مشخصات داروی دیفوزل و عوارض آن

وضعیت
موضوع بسته شده است.

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,296
79
Diphosel120.jpg
دیفوزل (دی متیل فومارت)
(Dimethyl Fumarate) Diphosel


نام تجاري :دیفوزل®120
نام ژنريک:دی متیل فومارات 120 ميلي گرم
دسته دارويي :مغز و اعصاب ( ام اس)
شکل دارويي:کپسول( انتريك كوتد)
ترکیبات، شکل دارویی و نحوه ارایه


دى متیل فومارات با نام تجارى دیفوزل به صورت میکروتبلتهای انتریک کوتد در کپسولهای 120 میلی گرمی در بلیسترهای 14 عددی در یک ولت 14 عددی درون جعبه و کپسولهای 240 میلی گرمی در یک ولت 20 عددى و 3 عدد ولت در یک جعبه 60 عددى عرضه مى شود.


دسته دارویی
داروهای تعدیل کننده ام اس

موارد مصرف
دى متیل فومارات در سال 2013 توسط سارمان غذا و داروی امریکا جهت درمان بیماران داراى اشکال عود کننده فروکش کننده مولتیپل اسکلروزیس مورد تایید قرار گرفت.

مقدار و نحوه مصرف دارو
مقدار مصرف معمول این دارو به شرح ذیر است:
دوز شروع کننده: 120 میلى گرم دو بار در روز است که پس از 7 روز به صورت دوز معمول ادامه مى یابد.
دوز معمول: 240 میلى گرم دو بار در روز است.
کاهش موقت دوز به 120 میلى گرم دو بار در روز براى بیمارانى که تحمل دوز معمول را ندارند، باید در نظر گرفته شود. دوز پیشنهادى 240 میلى گرم دو بار در روز، باید در طى 4 هفته از سر گرفته شود. قطع مصرف
دى متیل فومارات براى بیمارانى که تحمل بازگشت به دوز معمول را ندارند، باید در نظر گرفته شود. بروز گرگرفتگى ممکن است در صورت مصرف همزمان دى متیل فومارات با غذا کاهش یابد. در روش دیگر، تجویز آسپیرین فاقد روکش انتریک (تا 325 میلى گرم) 30 دقیقه قبل از مصرف دى متیل فومارات ممکن است به کاهش شدت گرگرفتگى کمک نماید.

موارد منع مصرف
این دارو در بیماران با حساسیت شناخته شده به دى متیل فومارات و یا هر یک از مواد کمکى آن منع مصرف دارد. این واکنش ها آنافیلاکسى و آنژیوادم (نشانه ها و علایمى نظیر اشکال در تنفس، کهیر و تورم گلو و زبان) را شامل مى گردد.

شرایط نگهدارى دارو
- دارو در دماى کمتر از 30 درجه سانتى گراد نگهدارى شود.
جهت محافظت از نور، دارو در جعبه اصلى نگهدارى شود.
دارو دور از دسترس و دید کودکان نگهدارى شود.
میکروتبلتهای دیفوزل توسط شرکت داروسازی سینتون هلند تولید میشود، سپس میکروتبلتها وارد شرکت داروسازی عبیدی شده و در خط تولید مجهز و اختصاصی مربوط به داروهای ام اس با استفاده از تکنولوژی و دستگاههای روز دنیا بسته بندی میگردد.
 
 • برچسب ها
  اثربخشی دیفوزل دیفوزل رایگان دیفوزل عبیدی عملکرد+دیفوزل عوارض قرص دیفوزل 120 قیمت دیفوزل قیمت دیفوزل 120 قیمت دیفوزل 240 قیمت دیفوزل ۲۴۰ قیمت کپسول دیفوزل
 • وضعیت
  موضوع بسته شده است.

  آمار انجمن

  موضوع ها
  48,731
  ارسال ها
  56,157
  کاربران
  3,412
  جدیدترین کاربران
  gholami
  عقب
  بالا