گل سفید

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

گل سفید ، را در همیارخاص بخوانید


سفید یک رنگ کلاسیک است که نماد پاکی و صداقت می باشد و با خود حس آرامش و صمییت به همراه دارد. انتخاب رنگ سفید نشان از حس آرامش درونی شخص است. گل های سفید، شکوفه های سفید که در فصل بهار بیشتر شاهد آن ها هستیم حس عجیبی به انسان القا می کنند. ما در این مقاله شما را ۴۰ نوع گل با رنگ سفید معرفی می کنیم، هدف ما آشنایی بیشتر شما با انواع گل ها می باشد.

گل رز سفید​


گل رز دارای خانواده بزرگی می باشد با بیش از ۲۰۰۰ گونه مختلف، به عنوان مثال ea ose یکی از قدیمی ترین نوع گل رز می باشد. خانواده گل های رز را در سال ۱۸۶۷ طبقه بندی کردند که اساس این طبقه بندی بر طبق رنگ، بو، عطر گل ها می باشد. امروزه گل های رز رنگ های مختلفی دارند که می توانید در تمام فصل ها آن ها را پیدا کنید.

مشخصات گل رز و نحوه نگهداری از آن به شرح زیر است:

نیاز به خاک مرطوب که به خوبی آبکشیده شده باشد دارد، همچنین نیاز به آفتاب کامل دارد. نکته قابل توجه در رابطه با گل های رز این است که بهتر است در منطقه ای کاشته شوند که آفتاب ۵ ساعت در روز به طور کامل به آن ها بتابد.

گل اطلسی سفید​


گل اطلسی دارای ۳۵ گونه مختلف می باشد که قدیمی ترین نوع آن با شکوفه های سفید یا بنفش دیده می شود. گل های اطلسی رنگ های مختلفی دارند. شرایط نگهداری این گل به این گونه است که نیاز به نور مستقیم آفتاب و خاکی که به خوبی آبکشیده شده باشد، دارند. گل های اطلسی به شدت به سرما حساس هستند، آن ها را در آب و هوای گرم و خشک و بدون وزش باد می توانید پروش دهید و خیلی سریع رشد می کنند.

گل اسکابیوسا سفید​


گل اسکابیوسا را بانام گل سنجاقی نیز می شناسند این نوع گی بیشتر در تابستان دیده می شوند و دارای رنگ های سفید، بنفش، آبی هستند. مرکز گل اسکابیوسا سنجاقی شکل است که توسط گلبرگ ها احاطه شده است. خاک مناسب این نوع گل باید به خوبی آبکشیده شود و به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. اگر می خواهید گیاهتان گل دهد بهتر است شکوفه هایی که پژمرده شده اند را هرس کنید.

گل نیلوفر سفید​

گل نیلوفر کلا سفید یا زانتدسچیا​


گل نیلوفر کلا ظاهری شبیه به زنگ دارد و به خوبی در فضای خانگی رشد می کند، این گل بسیار محبوب است و از جمله گل های پرطرفدار در گل آرایی به شمار می آید. به خاک مرطوب، و خوب آبکشیده شده نیاز دارد، و همچنین به نور آفتاب کامل یا نیمه سایه نیز نیاز دارد. زمان کاشت این گل در فصل زمستان است روش نگهداری آن سخت است و به آب فروان نیاز دارد و نیلوفرهای کلا باید عمیق کاشته شوند.

گل میخک صد پر سفید یا کاریوفیلوس​


تنوع رنگ در گل های میخک زیاد است و از جمله گل هایی می باشد که ماندگاری بالایی دارد و برای گل آرایی بسیار مناسب است. میخک از گلبرگ های دندانه دار و یک ساقه ی بلند و باریک تشکیل شده است. خاک مرطوب و خوب آبکشیده نیاز دارد، نور آفتاب کاملنیمه سایه. اگر می خواهید گیاه بیشتر شکوفه بزند، گل های پژمرده را هرس کنید.

مروارید گربرا سفید ( گربرا جامسونی)​


گربرا جامسونی رنگ های مختلفی دارد این گل تا قطر ۲ تا ۵ اینچی می تواند رشد کند. اگر تاج گل بیش از اندازه عمیق کاشته شود باعث پوسیدنش می شود، به آفتاب کامل نیاز دارد و خاک باید به خوبی آبکشیده باشد. گل ادریس سفید ( ادریس ماکروفیلا )

گل ادریس سفید از تاج های بزرگی تشکیل شده اند که گل های کوچکتر بسیاری دارند. خاک این نوع گل باید مرطوب و به خوب آبکشیده باشد و نور خورشید باید آفتاب کامل یا نیمه سایه باشد. اگر میزان اسید خاک را افزایش دهید رنگ ادریس ها آبی تر می شود.

گل مروارید سفید ( آستراکی )​


گل مروارید تشکیل شده از گلبرگ های سفید و یک مرکز زرد که روی یک ساقی نرم و بدون برگ قرار گرفته اند. خاکش باید به خوبی آبکشیده باشد. نیاز به آفتاب کامل یا نیمه سایه دارد، نور آفتاب باید به میزان لازم به این نوع گل برسد، توجه داشته باشید ریشه ها نباید غرق آب شوند.

گل نرگس سفید ( نارسیسوس )​


گل نرگس از گلبرگ های شیپوری شکل با طرح ستاره تشکیل شده اند. اگر می خواهید نرگس ها بلافاصله پس از شکوفه زدن خم نشوند بهتر است ۳ برابر عمیق تر از ارتفاع پیازش کاشته شوند. به آفتاب کامل و خاک باید به خوبی آبکشیده باشد.

گل ماگنولیا سفید ( ماگنولیا گراندیفلورا )​


این گل به دلیل شکوفه های بزرگ و زیبا و رایحه ی دلپذیرش بسیار محبوب و معروف است. گل ماگنولیا گونه های مختلفی دارند ماگنولیای جنوب شرقی از گلبرگ های سفید بزرگ که شبیه به نیلوفر آبی است، تشکیل شده اند. نیاز به خاک آبکشیده و آفتاب کامل نیمه سایه دارند.

گل یاسمن سفید ( جسمینیوم )​


یاسمن در دمای بالا روی یک ساقه یا بوته ای عجیب رشد می کند، دارای شکوفه ها کوچک و سفید و از ۵ گلبرگ تشکیل شده است. به خاک آبکشیده و نور آفتاب کامل نیمه سایه نیاز دارد.

نیلوفر برفی سفید ( کنوالاریا ماجالیس )​


ساقه این گل با گل های کوچک و زنگ مانند پوشیده شده است و رایحه شیرینی دارد و برگ های سبز روشن آن را محاصره کرده اند. نیازمتد خاکی مرطوب که به خوبی آبکشیده شده باشد و نور آفتاب کامل نیمه سایه دارند. نیلوفر برفی سفید عاشق رطوبت است ولی می توانند به محیط های خشک و سایه دار نیز عادت کنند.

گل کاملیا سفید( تکا )​


کاملیا گل دهی بالایی دارد که در آب و هوای جنوبی رشد می کنند، از گلبوته های سبز و شکوفه های سفید تشکیل شده است. شرایط مناسب برای پرورش این گل به این شیوه است که به خاک مرطوب وخوب آبکشیده نیازمند است، آفتاب باید کامل نیمه سایه باشد. کود دهی مناسب و آبیاری منظم.

گل شیپوری سفید ( داتورا )​


اسم این گل را به دلیل شباهت ظاهر گل با شپیور گل شیپوری گذاشته اند، شکوفه ها معمولا سفید و معطر هستند. خاک به خوبی آبکشیده و نیازمند آفتاب کامل می باشد. گل شیپوری نیازمند رطوبکافی برای شادابی دارند و باید منظم آبیاری شوند.

گل نرگس آماریلیس سفید ( هیپاستروم )​


محبوبت این گل به دلیل ظاهر شیپور مانندش می باشد. از تاج گل های بزرگ تشکیل شده است که در مدل های تکی و دوتایی رشد می کنند، دارای رنگ قرمز و سفید می باشد. حداقل یک سوم پیاز آن باید بالای خاک باشد خاک باید آبکشیده و نور خورشید باید کامل به گب برخورد کند.

گل دلفینی سفید ( دلفینیوم )​


گل دلفینی سفید برای گل آرایی بسیار زیبا هستند یک گل تزیینی زیبا به شمار می آید که نیازمند خاک مناسب و آفتاب کامل است.

گل ماه ( داتورا استامونیوم )​


گل های ماه دارای ساقه های قوی هستند که در مناطق گرمسیری رشد می کنند. رایحه ای آرام بخش دارند و در رنگ های سفید یا بنفش موجود هستند. بهتر است خاک به خوبی آبکشیده باشد و نور خورشید کامل به گل بتابد. اگر گل ماه را نزدیک یک داربست قرار دهید رو به بالا رشد می کند و بسیار زیبا به نظر می رسد و تا ارتفاع ۲۰ پا رشد می کند.

گل پیونی سفید ( پیونیا )​


گل پیونی روی بوته های سبز رشد می کند، دارای تاج های بزرگ و معطری، سفید و گوشواره شکل هستند. خاک باید مرطوب و آفتاب کامل نیمه سایه ساقه گل نباید بیش از ۲ اینچ زیر خاک قرار بگیرد.

نیلوفر آبی سفید ( نایفا هولندیا )​


نیلوفر آبی سفید بسیار سر سخت هستند، یک نوع گل آبی به شمار می آید حتی می توانید در یک وان کوچک آن را داشته باشید به جز رنگ آبی بنفش نیز دارد. برگ های قدیمی و ریشه های ضخیم را هرس کنید. سر گیاه را رو به بالا قرار دهید.

گل آلسترومریا سفید​


گل آلسترومریا دارای سه شکوفه رنگارنگ در یک طیف رنگی مشابه بر روی ساقه تشکیل شده است هر گل دارای ۶ گلبرگ است. این گیاه به یک موقعیت سایه بان نیاز دارد، حتما گیاه را مستحکم کنید تا در مواجهه با باد یا باران از هم نپاشد. خاک باید به خوبی آبکشیده و آفتاب کامل نیمه سایه باشد.

گل انگشتانه سفید ( دیجیتالیس پورپوری )​


گل انگشتان، گلی با ساقه بلند و آبشاری و زیبا است که گل های آن به صورت لوله ای شکل می باشد این گل در اواسط تابستان شکوفه می دهد و دارای رنگ های متنوعی می باشد. خاک باید مرطوب کافی داشته باشد و به خوبی آبکشیده باشد، همچنین نیازمند آفتاب کامل نیمه سایه می باشد.

گل یاس لیلاک ( سیرینجا ولگاریس )​


یاس های لیلاک دارای خوشه هایی از گل های بنفش روشن و سفید تشکیل می شود و نیازمند آب و هوای شمالی هستند به مدت ۲ هفته شکوفه می دهند.خاک باید به خوبی آبکشیده و آفتاب باید کامل بر روی آن بتابد.

گل ارکیده ی دندروبیوم سفید​


دندروبیوم ها دارای گونه های مختلفی هستند که به دو گروه عمده طبقه بندی می شوند، ساقه محکم وساقه نرم. دندروبیوم ها یی که دارای ساقه نرم هستند همیشه سبز و دارای برگ های دراز می باشند اما دندروبیوم ها ی ساقه محکم دارای برگ های بسیار نازک و رنگ تیره می باشند. خاک باید به خوبی آبکشیده و آفتاب باید کامل- اما نه در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرد.

گل داوودی​


گل داودی یک نوع گل کلاسیک می باشد که دارای گونه های مختلفی می باشد، این نوع گل را می توانید از بین رنگ، ارتفاع، اندازه ی گل و حتی زمان شکوفه دادن انتخاب کنید. نکته قابل توجه برای گل های داودی هرس کردن آن هاست تا به خوبی رشد کنند. خاک باید به خوبی آبکشیده و نور آفتاب کامل بتابد.

گل بگونیا​


گل بگونیا گونه های مختلفی دارد، به رنگ های زرد، نارنجی، قرمز، سفید و صورتی رشد می کنند این گل در بالای برگ های سبز تیره شکوفه می دهد.خاک باید مرطوب و به خوبی آبکشیده باشد همچنین نور آفتاب کامل نیمه سایه باشد.

گل پامچال ( اونترا )​


گل پامچال ( اونترا ) جامی شکل است و بسیار خشبو دارای رنگ های زرد، صورتی و سفید می باشد. خاک باید مرطوب و به خوبی آبکشیده باشد همچنین نور آفتاب کامل باشد.

گل رانونکلوس​


گل رانونکلوس دارای رنگ بندی روشن است بر روی ساقه رشد می کند. از جمله گل های تزئینی به شمار می آیند طول عمر طولانی و شکوفه های زیادی دارند. نیازمند خاکی آبکشیده و نور آفتاب کامل می باشند.

گل فروشی جردن که همان کادر فلوآرت هستند با سلیقه خاص مشتریان خود بر اساس متد های روز دنیا و سبک های اروپایی ویژه ترین و خاص ترین دسته گل ها را برای مشتریان خود آماده می نماید.


گل سفید​


عنوان : گل سفید


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد

این صفحه را به اشتراک بگذارید

بالا