چگونه خودارضایی كنيم كه ضرر نداشته باشد

 • شروع کننده موضوع shadow
 • تاریخ شروع

shadow

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد مرد ، را از سایت همیار خاص ببینید


خودارضایی موضوعی است که، در ورود به سنین بلوغ ممکن است افراد مختلف فارغ از جنسیت آن را تجربه کنند. تجربه خود ارضایی همواره چالش های خاص خودش را دارد. باور های مذهبی، جملات دکتر ها و روانشناسان و نگاه جامعه به این موضوع همیشه آن را به حرفی مگو و به قول معروف نا به هنجار تبدیل کرده است. اما موضوع اصلی مبحث ما بر ضرر و مشکلاتی است که این عمل در طولانی مدت برای افراد مختلف پیش می آورد.

خودارضایی دقیقا چیست؟

خودارضایی (Masturbation) به سادگی به معنی تحریک اندام‌ های جنسی فرد، یا دیگر بخش‌های بدن، برای لذت است. بسیاری از جوانان به خاطر اعتقادات مذهبی یا فرهنگی در مورد استمنا، احساس گناه می‌کنند. اما استمنا در واقع یک حس طبیعی در بدن است که می تواند چالش ها و مشکلات خاص خودش را داشته باشد. مطالعات اخیر نشان داده است که ۷۲ درصد از مردان و ۴۲ درصد از زنان در سال گذشته این تجربه را داشته اند.

بنابراین افراد در سنین مختلف، با پس‌زمینه و ترجیحات جنسی این کار را انجام می‌دهند. و این موضوع که خود ارضایی لزوما سن و سال خاصی دارد، یا کسانی که اعتقادات مذهبی ندارند انجام می دهند به کل غلط است. بسیاری از افرادی که خود ارضایی را انجام می دهند می‌توانند شاهد خستگی بیش از حد و هم احساس ناخوشایند فیزیکی و روانی باشند. ممکن است که افراد علاقه خود را در امور عادی زندگی از دست بدهند. اغلب، وقتی آن‌ها کشف می‌کنند که معتاد انجام این کار شده‌اند، ممکن است عزت ‌نفس خود را نیز از دست بدهند و احساس گناه کنند.

چه کسانی خود ارضایی می کنند؟

یک شوخی قدیمی در مورد استمنا وجود دارد و آن هم این است که: ۸۰ % مردم خود ارضایی می کنند و ۲۰ % دیگر در این باره دروغ می‌گویند. البته این یک آمار واقعی نیست (و برخی افراد واقعا نمی‌دانند). اما این آمار و شوخی عجیب به این معنی است که اکثر مردم می دانند خودارضایی رایج و نرمال است ( حتی اگر آن را قبول نکنند).

برخی از مردم در مورد مبحث خود ارضایی خجالت‌ زده می‌شوند چون بسیاری سخنان مختلف از افراد مختلف وجود دارد که اظهار می کنند استمنا کردن کثیف و یا شرم‌آور است. ممکن است اینطور به نظر برسد که هیچ‌کس این کار را نمی‌کند، چون خود ارضایی یک عمل خصوصی است، و مردم معمولا در مورد آن صحبت نمی‌کنند.​


راه های جبران اسپرم از دست رفته

اما حقیقت ماجرا این است که خودارضایی موضوعی نیست که، توسط فلان گروه یا دسته خاص انجام شود. خود ارضایی سن و جنسیت و رنگ پوست و اعتقاد نمی شناد. افراد مستقیم، افراد همجنس گرا و افراد دو جنسی و افراد دیگر می توانند این عمل را انجام دهند. بعضی از مردم روزی چند بار آن را انجام داده، و برخی فقط یک‌بار این کار را انجام می‌دهند. و بعضی از مردم هرگز این کار را انجام نمی دهند.

اما بیایید یک باور غلط را کنار بگذاریم. همانطور که افراد می توانند خودارضایی را آغاز کنند، می توانند آن را رفته رفته ترک کنند. نه به خاطر گناه بودن یا نادرست بودن این کار. بلکه به این دلیل که خودارضایی مانند یک رفتار اعتیاد گونه جسم و روح شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اما چگونه؟

خود ارضایی در طولانی مدت ضرر دارد.

خودارضایی در میان زنان و مردان به طور فزاینده‌ای رایج است. در حالی که هنوز کمی شرم و رازداری در مورد جنسیت مونث وجود دارد، و نه بیشتر. البته استمنا اجباری نیست و بعضی از مردم تمایلی به انجام این کار ندارند، و این کاملا خوب است. اما خوب بودن عدم خود ارضایی یا انجام خودارضایی چیست؟

شاید در صفحات مختلف اینترنتی مشاهده کنید که، عده ای آن را گناه کبیره می دانند و عده ای آن را برای کنترل استرس و احساسات منفی مفید قلمداد می کنند. با این حال عوارض مرتبط با این کار برای مشکلات قابل پیش بینی در زندگی مشترک کم نیست. بنابراین خودارضایی طولانی مدت و به مثابه یک عمل تکراری و روتین در نهایت مشکلات و عوارض خود را نشان خواهد داد.

کمر درد یکی از عوارض خودارضایی متعدد است. در موارد بسیاری، افرادی که بیش از حد از درد کمر رنج می‌برند، اعلام کرده اند که خودارضایی را به کرات و تعداد دفعات زیاد انجام می دهند. هم چنین آن‌ها ممکن است حتی در ناحیه لگن و یا در ناحیه استخوان پشت لگن خاصره دچار گرفتگی یا درد شوند. علاوه بر این درد و رنج وجود حس درد در اندام جنسی آقایان نیز ممکن است بوجود آید. این مسئله نیز در میان کسانی که به این عادت دچار می‌شوند، غیرمعمول نیست. درد های مطرح شده اغلب از استمنا ناشی می‌شود که در نهایت منجر به نازک شدن موها و ریزش مو می‌شود اگر چه این امر در مطالعات تجربی به خوبی ثابت نشده است.

ریزش مو به دلیل تکرار خودارضایی به دلیل تغییرات در هورمون های بدن اتفاق می‌افتد. این مسئله مانند تغذیه از مواد غذایی خاصی که ممکن است روی رویش مو یا ریزش آن موثر باشند، عمل خواهد کرد. انجام این عمل تاثیرات جانبی متعددی دارد. با این حال نباید اجازه دهیم که به یک عادت همیشگی تبدیل شود.

چگونه خودارضایی کنیم که ضرر نکنیم!

شاید خبر های بسیاری مبنی بر خودارضایی و کشانده شدن پای افراد به بیمارستان ها را شنیده باشید. خود ارضایی می تواند با بکارگیری روش های مختلف و ابزار آلوده افراد را به سرحد مرگ نیز نزدیک نماید. بنابراین بخش کثیری از پزشکان که از این عمل به عنوان حرکتی مخرب و زیان آور یاد می کنند، این مسئله را نیز مد نظر قرار می دهند. خودارضایی با روش های نادرست و استفاده از ابزار مختلف می تواند سبب ایجاد عفونت در فرد شود، و کسانی که به ترک خودارضایی استمرار نورزند می توانند مشکلات دراز مدت یا کوتاه مدت را شاهد باشند.​

آیا خودارضایی باعث عقیم شدن می شود ؟

خود ارضایی شدید به غیر از مشکلات جسمی می تواند روح شما را نیز تحت تاثیر قرار دهد. همین وجود احساس گناه و دوگانگی در خودارضایی باعث می شود که شما به فردی پرخاشگر، گوشه گیر و افسرده تبدیل شوید. بنابراین شاید پس از انجام خود ارضایی احساس بهتری نسبت به قبل از انجام آن داشته باشید، اما در طولانی مدت استرس و ناراحتی گریبانگیر شما می شود.

افراط در خودارضایی ممکن است بر زندگی اجتماعی شما تاثیر بگذارد. انجام این کار به دفعات ممکن است از ارتباطات شما با دیگران جلوگیری کند. این مسئله می‌تواند بر سلامت ذهنی شما تاثیر منفی بگذارد، و شما را به فردی مبتلا به استرس تبدیل کند. با این حال، اگر این مطلب در مورد شما صدق می کند، توصیه می‌کنیم که به دنبال توجه پزشک متخصص باشید چون این موضوع تحت رفتارهای جنسی معمولی قرار نمی‌گیرد.

خودارضایی و آسیب به ارگان های جنسی افراد

ضرر بعدی پیشامد مشکل زمانی است که فرد ازدواج کرده و قصد ارتباط جنسی با همسر خود را دارد. عادت های موجود در دوران خود ارضایی می تواند لذت جنسی را برای وی کوتاه کرده و در نهایت زندگی مشترک از لحاظ جنسی دچار مشکل شود. استمنا مکرر می‌تواند منجر به نعوظ سریع و کوتاه و ناتوانی در مشارکت در روابط جنسی با شریک زندگی طی یک دوره زمانی طولانی شود.

به خاطر انجام بیش از حد این کار، ماهیچه‌ های ناحیه لگن و اندام‌های جنسی ضعیف‌تر می‌شوند و قادر به حمایت از یک عمل جنسی قوی یا فعال نیستند. در برخی موارد، آن‌هایی که خودارضایی زیاد و کنترل نشده یا درمان نشده گزارش دادند که نمی‌توانند از رابطه جنسی با شریک خود برای لذت بردن استفاده کنند. و در نهایت به ارگاسم رساندن شریک زندگی نیز دچار مشکل خواهند شد.

این به این خاطر است که خود ارضایی توسط خود فرد، یک عمل انفرادی را به مغز شما پس از تکرار مکررات آموزش می‌دهد. و زمانی که این کار را به طور مرتب انجام می‌دهید، مغز و بدن شما تنها در پاسخ انفرادی شما خاموش می‌شوند.​آیا خودارضایی باعث نازایی می شود ؟

این مسئله در نهایت می‌تواند رابطه جنسی شما با شریک زندگی شما را تحت‌تاثیر قرار دهد. بنابراین نیازمند مراجعه به پزشک خواهید شد، و در نهایت درمان های مرتبط را آغاز خواهید کرد. خود ارضایی در حقیقت تسکینی موقتی است. فرد در صورت دچار شدن به این مسئله تاثیرات نامناسب جسمی و روحی متعددی را به غیر از موارد ذکر شده، تجربه خواهد کرد.

آیا استمنا می‌تواند مشکل‌ساز شود؟

اگر تمام‌وقت خود را در دریای این کار رها کنید و آن را به یکی از گزینه های اساسی لذت خود تبدیل کنید، می توانید مشکلات متقاعب را هم پیش بینی کنید؛ که همانطور که اشاره شد یکی از همین مشکلات دوری جستن بیشتر از دوستان و آشنایان است. اگر از اشیا خطرناک استفاده می‌کنید که می‌تواند به شما آسیب برساند، ممکن است لازم باشد که رفته رفته با روش های درمانی مناسب آن ها را کنار گذاشته و خودارضایی را ترک کنید.

خود ارضایی یک نوع اعتیاد قابل درمان و ترک محسوب می شود. یک فرد معتاد را تصور کنید. چنین شخصی می تواند بارها و بارها از مواد مخدر استفاده کند و به لذت مورد نظر خود برسد. اما هیچ کس به جز خود او نمی تواند کاری جهت درمانش انجام دهد. حتی باور های مذهبی و خرافات موجود هم نمی توانند عامل مناسبی برای مشکل آفرین بودن خود ارضایی داشته باشند.

برای شروع درمان می توانید با یک پزشک یا مشاور صحبت کنید. ناراحت نباشید. تمامی پزشک ها و مشاوران متخصص چنین افرادی را ملاقات کرده و راهکار های لازم را در اختیارشان قرار داده اند. شما نباید فکر کنید که، اولین و آخرین فرد در جهان هستید که خود ارضایی را انجام می دهد یا قصد دارد، آن را ترک کند یا حتی به دنبال انجام روش های بی خطر آن است.

زیاده روی در خود ارضایی آسیب زننده است.

اشاره شد که خودارضایی در طولانی مدت موجب ایجاد آسیب جسمی و روحی در فرد می شود و می تواند زندگی وی را تحت تاثیر قرار دهد. اما اگر بخواهیم به طور دقیق تر این موضوع را بررسی کنیم می توانیم بگوییم که تبدیل خودارضایی به دفعات مکرر در طول یک شبانه روز واقعاً آسیب رسان است. و با استناد به اینکه خود ارضایی پراکنده می تواند رفته رفته به یک عادت تبدیل شود بهتر است تا در صورت ابتلا به خودارضایی با دفعات کم در صدد ترک برآیید تا این روند به خودارضایی با تعداد دفعات زیاد تبدیل نشود.​


آیا عوارض خودارضایی بعد از ترک از بین می رود

خودارضایی بیش از حد می تواند مشکلات دیگری را نیز ایجاد نماید. به عنوان مثال، جراحت! اگر چه جراحت می‌تواند ملایم باشد اما آسیب رساندن به اندام های جنسی مخصوصاً در برخی آقایان با تکرار این عمل و در برخی سناریوهای سخت، حتی می‌تواند باعث بیماری بیماری پِیرونی (Peyronie) شود، که به معنای ساخت پلاک در محور آلت، ناشی از نوازش بیش از حد است. بنابراین اگر به خودتان آسیب می‌رسانید، باید فرکانس خودارضایی را محدود و سپس کمرنگ نمایید.

در برخی موارد استمنا در بعضی افراد بی‌اختیاری ادراری یا ناتوانی در کنترل انتشار ادرار را گزارش کرده‌اند. عوارض دیگر انجام این کار در طولانی مدت نیز می‌تواند خستگی جسمی، آمار ناتوانی، اسپرم پایین در مردان، تخلیه واژینال، خشکی و عفونت‌ ها و غیره باشد.

آیا در صورت خودارضایی به بیماری STD مبتلا می شویم؟

بیماری std در حقیقت به بیماری های آمیزشی گفته می شود که، می تواند به فردی سالم منتقل شود. باور غلطی وجود دارد که می گوید با خودارضایی افراد به STD دچار می شوند. اما اینگونه نیست. عملا هیچ شانسی برای دریافت این بیماری و یا هر نوع عفونت دیگر از لمس اندام جنسی تان وجود ندارد.​


اثرات ترسناک خودارضایی بر مغز چیست

بیماری های آمیزشی STDs باید از یک نفر به فرد دیگر منتقل شوند، بنابراین شما نمی‌توانید آن را به صورت یکتا به خودتان انتقال بدهید. حتی این موضوع را می توان از نام این بیماری نیز متوجه شد. شما تنها در صورتی به این بیماری مبتلا خواهد شد که رابطه جنسی با کسی داشته باشید که به این بیماری مبتلا است که، البته این مسئله به روابط جنسی پر خطر و کنترل نشده مرتبط است.

چکیده نهایی مطلب

با جمع بندی بررسی ها و عوارض در عین حقایق ارائه شده در مورد خودارضایی می توانیم متوجه شویم که فارغ از باور های غلط و اعتقادات نامناسب برای کنترل افراد جهت عدم انجام خودارضایی هر نوع انجام این حرکت می تواند، عوارض روحی و جسمی خویش را به مرحله ظهور برساند. بنابراین بهتر است به جای اهتمام ورزیدن به این لذت کوتاه مدت به دنبال درمان و کنترل روند خودارضایی باشید.​


منبع : همیارخاص

.
 
 • برچسب ها
  ایا عوارض خود ارضايي بعد از ترک از بین میرود تغذیه برای جبران خود ارضايي خود ارضايي باعث لاغري ميشود عوارض خود ارضايي از نظر علمي عوارض خود ارضايي از نظر علمي در زنان فواید ترک خود ارضايي از نظر علمی چگونه خودارزیابی را ترک کنیم چگونه خودارضايي كنيم كه ضرر نداشته باشد نی نی سایت


 • جدیدترین ارسال های پروفایل

  کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
  alir در پروفایل shadow نوشت.
  سلام خدا قوت
  من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
  پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
  عباس گودرزی در پروفایل shadow نوشت.
  سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
  بالا