نظری: زورمندان فراری با داعش همسو شده‌اند/ هزاره‌ها انگیزه خصومت با کسی را ندارند

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,309
79
نظری: زورمندان فراری با داعش همسو شده‌اند/ هزاره‌ها انگیزه خصومت با کسی را ندارند : آخرین اخبار بین الملل را در همیارخاص بخوانید

– اخبار بین الملل –

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «عبداللطیف نظری» معاون وزارت اقتصاد طالبان در بیانیه‌ای با اشاره به حملات و انفجارهای اخیر در کابل و چند شهر دیگر افغانستان گفت که «مجریان پروژه‌های استعمار و جیره خواران کشورهای تشکیل دهنده و حامی گروههای تکفیری، قصد برهم زدن ثبات و امنیت افغانستان را دارند».

وی ادامه داد: پیش از این نیز معارضان از وجود اشتراکات با گروه تروریستی داعش سخن گفته بود.

نظری اظهارداشت که دو روز پیش، به طور مشترک آنها دو مرکز آموزشی را در «دشت برچی» کابل مورد تهاجم قرار دادند تا هزاره‌ها را نسبت به امارت اسلامی بی اعتماد و وارد تقابل کنند».

معاون وزارت اقتصاد طالبان تاکید کرد که «زورمندان فراری که اکنون با داعش همسو شده‌اند، بدانند که خائن ترین فرد به کشور و منافع ملی و برای همیشه شرمسار تاریخ هستند».

وی گفت که «هزاره‌ها انگیزه خشونت و خصومت را با هیچ گروه، قوم و مذهب ندارند اما به هیچ کسی نیز اجازه نمی‌دهند که از هزاره‌ها به عنوان ابزاری برای پیشبرد اهداف سیاسی خود استفاده کنند».

افغانستان| «نظری»: اجازه نمی‌دهیم از هزاره‌ها برای امتیازگیری سیاسی استفاده شود
نظری: مردم افغانستان از جنگ حمایت نمی‌کنند

در بیانیه نظری آمده است: «تمامی بزرگان و کنشگران هزاره خواستار تعامل، تفاهم و تعاون با امارت اسلامی هستند.صلح و زندگی مسالمت آمیز از اهداف راهبردی جامعه هزاره است. جامعه هزاره نمی‌خواهد با صدای جنگ طلبی در فضای حقیقی و مجازی با شورشیان و جریان‌های معارض، همصدا و همکار شوند؛ بویژه که پیشینه این جریان‌های شورشی در زمینه فتنه گری، انحصار طلبی و دشمنی شان با جامعه هزاره برای همه مانند آفتاب روشن است».

معاون وزارت اقتصاد هیئت حاکمه افغانستان در پایان اظهار داشت که «دلیل مرکزی فتنه گران، ایجاد ناامنی در مناطق هزاره نشین و درگیر کردن هزاره‌ها با امارت اسلامی است. چنان که در هفته گذشته در شهرک امید سبز نیز همین دسیسه را پیاده کردند. اما هوشیاری و آگاهی هزاره‌ها این گونه توطئه‌ها را ناکام خواهد ساخت».

انتهای پیام/.


1401-02-02 / منبع : خبرگزاری تسنیم/بین الملل
 
 • برچسب ها
  هیچ
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,732
  ارسال ها
  56,170
  کاربران
  3,425
  جدیدترین کاربران
  خلیلی
  عقب
  بالا