ماه رمضان کی شروع میشه

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
94,725
66


ماه رمضان کی شروع میشه ، را در همیارخاص بخوانید

تاریخ دقیق شروع ماه رمضان ۱۴۰۱ عید فطر امسال​

تاریخ دقیق شروع ماه رمضان سال ۱۴۰۱​


رمضان نهمین ماه از ماههای قمری و ماه نزول قرآن و مهمانی خداوند است. فضیلت ماه رمضان بسیار زیاد و نامحدود است، در این ماه درهای آسمان و بهشت گشوده و درهای جهنم بسته می شود و نفس های شما تسبیح، خواب شما پرستش، عمل هایتان مقبول و دعاهایتان مستجاب است. ماه رمضان در ایران و در تقویم شمسی ما تاریخ ثابتی ندارد. در این بخش از نمناک به شما می گوییم که تاریخ شروع ماه رمضان سال ۱۴۰۱ چه روزی است.

تاریخ ماه رمضان سال ۱۴۰۱​


امسال ماه رمضان مصادف است با تاریخ یک شنبه ۱۴ فروردین ۱۴۰۱، ۱ رمضان ۱۴۴۳، ۳ ap il 2022، یعنی امسال روز بعد از سیزده به در ماه رمضان آغاز خواهد شد. در صورتی که ماه شعبان ۲۹ روزه باشد، تاریخ شروع رمضان ۱۴۰۱ با شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ مصادف خواهد شد.

چرا ماه رمضان تاریخ ثابتی ندارد؟​


ماه رمضان ماه قمری است که در ایران و در تقویم شمسی ما تاریخ ثابتی ندارد و هر ساله در حال گردش است. تعداد روز های شمسی ۳۶۵ روز و در سال کبیسه ۳۶۶ روز است اما تعداد روزهای ماه قمری ۳۵۴ روز است.

نکات جالب در مورد تاریخ ماه رمضان سال های آینده​

تاریخ روزهای قدر در سال ۱۴۰۱​


سه شب از شب های ماه رمضان ۱۹ و ۲۱ و ۲۳ ماه رمضان، شب های قدر هستند که از نظر مسلمانان مهم ترین شب سال می باشند. یکی از سوره های قرآن به نام سوره قدر به توصیف این شب پرداخته است ولی در قرآن به طور صریح به شماره شب آن در ماه رمضان اشاره نشده است.

در شب ۱۹ این ماه امیرالمومنین، علی (ع)، امام اول شیعیان به دست یکی از خوارج یعنی ابن ملجم مرادی زخمی شدند و بعد از سه شب در ۲۳ رمضان به شهادت رسیدند.

اولین روز شب قدر ۱۴۰۱​


روز چهارشنبه ۳۱ فروردین سال ۱۴۰۱

۱۸ رمضان سال ۱۴۴۳

۲۰ Ap il سال ۲۰۲۲

دومین روز شب قدر ۱۴۰۱​


روز جمعه ۲ اردیبهشت سال ۱۴۰۱

۲۰ رمضان سال ۱۴۴۳

۲۲ Ap il سال ۲۰۲۲

سومین روز شب قدر ۱۴۰۱​


روز یکشنبه ۴ اردیبهشت سال ۱۴۰۱

۲۲ رمضان سال ۱۴۴۳

۲۴ Ap il سال ۲۰۲۲

عید سعید فطر ۱۴۰۱ چه روزی است؟​


عید فطر از مهم ترین جشن ها و اعیاد مسلمانان و روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. با رویت ماه شوال مسلمانان پس از یک ماه روزه داری و امتناع از خوردن و آشامیدن و بسیاری از کارهای دیگر در نخستین روز ماه شوال اجر و پاداش خود را از خداوند می طلبند.

در تقویم سال ۱۴۰۱ روزهای دوشنبه ۱۲ اردیبهشت و سه شنبه ۱۳ اردیبهشت مصادف با عید سعید فطر می باشد.

ماه رمضان سال ۱۴۰۱ شمسی​


در تقویم رسمی سال ۱۴۰۱ ایران، ماه شعبان ۳۰ روز دارد و تاریخ شروع ماه رمضان سال ۱۴۴۳ هجری قمری روز یکشنبه ۱۴ فروردین سال ۱۴۰۱ شمسی ( ۲۰۲۲ میلادی ) است و تا روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت ( تاریخ پایان ) ادامه می یابد. ماه رمضان در این سال دارای ۲۹ روز میباشد.

مناسبتهای ماه رمضان در تقویم سال ۱۴۰۱ ایران :

تاریخ مناسبتها در سایت باحساب براساس تقویم رسمی ایران میباشد.


ماه رمضان کی شروع میشه​


عنوان : ماه رمضان کی شروع میشه


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

آمار انجمن

موضوع ها
47,872
ارسال ها
54,274
کاربران
3,260
جدیدترین کاربران
klose
عقب
بالا