پاك كردن ژليش از روي ناخن

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

پاك كردن ژليش از روي ناخن ، را در همیارخاص بخوانید

روش پاک کردن ژلیش ناخن در خانه همراه با معرفی ۵ محصول برتر برای برداشتن ژلیش​


پاک کردن ژلیش ناخن مصیبتی است که در این روزهای قرنطینه و تعطیلی آرایشگاه‌ها خانم‌ها را حسابی درگیر خودش کرده است. مانیکورهای ژل یا ژلیش ناخن که این قدر جذاب و دوست داشتنی هستند طرفداران بسیار زیادی داشته و این محبوبیت هم دلایل قانع‌کننده‌ای دارد: ژلیش‌های ناخن بادوام هستند، زیبا و براق‌اند، محافظ هستند و خط و خش روی آنها نمی‌افتد. خوشبختانه یا متاسفانه به همین دلایل نیز به سختی می‌توان ژلیش را از ناخن پاک کرد.

حتما می‌دانید این روزها که دوران قرنطینه خانگی است، آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی تعطیل هستند و طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در حال اجراست. حالا که شرایط این طور است، با دوری از سالن‌ها چه باید کرد؟ خب، طبیعی است که اوضاع سخت‌تر می‌شود. برای همین بهتر است خودتان آستین بالا بزنید و در صورت تمایل ژلیش ناخن‌هایتان را بردارید.

خوشبختانه، بهترین ریمووِرهای ژلیش باعث می‌شوند کار برداشتن ژلیش ناخن دست یا پا به راحتی و به شیوه حرفه‌ای در خانه توسط خودتان انجام شود. برای این که سلامت ناخن‌های شما حفظ شود لازم است به استفاده از محتویات و مواد مناسب و صرف مدت زمان مشخص و درست اهمیت زیادی داده شود.

این مطلب را هم بخوانید: وسایل مورد نیاز کاشت ناخن ؛ از معرفی مواد تا دستگاه‌ها

دو قانون مهم برداشتن ژلیش ناخن​


متاسفانه، با یک ریموور معمولی ژلیش ناخن نمی‌توانید ژلیش ناخن را بردارید زیرا مانیکورهای ژلی در لایه‌های مختلف به کار می‌روند و با لامپ‌های فرابنفش یا LED تثبیت می‌شوند. بنابراین، نمی‌توانید با یک بار سوهان کشیدن یا مالیدن مواد مختلف به سرعت از شر آنها خلاص شوید.

قانون اول​


هرگز ژلیش را پوست نکنید. تکرار می‌کنیم: ژلیش را پوسته پوسته از ناخن جدا نکنید. شرایط شما را کاملا درک می‌کنیم اما باید در برابر برداشتن ژلیش ناخن دست و پا از طریق پوست کندن و لایه لایه برداشتن آن مقاومت نشان دهید زیرا واقعا به بستر ناخن و سطح آن آسیب جدی خواهید رساند. نتیجه چه می‌شود؟ خط افتادن‌های بادوام و طولانی مدت روی ناخن که به این زودی‌ها جبران نمی‌شوند.

قانون دوم​


آب‌رسانی کنید. روغن کوتیکل و کرم‌هایی که حاوی رطوبت بالایی هستند بهترین دوست ناخن شما در فرایند برداشتن ژلیش ناخن به شمار می‌شوند زیرا استعمال مواد شیمیایی سخت و خشن می‌تواند منجر به بی‌آبی شدید ناخن‌هایتان شود.

اما نگران نباشید و سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. اگر این روزها نمی‌توانید به آرایشگاه بروید، ما به شما بهترین محصولات ریموور ژلیش ناخن را معرفی می‌کنیم که می‌توانید به صورت آنلاین از فروشگاه‌های معتبر خریداری کنید و در خانه استفاده نمایید. هر چیزی که در مورد برداشتن ژلیش ناخن لازم دارید را می‌توانید در این مطلب روزیاتو بخوانید.

راحت‌ترین و مؤثرترین شیوه برداشتن ژلیش ناخن: استفاده از کلیپس‌های تینیتور آکریلیک​


این کلیپس‌ها یا گیره‌ها در بسته‌های ۲۰ تایی برای انگشتان دست و پا به فروش می‌رسند و گلوله‌های پنبه‌ای آغشته به آستون را محکم سر جای خودشان نگه می‌دارند تا فرایند برداشتن ژلیش ناخن بهتر و مؤثرتر انجام شود. اگر چه، این گیره‌ها فرمول برداشتن ژلیش ناخن نیستند، اما بهترین ابزار برای برداشتن موفق ژلیش از هر ناخن به حساب می‌آیند. از آنجا که کلیپس‌ها دوام بالایی دارند، شما در پول خود نیز صرفه جویی خواهید کرد زیرا همیشه می‌توانید آنها را نگه دارید. برداشتن ژلیش ناخن با این کلیپس‌ها حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد و واقعا جادو می‌کند.

نتیجه بررسی:​


این محصول یک ابزار فوق‌العاده عالی است که به شما کمک می‌کند ژلیش ناخن را بدون هیچ زحمتی از روی آن بردارید. مهم تر از همه این که اصلا کثیف کاری ندارد و فقط کافیست پنبه‌ها را از استون خیس کنید و با استفاده از کلیپس‌های ناخن آنها را محکم سر جای خودشان نگه دارید. این گیره‌ها تا زمانی که شما لازم دارید سر جای خودشان باقی می‌مانند.

بهترین فویل ناخن برای برداشتن ژلیش: فویل‌های ECBASKET​


استفاده از فویل برای برداشتن ژلیش ناخن یکی از رایج‌ترین تکنیک‌ها است که دلایل مختلفی دارد. فویل یک روش بسیار مقرون به صرفه است که خیلی راحت هم می‌توان آن را در خانه انجام داد. در ضمن، حمل و نقل این بسته نیز بسیار آسان است و از آنجا که در بسته‌های ۱۰۰ تایی به فروش می‌رسد، برای شما ارزان در می‌آید. بعد از این که پدهای پنبه‌ای را به استون آغشته کردید و روی ناخن دست یا پا گذاشتید، می‌توانید آنها را در فویل بپیچید تا فرایند برداشتن ژلیش ناخن آغاز شود و تا آخر هم همین طور ایمن بماند و هیچ چیزی از جایش تکان نخورد.

این کیت اصلا شلوغ کاری و کثیف کاری ندارد و لازم نیست فویل‌های آلومینیومی را برش بزنید و پنبه‌ها را سر جای خودشان نگه دارید. برای این که مطمئن شوید هیچ تکه‌ای از ژلیش روی ناخن باقی نمانده است، به شما توصیه می‌کنیم که با یک فشاردهنده یا پوشر ناخن این کار را انجام دهید که آن هم در این ست تعبیه شده است و نیاز به خرید جداگانه ندارد.

این مطلب را هم بخوانید: راهکارهای ساده مانیکور برای داشتن ناخن های زیباتر

نتیجه بررسی:​


هر چند ژلیش جذاب و زیبا است اما ممکن است خیلی‌ها به دلیل سخت بودن برداشتن ژلیش ناخن به طور کل بی‌خیال ژلیش گذاشتن شوند. این بسته‌های فویل، بدون کثیف کاری و بدون هدر دادن چندین لیتر استون، کار برداشتن ژلیش ناخن را تمیز و منظم انجام می‌دهند. وقتی این ژلیش‌ها را داشته باشید بیشتر ترغیب می‌شوید که در منزل روی ناخن‌هایتان ژلیش بگذارید.

بهترین پوشِر یا فشاردهنده کوتیکل: ابزار ریموور ژلیش ناخن به نام سالی هانسِن​


با استفاده از این ابزار کاربردی می‌توانید ژلیش را به روشی تمیز و منظم بدون کثیف کاری و آسیب به ناخن از روی ناخن بردارید. این ابزار دو سر دارد که از یک سر آن می‌توان برای فشردن و به عقب راندن کوتیکل‌ها استفاده کرد و سر دیگرش با فشارهای ملایم ژل‌هایی که از استون خیس هستند را از روی ناخن برمی‌دارد. این یک روش به حساب نمی‌آید اما به شما توصیه می‌کنیم در مرحله آخر فرایند برداشتن ژلیش ناخن، برای پاک کردن هر ردی از مانیکور یا کاشت ناخن از آن استفاده کنید.

نتیجه بررسی:​


ممکن است شما ریموورهای ژلیش ناخن فلزی خریده باشید اما قطعا آنها مثل این خوب نیستند. طراحی این ابزار خیلی عالی است و هنگام برداشتن ژلیش ناخن، آسیبی به آن نمی‌رسد. این محصول یک محصول بی‌نظیر برای افرادی است که دوست دارند خودشان در خاله ژلیش روی ناخنشان بگذارند.

بهترین ریموور برای ژلیش ناخن: ریموور جادویی AIKKER Magic​


اگر به دنبال یک راه ساده و سریع برای برداشتن ژلیش ناخن می‌گردید به شما ریموور AIKKER Magic را معرفی می‌کنیم که یک محصول عالی است. اول از همه باید ناخن‌های خود را سوهان بکشید تا تاپ کوت یا پوشش رویی را بردارید. سپس یک لایه ضخیم از این لاک پولیش را روی ناخن بگذارید و اجازه دهید تا خشک شود. چند دقیقه‌ای صبر کنید تا خشک شود و سپس با استفاده از یک پوشر یا فشاردهنده شروع به فشردن ژلیش ناخن و هل دادن آن به سمت بالا کنید. استفاده از این ژل یک روش عالی برای برداشتن ژلیش ناخن است. ویژگی برتر این محصول چیست؟ از آنجایی که شما فقط به یک ابزار پوشر، یک سوهان ناخن و یک پولیش ژل نیاز دارید، می‌توانید آن را هر جایی با خود به همراه داشته باشید.

نتیجه بررسی:​


این محصول در واقع یک اکسیر معجزه است که درون شیشه‌های کوچک ریخته شده است. فقط کمی روی ناخن را سوهان بکشید و سپس یک یا دو بار روی آن از این ژل بزنید تا ببینید ظرف چند دقیقه شروع به حباب‌دار شدن می‌کند. اگر بگذارید ۵ دقیقه روی ناخن بماند، به راحتی کنده می‌شود.

بهترین سوهان برقی یا مته برای تراش دادن ژلیش: مته‌های سرامیکی MZCMSL مخصوص ناخن​


قبل از این که مرحله خیساندن آغاز شود، لازم است اول ناخن‌هایتان را با مته یا سوهان برقی تراش دهید. با این که می‌توانید ناخن‌هایتان را با استفاده از سوهان‌های متداول و معمولی تراش بزنید اما این مته‌های برقی، قبل از خیساندن ژلیش روی ناخن‌ها، کار تراش دادن را سریع‌تر می‌کنند. فقط کافیست سر ساینده مته را متصل کنید و به سرعت لایه رویی مانیکور خود را تراش بزنید. با این کار سطح رویی ناخن‌های شما بسیار نرم می‌شود و تلاش کمتری برای برداشتن ژلیش ناخن لازم است.

این مطلب را هم بخوانید: آموزش تصویری طراحی ناخن : سنگ مرمر

نتیجه بررسی:​


این مته‌ها یا سوهان‌های برقی آکریلیک، ژلیش و هر چیز دیگری که روی ناخنتان باشد را برمی‌دارند. استفاده از آنها روی ناخن‌هایی که کاشته‌اید بسیار راحت است و مدت‌های زیادی آنها را نرم و صاف می‌کند. این مته‌ها برای سوهان کشیدن ناخن‌ها بسیار عالی هستند و عملکرد خوبی در نرم و صاف کردن کردن ناخن‌ها دارند.

گلوله‌های پنبه‌ای​


به نظر شما، یک وسیله ضروری برداشتن ژلیش ناخن در خانه چه چیزی می‌تواند باشد؟ بله، گلوله‌های پنبه‌ای. بسته‌های پنبه که معمولا ۱۰۰ تایی هستند را می‌تواند در کابینت یا کشوی کمد نگهداری کرد و استفاده از آنها بسیار آسان و راحت است. فقط کافیست گلوله‌های پنبه‌ای را به استون آغشته کنید و آنها را روی ناخن بگذارید و سپس روی آنها فویل بگذارید یا در کلیپس‌های پلاستیکی ناخن بپیچانید. حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس آنها را بردارید.

نتیجه بررسی:​


شما می‌توانید از ریموور لاک و خیس کردن ژلیش استفاده کنید و شاهد عملکرد قوی آنها باشید. حتی شما می‌توانید با یک یا دو تکه گلوله پنبه‌ای ژلیش تمام ناخن‌های خود را بردارید.

استون برای برداشتن لاک یا ژلیش ناخن​


قبل از این که ژل ناخن‌هایتان را بردارید، شما باید یک استون معمولی را روی تکه‌ای پنبه بزنید و سپس روی ناخن نگه دارید تا ژل را شل یا نرم کند.

نتیجه بررسی:​


شما باید عمل خیس کردن ژل ناخن را با کمک استون خالص به مدت چند دقیقه انجام دهید. این نوع استون لاک معمولی ناخن را هم با استفاده از پنبه خیلی خوب پاک می‌کند.

ساده‌ترین روش پاک کردن ژلیش در خانه​


قراره در مورد اینا صحبت کنیم:

این روزها ژلیش کردن ناخن یک روش محبوب برای اکثر خانم‌هاست. لاک‌های ژلیش، معمولا تا ۱۵ روز روی ناخن سالم می‌مونن و دچار شکستگی نمی‌شن؛ اما لازمه بدونین گذاشتن ژلیش روی ناخن و یا پاک کردنش کاریه که معمولا توی آرایشگاه انجام می‌شه! شاید فکر کنین اگر به هر دلیلی مثل شیوع ویروس کرونا نتونین به آرایشگاه مراجعه کنین تکلیف ژلیش‌های قدیمی روی ناخن چی می‌شه؟ ما توی این مطلب سعی کردیم با آموزش یک روش ساده برای پاک کردن ژلیش، به شما کمک کنیم تا به تنهایی و در خانه ژلیش روی ناخن خودتون رو پاک کنین.

برای پوست اطراف ناخن از ماده محافظ استفاده کنین​


به خاطر این که قراره برای پاک کردن ژلیش از روی ناخن، انگشتتون رو آغشته به استون کنین؛ لازمه قبل از هرچیزی یک ماده برای مراقبت از پوستتون در نظر بگیرین. برای ایجاد یک لایه محافظتی روی پوست، می‌تونین از روغن‌ها و کرم‌های مخصوص کوتیکول ناخن و یا حتی وازلین استفاده کنین.

روی ناخن‌ها بافر بکشین​


قبل از این که در مورد این مرحله توضیح بدیم لازمه بدونین بافر به چه چیزی گفته می‌شه. همونطور که در تصویر بالا می‌بینین، بافر یکی از ابزارهای مراقبت از ناخن و مانیکور به حساب میاد که از لحاظ ظاهری و کاربرد به سوهان ناخن شباهت داره؛ اما برخلاف سوهان از بافت نرم و اسفنجی برخورداره. شما می‌تونین این محصول رو از اکثر فروشگاه‌های لوازم آرایشی و بهداشتی تهیه کنین.

در این مرحله از پاک کردن لاک ژلیش، باید روی ناخن‌ها رو بافر بکشین و تا زمانی که کاملا برق ناخن‌ها از بین نرفته به این کار ادامه بدین. در نهایت باید ناخن‌هایی داشته باشین که لایه ژلیش آن‌ها نازک شده، دیگه برق نمی‌زنن و مات شدن. دلیل اصلی این کار اینه که وقتی در مرحله بعدی انگشت‌ها آغشته به استون می‌شن، این ماده بتونه به خوبی بین مواد روی ناخن نفوذ کنه و درنهایت باعث پاک شدن ژلیش بشه.

پنبه‌ها رو به استون آغشته کنین​


در قدم بعدی برای هر ناخن یک تکه خیلی کوچک از پنبه رو آغشته به استون کنین؛ حواستون باشه ماده‌ای که استفاده می‌کنین باید استون خالص باشه نه هیچ ترکیب پاک‌کننده لاک دیگه‌ای! خیلی از موادی که به عنوان پاک‌کننده لاک در داروخانه‌ها فروخته می‌شن فقط درصدی از استون رو توی خودشون دارن و از ترکیبات دیگه‌ای هم در ساخت اون‌ها استفاده شده. بعد از اینکه پنبه‌ها رو به خوبی به استون آغشته کردین اون‌ها رو روی ناخن‌ها بذارین.

دور ناخن‌ها فویل بپیچین​


حالا بدون این که پنبه‌هایی که آغشته به استون بودن رو از روی ناخن‌ها بردارین، دور انگشت‌ها فویل بپیچین. برای این کار احتیاجی به مساحت زیادی از فویل ندارین؛ همچنین بهتره قبل از این که پاک کردن ژلیش ناخن رو شروع کنین، ۱۰ تکه کوچک مستطیلی از فویل برای این کار آماده کنین. یادتون باشه لازم نیست کل انگشت شما توی فویل قرار بگیره! همین که ناخن‌ها به خوبی پوشیده بشن برای شما کافیه.

۱۰ تا ۱۵ دقیقه منتظر بمونین​


بعد از این که حدودا ۱۵ دقیقه از بستن فویل‌ها گذشت، می‌تونین اون‌ها رو باز کنین. یادتون باشه اگر بعد از ۱۵ دقیقه فویل اولین ناخن رو باز کردین ولی متوجه شدین ژلیش به خوبی پاک نمیشه؛ به بقیه ناخن‌ها دست نزنین و مدت بیشتری صبر کنین. ممکنه با توجه به کیفیت ژلیش شما، زمان لازم برای پاک شدنشون بیشتر از ۱۵ دقیقه باشه.

با عقب دهنده ناخن ژلیش رو بردارین​


بعد از این که از آسیب‌پذیر شدن ژلیش مطمئن شدین، با فشار ملایم و به کمک عقب دهنده گوشت ناخن، ژلیش رو از روی ناخن‌ها پاک کنین. البته ممکنه کمی از ژلیش روی ناخن شما به خصوص در قسمت‌های کناری ناخن باقی بمونه که با سوهان می‌تونین به راحتی از شر این قسمت‌ها هم خلاص بشین. در نهایت با کشیدن بافر و سوهان روی ناخن‌ها، می‌تونین ظاهر اصلی و طبیعی اون‌ها رو بهشون برگردونین.

به ناخن‌ها رسیدگی کنین​


با توجه به این که ناخن و پوست انگشت شما مدت زیادی در تماس با استون بوده؛ حالا به مراقبت بیشتری احتیاج داره. بعد از این که مراحل پاک کردن ژلیش ناخن‌ها تموم شد، به آرومی روی اون‌ها رو بافر بکشین. یادتون باشه این کار رو خیلی با ملایمت و کم انجام بدین تا به ناخن‌ها آسیب وارد نشه. بعد از این که کار با بافر رو تموم کردین وقتشه که پوست دستتون رو به روغن آغشته کنین و بعد از چند دقیقه بشورین. انتخاب روغن به عهده خودتونه ولی در هر صورت روغن‌های آرگان، نارگیل و یا زیتون هرکدوم می‌تونن گزینه مناسبی باشن. در نهایت لازمه به دست‌ها کرم مرطوب‌کننده بزنین و این کار رو تا چند شب به طور مداوم انجام بدین تا از آسیب دیدن ناخن‌ها جلوگیری بشه و دوباره مثل روز اول بشن.

اگر حس می‌کنین این روزها، به دلیل شستشوی زیاد پوست دست و ناخن‌های شما آسیب دیده؛ پیشنهاد می‌کنیم مطلب ما در مورد بهترین روش‌های خشکی پوست دست رو حتما مطالعه کنین!

حرف آخر!​


به عنوان آخرین نکته یادتون باشه اگر خواستین دوباره ناخن‌های خودتون رو ژلیش کنین؛ حتما بین پاک کردن ژلیش قبلی و گذاشتن ژلیش جدید مدتی رو به ناخن‌ها استراحت بدین و ازشون به خوبی مراقبت کنین. اگر به هر دلیلی امکان مراجعه دوباره به سالن‌های زیبایی رو ندارین تا ناخن‌های خودتون رو ژلیش کنین، بهتره بدونین لاک‌های غلیظ و باکیفیتی هستن که می‌تونن به مدت چند روز برای دست شما زیبایی بخش باشن. شما می‌تونین با توجه به سلیقه خودتون، در فروشگاه اینترنتی تگموند مجموعه کاملی از لاک‌های باکیفیت رو مشاهده کنین و درصورتی که تصمیم به ژلیش دوباره ناخن‌ها نداشتین از این لاک‌ها استفاده کنین.

مجموعه کامل لاک‌ها در تگموند

راستی! باعث خوشحالی ماست که نظرتون راجع به این مطلب رو پایین همین صفحه برای ما بنویسین تا با دیدگاه شما بیشتر آشنا بشیم
🙂پاك كردن ژليش از روي ناخن​


عنوان : پاك كردن ژليش از روي ناخن


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد
بالا