نماز جمعه چند رکعت است

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,296
79
تعداد رکعت های نماز جمعه | نماز جمعه چند رکعته | رکعت های نماز جمعه |


سوال :

نماز جمعه چند رکعت است


جواب :

نماز جمعه که در اول ظهر و به جای نماز ظهر این روز خوانده می‌شود، دو رکعت است و دو قنوت مستحبی دارد که یکی از آنها پیش از رکوع رکعت اول خوانده می‌شود و دومی نیز پس از رکوع رکعت دوم ادا می‌شود.
بنابراین گزارش، از آنجایی که نماز جمعه به جای نماز ظهر خوانده می‌شود، دو خطبهٔ نماز به جای دو رکعت اول نماز ظهر و نماز دو رکعتی جمعه، به جای دو رکعت دیگر نماز ظهر در نظر گرفته می‌شود. در بیش‌تر موارد خطیب و امام جمعه یک نفر هستند.
این نماز که باید به صورت جماعت خوانده شود، دو خطبه دارد که توسط امام جماعت خوانده می‌شود و خواندن آنها قبل از نماز واجب است.
اعمال نماز جمعه به ترتیب تکبیرةالاحرام، حمد و سوره، قنوت، رکوع، دو سجده، حمد و سوره، رکوع، قنوت، دو سجده، تشهد و سلام ادا می‌شوند.
 
 • برچسب ها
  آموزش تصویری نماز جمعه تعداد رکعت های نماز جمعه خطبه اول نماز جمعه در مورد چه مسائلی است رکعت های نماز جمعه طریقه خواندن نماز جمعه مکارم نماز جماعت چند رکعت است و چگونه خوانده می شود نماز جمعه واجب است یا مستحب؟ نماز جمعه چند رکعت است اهل سنت نماز جمعه چند رکعت است هفتم نماز جمعه چند رکعت است و چند خطبه دارد نماز جمعه چند رکعت است و چند قنوت دارد نماز جمعه چند رکعت است و چند قنوت دارد هدیه هفتم نماز جمعه چند رکعت است و چگونه است نماز جمعه چند رکعت است چند خطبه دارد نماز جمعه چند رکعت است چگونه خوانده میشود نماز جمعه چند رکعت است کلاس پنجم نماز جمعه چند رکعت است گاما نماز جمعه چند رکعته
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,731
  ارسال ها
  56,159
  کاربران
  3,412
  جدیدترین کاربران
  gholami
  عقب
  بالا