متن در مورد دنیای بدون کرونا و با کرونا

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

متن در مورد دنیای بدون کرونا و با کرونا ، را در همیارخاص بخوانید

کرونا و فاصله اجتماعی؛ با عشق و محبت این فاصله‌ها را پر کنیم​

لزوم رعایت فاصله اجتماعی در زمان شیوع همه‌گیری​


امروزه از میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا خواسته شده تا «فاصله اجتماعی» را رعایت کنند و به این ترتیب از انتشار ویروس کرونا جلوگیری کنند. به کودکان و خانواده‌ها گفته می‌شود که در خانه بمانند، به همه توصیه می‌شود که با هم دست ندهند، غذای‌شان را با هم تقسیم نکنند و حتی نزدیک هم نشوند.

به نظر کار بسیار سختی است. طبیعی است که بخواهیم عشق خود را با در آغوش کشیدن دیگران نشان دهیم یا در جامعه شانه به شانه هم بایستیم. ولی یکی از بهترین کارهایی که می‌توانیم در حال حاضر و در میان این همه‌گیری انجام بدهیم تا به دیگران نشان دهیم چقدر برایمان مهم هستند، این است که از هم دور بایستیم. چراکه حتی اگر خودمان جوان و سالم هستیم، می‌توانیم به راحتی ویروس را به دیگران انتقال دهیم، و این کار باعث به خطر افتادن جان کسانی که ضعیف‌تر و آسیب‌پذیرتر هستند می‌شود.

بیماری کرونا بسیار مسری است ولی به همان نسبت مهربانی ما انسان‌ها به یکدیگر هم مسری است؛ ما باید مواظب هم باشیم، پس هر حرکت هرچند کوچک به نشانه احترام به حقوق دیگران در جامعه اهمیت دارد. بنابراین به جای دست دادن، ما از دور برای هم دستمان یا سرمان را تکان می‌دهیم. مترو و اتوبوس‌های شلوغ سوار نمی‌شویم و تا جایی که می‌توانیم پیاده می‌رویم.

حداقل یک متر از دوستانمان، همکاران و همسایه‌های‌مان فاصله می‌گیریم و یا با تلفن احوالپرسی می‌کنیم. و هر بار که یکی از این کارها را انجام می‌دهیم، نشان می‌دهیم که چقدر همه برایمان مهم هستند و الگویی برای اطرافیان می‌شویم.

ما انتخاب می کنیم که دورتر باشیم و فاصله میان‌مان را با محبت پر می‌کنیم. شما چطور؟ آیا فاصله اجتماعی را رعایت می کنید؟

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر درباره محافظت از خود و کودکان‌تان در مقابل ویروس کرونا به صفحه «بیماری ویروس کرونای ۲۰۱۹» در صفحه ما مراجعه کنید.

دنیای بدون کرونا | کسب و کار و زندگی پسا کرونا چگونه خواهد بود؟​


هم‌زمان با شیوع کرونا و تغییر عادت‌ها و سبک زندگی ما، سوال‌ بزرگ دیگری هم در ذهن بسیاری از انسان‌ها شکل گرفته و آن دنیای بدون کرونا یا «زندگی پس از کرونا» است.

از شرکت‌های بزرگ مشاوره مدیریت تا فعالان شبکه‌های اجتماعی، درباره‌ی این موضوع حرف زده‌اند و سناریوهای مختلفی را مطرح کرده‌اند.

با توجه به این‌که فکر کردن به دنیای پس از کرونا را می‌توان شبیه تجربه های ذهنی در نظر گرفت، و نیز با در نظر گرفتن این‌که بسیاری از دوستان متممی علاقه‌مند هستند نظر دیگر دوستان‌شان را در این‌باره بدانند، تصمیم گرفتیم یکی از #دعوت به گفتگو های متمم را به این موضوع اختصاص دهیم.

نکات و موضوعات بسیاری را می‌توان درباره‌ی جهان پسا کرونا به بحث گذاشت. بنابراین در این‌جا صرفاً به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم و انتخاب سایر بحث‌ها و موضوعات را بر عهده‌ی شما می‌گذاریم:

آیا واقعاً تعبیر جهان پسا کرونایی تعبیر درستی است و می‌توان فرض کرد که دنیای اطراف ما به ماقبل کرونا و پس از کرونا تقسیم می‌شود؟ یا این‌که ما صرفاً چون در میانه‌ی این بحران قرار گرفته‌ایم آن را این‌قدر جدی می‌بینیم؟

آیا پس از بحران کرونا، جهان با طی کردن دورانی برای Recove y و بازیابی، دوباره به دنیای آشنایی باز می‌گردد که پیش از کرونا می‌شناختیم و در آن زندگی می‌کردیم؟ یا هنجارها و نُرم‌های دیگری شکل خواهد گرفت؟

دنیای پس از کرونا را در کدام افق زمانی می‌توان تحلیل کرد؟ کوتاه‌مدت؟ میان‌مدت؟ یا بلندمدت؟ آیا اصلاً در بلندمدت، مثلاً افق زمانی چند دهه، اثر و آثاری از این تجربه‌ی بشری (کرونا و حواشی آن) باقی خواهد ماند؟

آیا سبک تعامل انسان‌ها بعد از کرونا، در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، از کرونا تأثیر خواهد پذیرفت؟

صنایع بسیاری از کرونا آسیب دیده‌اند. آیا همه‌ی آن‌ها می‌توانند خود را بازیابی کنند؟ یا سرنوشت برخی از آن‌ها برای همیشه تغییر خواهد کرد؟

کسب و کارهای بسیاری به نتیجه رسیده‌اند که باید روی فعالیت‌های دیجیتال و آنلاین،‌ سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهند. آیا این دیدگاه می‌تواند یک ترند و روند تازه شکل دهد؟ یا آن را باید به عنوان یک تب زودگذر ببینیم؟ اصلاً آیا درست است که باور خود را به ظرفیت فعالیت‌های فیزیکی از دست بدهیم؟

جدا از تأثیرات اقتصادی، آیا کرونا تأثیرات ماندگاری هم بر محیط زیست ما و تعامل ما با زمین خواهد داشت؟ یا کاهش ترافیک‌ها و آلاینده‌ها را باید فرصتی کوتاه،‌ موقت و کم‌اثر برای تنفس زمین در نظر بگیریم؟

آیا می‌توان گفت کرونا دوباره اهمیت «مرز» و «مرزبندی» را به یاد ما انسان‌ها آورده است و کسانی که از P o ec io ism و محدود کردن تعامل ملت خود با ملل دیگر حرف می‌زدند، اکنون سند محکم‌تری برای دفاع از حرف‌هایشان در دست دارند؟

به طور کلی، اگر فرض کنیم که فردی یک سال قبل، خوابیده و دو سال بعد (یا بیست سال بعد) از خواب برخاسته است، آیا او تفاوت‌هایی را در دنیا خواهد دید که بتوان آن‌ها را به کرونا نسبت داد؟

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

از میان درس‌هایی که در فهرست بالا آمده است، درس‌های زیر از جمله پرطرفدارترین‌ موضوعات هستند:

دوره MBA | مذاکره | کوچینگ | توسعه فردی

فنون مذاکره | تصمیم گیری | مشاوره مدیریت

تحلیل رفتار متقابل | تسلط کلامی | افزایش عزت نفس

چگونه شاد باشیم | هوش هیجانی | رابطه عاطفی

خودشناسی | شخصیت شناسی | پرورش کودکان هوشمندتر

اگر با فضای متمم آشنا نیستید و دوست دارید درباره‌ی متمم بیشتر بدانید، می‌توانید نظرات دوستان متممی را درباره‌ی متمم بخوانید و ببینید متمم برایتان مناسب است یا نه. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با متمم همراه بوده و آن را به خوبی می‌شناسند:

کاری از Be ede o C is ofa i


متن در مورد دنیای بدون کرونا و با کرونا​


عنوان : متن در مورد دنیای بدون کرونا و با کرونا


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد
بالا