معنی اسم آرمیا

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
معنی اسم آرمیا ، را در همیارخاص بخوانید

معنی اسم ارمیا​

اسم ارمیا و آرمیا​


معنی ریشه فراوانی اسم ارمیا (آرمیا) در ثبت احوال ایران

اسم ارمیا همانطور که در قسمت اسم پسر با آ و اسم پسر با ا گفته شد اسم پسرانه عبری است و آرمیا در بیشتر منابع معادل ارمیا است. ارمیا یکی از پیامبران قوم یهود و مولف کتاب‌های ارمیا، اول و دوم پادشاهان و مراثی ارمیا است (با همکاری کاتب و شاگردش باروخ بن). از دیدگاه یهودیت، ارمیا دومین پیامبر بزرگ تاریخ بشریت، و کتاب ارمیا توضیح دهندهٔ احکام شریعت دین یهود است. مسیحیان نیز ارمیا را یکی از پیامبران می‌دانند. هنگامی که بختنصر اورشلیم را در ۵۸۶ پیش از میلاد فتح کرد، دستور داد ارمیا را آزاد سازند و با وی به نیکی رفتار کنند. معنای ارمیا “گرامی داشته شده از سوی خدا” است.

آرمیا A mia​


در برخی از منابع اسم آرمیا لقب حضرت علی (ع) ذکر شده است که منبع موثقی برای این فرضیه پیدا نکردیم. عده ای نیز واژه آرمیا را از ریشه آرمیدن می دانند که برای این نظر هم منبع موثقی موجود نیست.

نام آرمیا در لغتنامه دهخدا نیز وجود ندارد و مورد تایید ثبت احوال ایران نیست. اما ارمیا در کتاب لغت نامه دهخدا هست و از اسامی مورد تایید ثبت احوال کشور.

ارمیا در لغتنامه دهخدا​


از هم زبانان عزیز، پارسی زبانان ایرانی و غیر ایرانی گرامی نیز دعوت می کنیم اگر دیدگاه دیگری درباره اسم ارمیا و آرمیا دارند همراه با منبع در قسمت نظرات درج نمایند تا اطلاعات درباره نام ارمیا در صورت لزوم تکمیل تر شود.

در ادامه بررسی کامل تر اسم ارمیا را بخوانید.

همه چیز درباره اسم ارمیا

ریشه اسم ارمیا​


اسم ارمیا همانطور که گفته شد نامی عبری است. عبری را با عربی اشتباه نگیرید! بسیاری از نام های مرسوم در ایران و دنیا ریشه عبری Heb ew دارند.

تلفظ اسم ارمیا​


تلفظ صحیح اسم ارمیا به صورت کسره روی الف است یعنی E mia.

ارمیا اسم پسر یا دختر؟​


خیلی از دوستان و همراهان نام‌فارسی در این سال ها از ما پرسیدند که اسم ارمیا نام دخترانه است یا پسرانه؟ در پاسخ باز هم باید عرض کنیم که ارميا اسم پسرانه است. این شبهه که ارمیا نام دختر است با پخش مسابقه استعدادیابی خوانندگی و شهرت کوتاه خواننده خانم با این نام ایجاد شد که البته بعدها مشخص شد که نام اصلی آن فرد چیز دیگری بوده است.

اسم ارمیا در ثبت احوال ایران​


اسم ارمیا در ثبت احوال ایران به عنوان اسم پسر با تلفظ E mia به ثبت می رسد و معنی زیر برایش آمده است:

معنی ارمیا در ثبت احوال​


ارمیای نبی= یرمیا، ارمیا یعنی “یهوه به زیر می‌اندازد”.

فراوانی ارمیا در ثبت احوال​


تعداد اسم ارمیا در ثبت احوال ایران ۸۷۸۵ نفر است. البته این این رقم مربوط به سال ۱۳۹۶ است و آمار به روزی اعلام نشده است. ارميا از جمله اسم های با فراوانی کم در ایران است که در ۵ سال اخیر بیش از پیش شناخته شد.

تاریخچه اسم ارمیا​


ارمیا نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل (حدود ۶۵۰-۵۷۰ پیش از میلاد)، پسر حلقیا و دومین انبیاء اعظم عهد عتیق که در زمان سلطنت یوشیا و یهویاقیم و صدقیا و هم در زمان اسیری صدقیا نبوت کرده است. مدتی به وسیله‌ی شاه اسرائیل زندانی شد، سپس به اسارت به بابل برده شد، مدتی هم در مصر بود. مراثی ارمیای نبی در عهد عتیق منسوب به او و کتاب ارمیای نبی در عهد عتیق شرح حال اوست.

اسم ارمیا به انگلیسی​


ارمیا در انگلیسی معادل اسم Je emiah هست. اسم Je emy که صورت دیگر این اسم هست به گوش ما ایرانی ها هم آشناست و معادل نام ارمیاست. جرمی به معنی “خداوند بالا می برد” است که به نوعی واژه ای در ستایش خداست.

طراحی اسم ارمیا به انگلیسی برای پروفایل​

اسم مشابه ارمیا​

اسمهای دختر که به ارمیا بیاد:​


نام های دخترانه آرمانا، آریانا، رومینا، ریما، مارال، هلیا، ملینا از جمله اسم های دخترانه متناسب با نام ارميا هستند.

اسم پسر که به ارمیا بیاد:​


نام های پسرانه رامیار، اروین، آروین، مهراد، مهیار و رامین از جمله اسم های پسرانه متناسب با نام ارمیا هستند. قسمت اسم پسر با ا را نیز ببینید.

عکس ارمیا​


ارمیا، خوشتیپ بانمک که مامان باباش اسمش رو از نام‌فارسی انتخاب کردن:

❤
اگر شما هم اسم فرزندتون رو از #نام_فارسی انتخاب کردید تصویرش رو برامون ارسال کنید تا در پست مربوط به اون اسم روی وبسایت نام فارسی قرار بدیم.

نظرسنجی اسم ارمیا​

اسم ارمیا قشنگه؟​


نظر شما درباره اسم ارمیا چیست؟ آیا اسم ارميا را می پسندید؟ در قسمت نظرات دیدگاه خود را بنویسید.


معنی اسم آرمیا​


عنوان : معنی اسم آرمیا


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

بالا