که سابقه سرقت ، تکدی گری ، کلاهبرداری و مزاحمت در خارج از کشور را داشته اند .

برای اطلاع از این که چه افرادی ممنوع الخروج هستند و این که در چه صورت می توان به حکم ممنوع الخروجی اعتراض کرد ، خواندن مقاله زیر پیشنهاد می شود .

سامانه اینترنتی استعلام ممنوع الخروجی چیست​


در گذشته مسافرانی که قصد خروج از کشور را داشتند، علاوه بر پرداخت عوارض خروج از کشور، از طریق سامانه پرداخت عوارض خروج از کشور، برای اینکه بدانند ممنوع الخروج هستند یا نه تنها دو راه داشتند . یا به صورت حضوری باید به اداره گذرنامه می رفتند و یا با تلفن به این اداره ، وضعیت خود را استعلام می کردند . با پیشرفت تکنولوژی و به دنبال مشکلاتی که افراد برای اطلاع از ممنوع الخروجی خود داشتند ، سامانه هایی برای استعلام ممنوع الخروجی ایجاد شد که در زیر برای آورده ایم

سامانه ممنوع الخروجی دوایر ثبتی : سایت exi ba .ssaa.i صرفا راجع به ممنوع الخروجی ها و رفع ممنوع الخروجی های مربوط به پرونده های دوایر اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور می باشد .

اپلیکیشن پلیس من : امکان استعلام ممنوع الخروجی با استفاده از اپلیکیشن پلیس من برای شهروندان ایجاد شده است .

سامانه ممنوع الخروجی مالیاتی : با استفاده از سامانه مالیات من به نشانی my. ax.gov.i می توانید از وضعیت ممنوع الخروجی خود در رابطه با بدهی های مالیاتی ، استعلام بگیرید .

استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی​


با استفاده از سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exi ba .ssaa.i می توانید تنها وارد کردن کد ملی خود و بدون نیاز به مراجعه حضوری از وضعیت ممنوع الخروجی خود از کشور در رابطه با پرونده هایی که در دوایر اجرای ثبت در جریان است ، مطلع شوید .

برای استعلام ممنوع الخروجی خود ابتدا به سامانه مذکور مراجعه کرده ، سپس کد ملی و دیگر اطلاعات خود را وارد نموده و از این طریق می توانید به صورت رایگان و تنها با استفاده از کد ملی ، از وضعیت ممنوع الخروجی خود استعلام بگیرید .

برای استعلام ممنوع الخروجی در رابطه با بدهی های مالیاتی می توانید به سایت my. ax.gov.i مراجعه کنید و در مورد ممنوع الخروجی در سایر موارد می توانید از طریق اپلیکیشن پلیس استعلام بگیرید .

نحوه استعلام ممنوع الخروجی قوه قضاییه​


از تیر ماه سال ۹۷ ، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سامانه ای را برای اطلاع اشخاص از ممنوع الخروجی راه اندازی کرد . البته این سامانه صرفا در خصوص ممنوع الخروجی و رفع ممنوع الخروجی مربوط به پرونده های اجرایی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بوده و سایر موارد را شامل نمی شود . با توجه به راهنمای تصویری که در ادامه برای شما قرار داده شده است به راحتی می توانید ممنوع الخروجی خود را استعلام کنید :

۱ ابتدا عبارت سامانه ممنوع الخروجی را در مرورگر خود جست و جو کرده و در صفحه نتایج جست و جو بر روی اولین لینک با آدرس exi ba .ssaa.i کلیک کنید که در تصویر زیر با فلش قرمز مشخص شده است .

۲ همانطور که در تصویر مشاهده می کنید ، صفحه ای بدین شکل نمایش داده می شود . اطلاعات خواسته شده را در کادر مخصوص به آن بزنید و در پایان بر روی دکمه ارسال کلیک کنید .

۳ پس از انجام همه ی مراحل ، پیام زیر برای شما نمایش داده می شود . به این روش استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی هم گفته می شود .

برای ورود به سامانه ممنوع الخروجی کلیک کنید

پیشنهاد می شود برای اطلاع از این موضوع که در چه صورت متهم ممنوع الخروج می شود ، مقاله زیر را مطالعه کنید .

سامانه ممنوع الخروجی اداره مالیات​


مودیان مالیاتی که میزان بدهی قطعی آن ها از ده میلیون ریال بیشتر است ، ممنوع الخروج می شوند. سامانه مالیات من ، که زیر مجموعه سایت های سامانه عملیات الکترونیکی امور مالیاتی ax.gov.i است ، امکان این را فراهم کرده است که شهروندان با استفاده از سامانه ممنوع الخروجی اداره مالیات بتوانند از ممنوع الخروجی خود در رابطه با پرونده های مالیاتی ، استعلام بگیرند. شهروندان می توانند با ثبت نام در این سامانه ، از وضعیت ممنوع الخروجی خود، در رابطه با پرونده های مالیاتی ، بدون نیاز به مراجعه حضوری استعلام بگیرند .

شما می توانید با استفاده از نشانی اینترنتی my. ax.gov.i علاوه بر پیگیری بدهی های مالیاتی خود ، از وضعیت ممنوع الخروجی مالیاتی خود استعلام بگیرید .

سامانه استعلام ممنوع الخروجی ناجا​


علاوه بر سامانه استعلام ممنوع الخروجی exi ba .ssaa.i ، امکان پیگیری وضعیت ممنوعیت خروج از طریق سامانه استعلام ممنوع الخروجی ناجا امکان پذیر است . برای دسترسی به این سامانه باید اپلیکیشن پلیس من را دانلود کنید که یکی از خدماتی که این اپلیکیشن ارائه می دهد ، استعلام ممنوع الخروجی است .

هزینه استفاده از استعلام ممنوع الخروجی ناجا ۵۲۰۰ تومان است .

در صورتی که از این طریق موفق به دریافت استعلام ممنوع الخروجی خود نشدید ، می توانید به اداره گذرنامه مراجعه کنید .

استعلام ممنوع الخروجی کیفری​


منظور از ممنوع الخروجی کیفری ،نوعی از ممنوع الخروجی است که در جریان پرونده های کیفری بوجود می آید . استعلام ممنوع الخروجی کیفری از طریق سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exi ba .ssaa.i امکان پذیر نمی باشد و سامانه مذکور تنها برای پرونده هایی است که در دوایر اجرای ثبت هستند . برای استعلام ممنوع الخروجی کیفری باید به اداره گذرنامه مراجعه کنید .

راه دیگر برای استعلام ممنوع الخروجی کیفری از طریق اپلیکیشن پلیس من است .

ممنوع الخروجی سامانه ثبت​


استعلام ممنوع الخروجی سامانه ثبت از طریق سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور www.ssaa.i امکان پذیر است که با استفاده از این سامانه می توانید از ممنوع الخروج بودن یا نبودن خود در ارتباط با پرونده های ثبتی اطمینان حاصل کنید. به خاطر داشته باشید که سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exi ba .ssaa.i صرفا مربوط به پرونده های دوایر اجرای اسناد رسمی سازمان اسناد و املاک کشور است .

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سامانه استعلام ممنوع الخروجی exi ba .ssaa.i به کانال تلگرام آیین دادرسی و ادله اثبات دعوا مراجعه کنید . کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی دینا نیز آماده اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی دینا به سوالات شما عزیزان پیرامون سامانه استعلام ممنوع الخروجی exi ba .ssaa.i پاسخ دهند .

آخرین اخبار مرتبط با سامانه استعلام ممنوع الخروجی exi ba .ssaa.i

بر اساس اعلام دبیر شورای هماهنگی بانک‌ های استان سمنان، به موجب مصوبه ۲۲۷۹۹۱ بانک مرکزی، بانک‌ ها به جای ممنوع الخروجی می‌ توانند مطابق ماده ۲۰۱ آیین نامه مفاد اسناد رسمی لازم الاجرا بانک مرکزی، به بدهکار اعلام کنند تا مالی را به عنوان وثیقه ، جهت خروج از کشور، اعلام نماید.

بانک مرکزی، در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی، بانک‌ها و موسسات اعتباری را به اطلاع ممنوع الخروجی به مشتریان خود، مکلف نمود.

بر اساس اعلام مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان، استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع‌ الخروجی از طریق سامانه استعلام ممنوع الخروجی سایت سازمان امور مالیاتی کشور، برای تمامی شهروندان امکان‌ پذیر می باشد.

به موجب طرح ممنوع الخروجی مسئولین از کشور که کلیات آن در مجلس تصویب گردیده است، مسئولین مربوطه موظف بوده تا ضمن ثبت وضعیت مالی و صورت اموال خود در سامانه ثنا، تا ۳ سال پس از اتمام مسئولیت از کشور خارج نشوند.

بر اساس اعلام معاون سازمان امور مالیاتی کشور، علاوه بر سامانه استعلام ممنوع الخروجی exi ba .ssaa.i افراد می توانند با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک مالیاتی، اقدام به استعلام بدهی مالیاتی و ممنوع الخروجی خود نمایند.

سوالات متداول​

۱- به چه طریق میتوان به سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی از ممنوع الخروجی دسترسی پیدا کرد؟​

۲- برای فهمیدن ممنوع الخروجی در سایت استعلام ممنوع الخروجی چه اطلاعاتی لازم است ؟​

۳- آیا امکان استعلام ممنوع الخروجی کیفری از طریق سایت استعلام ممنوع الخروجی exi ba .ssaa.i وجود دارد ؟​


برای مشاوره سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exi ba .ssaa.i

برای مشاوره سامانه استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی exi ba .ssaa.i

برای مشاوره استعلام ممنوع الخروجی

برای مشاوره استعلام ممنوع الخروجی

برای ورود مستقیم به سامانه استعلام ممنوع الخروجی کلیک کنید.

در ادامه راهنمای تصویری استفاده از سامانه استعلام ممنوع الخروجی به نشانی exi ba .ssaa.i ارائه شده است .

در سال ها اخیر سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با همکاری قوه قضاییه اقدام به راه اندازی سامانه های مختلفی کرده است تا بتواند بسیاری از امور خود را بدون مراجعه حضوری و از طریق بسترهای الکترونیکی به مردم ارائه کند. سامانه استعلام ممنوع الخروجی یکی از سامانه هایی است که در حال حاضر زیر نظر این سازمان فعالیت می کند.

در این سامانه امکان استعلام ممنوع الخروجی بودن افراد با وارد کردن یک سری اطلاعات وجود دارد. با توجه به اهمیت این سامانه به نشانی exi ba .ssaa.i در ادامه این مقاله توضیحات کاملی در خصوص ورود به این سایت، استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی، از اداره گذرنامه، تلفنی، کیفری، ناجا، فرودگاه امام و قوه قضاییه ارائه شده است.

معرفی سامانه استعلام ممنوع الخروجی exi ba .ssaa.i​


با توجه به فراهم شدن امکان دسترسی به بسیاری از خدمات به صورت الکترونیکی، سازمان های مختلف کشور اقدام به راه اندازی سامانه ها و امکانات مختلفی به منظور تسهیل و تسریع در امور مردم کرده اند. سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با همکاری قوه قضاییه، اقدام به راه اندازی سامانه ای به نام سامانه ثبت من نموده است. در سامانه ثبت من امکانات بسیار زیادی به مردم ارائه می شود که یکی از این امکانات دسترسی به سامانه استعلام ممنوع الخروجی می باشد.

آن دسته از افرادی که قصد استعلام ممنوع الخروجی خود و یا دیگران را دارند، می توانند از طریق سامانه ثبت من اقدام به استعلام نمایند. بدیهی است که این سامانه برای دسترس عموم مردم آزاد نیست و کلیه مردم در سراسر کشور، می توانند با ورود به سایت exi ba .ssaa.i ، از آخرین وضعیت ممنوع الخروجی خود و یا دیگران مطلع شوند.

این سامانه خدمات خود را کاملا رایگان به کاربران ارائه می کند و افراد نیازی به پرداخت هزینه برای استعلام ممنوع الخروجی نخواهند داشت.

راهنمای ورود به سامانه استعلام ممنوع الخروجی exi ba .ssaa.i​


با توجه به اینکه سامانه استعلام ممنوع الخروجی از جمله سامانه هایی می باشد که جدیدا روی کار آمده است، شاید بسیاری از افراد نحوه ورود به این سامانه و استفاده از خدمات مربوط به آن را بلد نیستند. به همین خاطر، قصد داریم در ادامه شما را با نحوه ورود به سایت exi ba .ssaa.i آشنا کنیم.

ابتدا وارد «سامانه ثبت من» شده و به منظور ورود به سامانه ممنوع الخروجی، می بایست بر روی گزینه «اجرای اسناد رسمی» کلیک فرمایید.

حال بر روی گزینه مربوط به «استعلام ممنوع الخروجی» کلیک کنید تا به این سامانه وارد شوید.

استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی​


اگرچه روش های مختلفی برای این استعلام وجود دارد؛، اما به هر حال لازم است که اشخاص به منظور استعلام ممنوع الخروجی با کد ملی، به سایت exi ba .ssaa.i وارد شوند و از طریق این سامانه اقدام به استعلام کنند. بدیهی است که این روش، جزو ساده ترین روش ها برای انجام این کار می باشد.

در صورتی که قصد استعلام ممنوع الخروجی خود و یا دیگران را دارید، می بایست که اطلاعات هویتی فرد مانند نام و نام خانوادگی و شماره ملی آن را به خاطر داشته باشید تا بتوانید از طریق سامانه اقدام به استعلام نمایید.

ابتدا به سایت ثبت من وارد شوید و سپس بر روی گزینه «اجرای اسناد رسمی» کلیک نمایید.

پس از ورود به بخش اجرای اسناد رسمی بر روی گزینه «استعلام ممنوع الخروجی کلیک نمایید.

حال شما به سامانه استعلام ممنوع الخروجی وارد شده اید. به منظور استعلام ممنوع الخروجی می بایست که تمامی فیلدها که شامل کد ملی، شماره شناسنامه، نام و نام خانوادگی، نام پدر و تاریخ تولد می باشند را تکمیل نموده و سپس بر روی گزینه «بررسی» کلیک کنید.

استعلام ممنوع الخروجی از اداره گذرنامه​


یکی از روش هایی که می توان برای استعلام ممنوع الخروجی از آن استفاده نمود، مراجعه حضوری به اداره گذرنامه می باشد. در این روش افراد می توانند به صورت حضوری و با در دست داشتن مدارک هویتی از جمله کارت ملی، شناسنامه و گذرنامه خود به یکی از شعب ادارات گذرنامه کشور مراجعه کنند و از طریق این ادارات اقدام به استعلام ممنوع الخروجی نمایند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر با توجه به فراهم شدن امکان استعلام ممنوع الخروجی به صورت غیر حضوری، توصیه می شود که افراد از مراجعه حضوری به اداره گذرنامه پرهیز کنند و به صورت آنلاین از سایت exi ba .ssaa.i استفاده کنند و از وضعیت ممنوع الخروجی خود و یا دیگران مطلع شوند.

استعلام تلفنی ممنوع الخروجی​


همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، روش های مختلفی برای استعلام ممنوع الخروجی وجود دارند که فقط یکی از این روش ها، استفاده از سامانه exi ba .ssaa.i می باشد.

آن دسته از افرادی که به هر دلیلی به اینترنت دسترسی ندارند و قصد دارند که به صورت تلفنی اقدام به استعلام ممنوع الخروجی نمایند، می توانند با شماره گیری تلفن فرودگاه امام و یا با تماس گرفتن با اداره گذرنامه، اقدام به انجام این کار کنند.

بدیهی است که در این روش، لازم است که اشخاص اطلاعات هویتی خود شامل کد ملی، شماره شناسنامه، نام و نام و خانوادگی و … را به صورت تلفنی در اختیار اداره گذرنامه و یه فرودگاه امام خمینی به صورت تلفنی قرار دهند تا مراحل استعلام ممنوع الخروجی به صورت تلفنی انجام شود.

استعلام ممنوع الخروجی کیفری​


ممنوع الخروجی می تواند به دلایل مختلفی برای افراد به وجود بیاید؛ اما رایج ترین دلایل برای اشخاص حقیقی و حقوقی، داشتن مجازات کیفری و در نظر گرفتن آن از سوی قوه قضاییه می باشد. در واقع، در این روش قوه قضاییه یک ممنوع الخروجی کیفری را برای اشخاص در نظر گرفته است که افراد نتوانند تا اطلاع ثانوی از کشور خارج شوند.

به همین منظور، افرادی که قصد استعلام ممنوع الخروجی کیفری را دارند، می توانند از طریق سامانه ثبت من و یا از طریق مراجعه به اداره گذرنامه، اقدام به استعلام نماین، چرا که اطلاعات مربوط به ممنوع الخروجی کیفری مانند دیگر اطلاعات در سایت exi ba .ssaa.i ثبت خواهد شد.

سامانه استعلام ممنوع الخروجی ناجا​


آن دسته از افرادی که قصد دارند از سایت نیروی انتظامی یا همان پلیس ناجا، اقدام به استعلام ممنوع الخروجی کنند. می توانند به سایت پلیس وارد شوند و از طریق این سایت اقدام به دانلود برنامه ای به نام پلیس من نمایند. طبق اعلام ناجا، امکان استعلام ممنوع الخروجی از طریق برنامه پلیس من امکان پذیر بوده و کلیه افراد می توانند با دانلود این برنامه، به صورت الکترونیکی از وضعیت خود مطلع شوند.

لازم به ذکر است که در برنامه پلیس من پلیس ناجا، با پرداخت هزینه امکان استعلام ممنوع الخروجی وجود دارد. در صورتی که قصد دارید به صورت رایگان ممنوع الخروجی خود را بررسی کنید، می توانید به سامانه exi ba .ssaa.i مراجعه کنید.

استعلام ممنوع الخروجی از فرودگاه امام​


به طور کلی دو روش حضوری برای استعلام ممنوع الخروجی وجود دارد. اولین روش مراجعه به اداره گذرنامه و ثبت درخواست می باشد. دومین روش ورود به فرودگاه امام خمینی و استعلام گرفتن به صورت حضوری از طریق فرودگاه می باشد.

آن دسته از افرادی که به هر دلیلی قادر به انجام یکی از روش های الکترونیکی برای استعلام ممنوع الخروجی نمی باشند، می توانند با مراجعه حضوری به فرودگاه امام اقدام به استعلام نمایند. بدین منظور لازم است که اشخاص حقیقی و یا حقوقی اطلاعات فردی خود را به کارکنان فرودگاه امام بدهند تا مراحل مربوط به استعلام ممنوع الخروجی برای آن ها انجام شود.

استعلام ممنوع الخروجی از قوه قضاییه​


قوه قضاییه کشور ایران همواره در تلاش بوده است که خدمات خود را به صورت الکترونیکی و غیر حضوری به مردم ارائه کند و به همین منظور هم سامانه ها و امکانات مختلفی را برای ارائه خدمات به مردم راه اندازی کرده است. در سایت و درگاه ملی قوه قضاییه، امکان دسترسی به سامانه و امکانات بسیار متنوعی وجود دارد.

آن دسته از افرادی که به هر دلیلی قصد استعلام ممنوع الخروجی از طریق قوه قضاییه را دارند، می بایست که به درگاه ملی قوه قضاییه به نشانی eadl.i مراجعه کنند و از طریق این درگاه به بخش مربوط به استعلام ممنوع الخروجی وارد شوند. در نظر داشته باشید که سامانه ممنوع الخروجی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و قوه قضاییه یکسان بوده و افراد می توانند از طریق سامانه ثبت من نیز به این سامانه وارد شوند. در صورتی که قصد استعلام از طریق درگاه ملی قوه قضاییه را دارید، می توانید طبق مراحل زیر پیش بروید.

پس از ورود به درگاه ملی قوه قضاییه، به پایین سایت مراجعه کنید و از طریق «خدمات دستگاه های تابعه» بر روی گزینه «استعلام ممنوع الخروجی اسناد رسمی» کلیک کنید.

حال کافیست که فرم مربوط به استعلام ممنوع الخروجی را با وارد کردن اطلاعات هویتی تکمیل نمایید و پس از تکمیل فرم بر روی گزینه «بررسی» کلیک کنید.

اگر بعد از خواندن این مقاله، سوال یا ابهامی در خصوص سایت استعلام ممنوع الخروجی به نشانی اینترنتی exi ba .ssaa.i داشتید هم می توانید با کارشناسان مرکز مشاوره سامانه ها تماس بگیرید. کارشناسان سامانه ها تمام سوالات شما را به کامل ترین شکل ممکن پاسخگو هستند.


exitban.ssaa​


عنوان : exitban.ssaa


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

آمار انجمن

موضوع ها
48,411
ارسال ها
55,379
کاربران
3,359
جدیدترین کاربران
alireza_mirzaei
عقب
بالا