واکسن کرونا در ایران در چه مرحله ای است

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,296
79
واکسن کرونا در ایران / واکسن ایرانی کرونا /خرید واکسن کرونا در ایران / نام واکسن کرونا در ایران / واکسن کرونا در ایران/واکسن کرونا در ایران در چه مرحله ای است/واکسن کرونا در ایران کی ساخته میشه/واکسن کرونا در ایران چی شد/واکسن کرونا در ایران ساخته شده/واکسن کرونا در ایران کی میاد/واکسن کرونا در ایران نی نی سایت/واکسن کرونا در ایران کشف شده/واکسن کرونا در ایران کی اماده میشه/واکسن کرونا در ایران کشف شده است/دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاح نمایشگاه بین‌المللی فارمکس خاورمیانه ۲۰۲۰ با اشاره به درس‌های کووید ۱۹ به دنیا، گفت: کووید-۱۹ گرچه برای دنیا بلا بود، اما درس‌های بزرگی هم به دنیا آموخت؛ اولین درس این بود که دنیا در عین ادعای آگاهی، اما بسیار ناآگاه است به آنچه که می‌تواند اقتصاد، فرهنگ و تمام زیربنا‌های کشور‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.

وی افزود: دومین درس کووید-۱۹ به دنیا آن بود که عده‌ای علیرغم اعلام قابلیت‌ها و بضاعت‌ها آنگونه که می‌گویند قدرتمند و دارای بضاعت نیستند و نشان داد کشور‌هایی مثل جمهوری اسلامی ایران در اوج تحریم و اوج بستن دست‌ها، می‌توانند در این اقیانوس شنا کنند؛ به طوری که در طی کمتر از ۶۰ روز و به همت تولید کنندگان داخلی، از وارد کننده به تولید کننده و بعد هم به صادر کننده مایحتاج مدیریت کووید۱۹ بدل شدیم و این از افتخارات ملی است.

وزیر بهداشت ادامه داد: نکته دیگری که کووید -۱۹ به دنیا آموخت آن است که برای غلبه بر این بیماری همه باید کنار هم باشند و نمی‌شود جزیره‌ای قدرتمند داشت و بر بیماری فائق آمد. امروز همه دنیا باید کنار هم قرار گیرند تا بتوانند با ساخت دارو و وحدت جهانی و در کنار هم قرار گرفتن در تولید واکسن بر این بیماری فائق آیند.

گام‌های موثر ایران در ساخت واکسن کرونا

مطالعات بالینی بر روی انسان؛ بزودی

وزیر بهداشت همچنین گفت: خبر خوش برای مردم آن است که خوشبختانه ما در ساخت واکسن کووید-۱۹ گام‌های موثری برداشتیم و امروز تعداد قابل توجهی از دانشمندان ما با تکیه بر دانش بومی و استفاده از تجربیات جهانی در کنار یکدیگر در ساخت واکسن کووید۱۹ گام‌های تندی را برمی‌دارند. خود نیز در چهار ماه گذشته لحظه به لحظه کنارشان بودم و موارد را دنبال کردم و البته اقدامات را خیلی هم با فریاد اعلام نکردیم. اعلام می‌کنم که در ساخت واکسن علیه کووید-۱۹ گام‌های موثری برداشته‌ایم و اغلب تست‌های مدل‌های حیوانی پاس شده و در آینده بسیار نزدیک برای کلینیکال ترایال (مطالعات بالینی) این واکسن در انسان وارد عمل خواهیم شد.

نمکی همچنین گفت: سال گذشته سالی پر افتخار برای کشور بود و عزیزانی که در صنعت دارو و تهیه مایحتاج مردم زحمات زیاد کشیدند، در ایجاد این افتخار سهم بزرگی داشتند. جمهوری اسلامی ایران سال قبل علی‌رغم همه فشار‌های ناشی ازتحریم‌های ظالمانه توانست با حدود ۶۰۰ میلیون یورو یعنی بیش از ۲۰ درصد از مصرف ارز در سال ۱۳۹۷، سال ۱۳۹۸ را با افتخار به پایان برساند.
 
 • برچسب ها
  خرید واکسن کرونا در ایران نام واکسن کرونا در ایران واکسن ایرانی کرونا واکسن کرونا در ایران واکسن کرونا در ایران در چه مرحله ای است واکسن کرونا در ایران ساخته شده واکسن کرونا در ایران نی نی سایت واکسن کرونا در ایران چی شد واکسن کرونا در ایران کشف شده واکسن کرونا در ایران کشف شده است واکسن کرونا در ایران کی اماده میشه واکسن کرونا در ایران کی ساخته میشه واکسن کرونا در ایران کی میاد
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,731
  ارسال ها
  56,156
  کاربران
  3,412
  جدیدترین کاربران
  gholami
  عقب
  بالا