مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

talasemi.jpg

حنطوش زاده، رئیس اداره بیماران خاص وزارت بهداشت در گفت وگو با خبرنگار ، اظهار کرد: در حال حاضر بیماران هموفیلی هیچ مسئله ای از نظر کمبود دارو، امکانات و حتی مراکز خدمات درمانی ندارند و بعضی از دارو های بیماران هموفیلی از طریق شرکت های تولیدنماینده داخلی و بخش دیگری نیز بنا بر ضرورت از طریق واردات تأمین می گردد.

وی ادامه داد: داروی بیماران هموفیلی به میزان کافی در سطح بازار و در انبار ها موجود است و بیماران به راحتی می توانند دارو های مورد احتیاج خود را تأمین نمایند.

حنطوش زاده با اشاره به کمبود دارو بیماران هموفیلی در بعضی مناطق تأکید کرد: در بعضی از مراکز و داروخانه ها به دلیل تأخیر در توزیع دارو از طریق شرکت های پخش کمبود هایی به صورت مقطعی و کوتاه مدت گزارش شده بود که با پیگیری وزارت بهداشت در کمترین زمان این مسئله رفع شده است.

رئیس اداره بیماران خاص وزارت بهداشت با اشاره به آمار بیماران هموفیلی اضافه نمود: بیمارانی که در چار اختلالات خون ریزی به دلیل کمبود فاکتور های 7، 8، 9، 10، 11 و 13 پلاکتی و فیبرینوژن مبتلا به عارضه هموفیلی هستند، شناسایی شده اند. اکنون 11 هزار و 500 نفر در کشور به بیماری هموفیلی مبتلا شده و این افراد در سامانه وزارت بهداشت به ثبت رسیده اند.

تمام دارو های بیماران هموفیلی تحت پوشش سازمان های بیمه گر
وی با اشاره به اینکه میزان ابتلای افراد به بیماری هموفیلی در کشور مطابق شیوع جهانی است، بیان نمود: میزان شیوع بیماری هموفیلی در بین مردم کشورمان با متوسط آمار های جهان هم خوانی دارد، اما مناطقی مانند سیستان و بلوچستان به دلیل ازدواج های فامیلی و کمبود فاکتور 13 بیماری هموفیلی در بین مردم این منطقه، نسبت به سایر مکان های کشور شیوع بیشتری دارد.

حنطوش زاده گفت: تمام دارو ها و فاکتور های بیماران هموفیلی تحت پوشش سازمان های بیمه گر قرار دارند و بیماران بابت تأمین داروی مورد احتیاج خود، هیچ پولی را از جیب نمی پردازند و خدمات درمانی به صورت کامل و جامع به بیماران هموفیلی از طریق وزارت بهداشت ارائه می گردد.

70 درصد از بیماران هپاتیت C شناسایی نشده اند

رئیس اداره بیماران خاص وزارت بهداشت ادامه داد: در حال حاضر بسته جامع هموفیلی از سوی وزارت بهداشت تدوین و به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور و سازمان های بیمه گر ابلاغ شده است. بخشی از خدمات از طریق سازمان های بیمه گر پوشش داده شده و بقیه خدمات مانند دندانپزشکی آزمایشات و معاینات دوره ای هزینه هایشان از سوی وزارت بهداشت پرداخت می گردد.
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد

این صفحه را به اشتراک بگذارید

بالا