ماجرای استفاده از پنبه در تولید تن ماهی چه بود؟

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

سید محمد میر رضوی ، دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران در واکنش به فیلم کوتاهی که در برخی شبکه‌ های اجتماعی منتشر شدهاست و فردی با شستن تکه ‌های تن ماهی با آب، ادعا می ‌کند که در تولید تن ماهی از پنبه استفاده شده است و تقلب شده است، اظهار داشت:

alt


” بنده هم این کلیپ را دیده ام و این مسئله را قویا تکذیب می کنم. متاسفانه مشخص نیست چه کسی این کلیپ را منتشر کرده است و به اعتقاد ما اهداف این افراد آسیب زدن به صنعت تن ماهی کشور است. در همین راستا، کمیته فنی آبزیان سندیکای صنایع کنسرو نامه ‌ای را خطاب به وزارت صمت و سایر دستگاه‌های مربوطه آماده کرده که به زودی آن را ارسال می‌کنیم و ما در این نامه از مسئولان درخواست کرده ایم مساله را به جد پیگیری کنند.

در تولید برخی از تن ماهی‌ها، از مارلین ماهی (بادبان ماهی) استفاده می ‌شود و این نکته روی قوطی تن ماهی نیز عنوان شده است و در کلیپی که منتشر شده نیز از همین نوع ماهی برای تولید تن استفاده شده است.

۸۰ درصد گوشت ماهی پروتئین بوده و باقی آن، پروتئین ‌های میوفیبر است؛ مارلین ماهی نیز یک ماهی بسیار مغذی است و مشکلی برای مصرف کننده ندارد اما ضخامت بیشتری نسبت به سایر ماهیان تن دارد به همین جهت قیمت پایین ‌تری هم دارد. آنچه در کلیپ مذکور به عنوان پنبه معرفی می‌شود، در واقع بخشی از بافت گوشت مارلین ماهی است و این گونه نیست که تولیدکننده با هدف تقلب، به جای گوشت ماهی، پنبه را به ترکیب تن ماهی اضافه کرده باشد.

به نظر می ‌رسد فرد انتشار دهنده این فیلم در فضای مجازی قصد سواستفاده دارد. شاید هم از سر بی اطلاعی، دچار سوبرداشت شده است.

تن ماهی به عنوان یک غذای سالم در جهان شناخته می‌شود و در ایران نیز چون ماهی ‌های تنی که کنسرو می ‌شود فرایند حرارت را طی می ‌کنند، نیازی به مواد افزودنی ندارند و بنابراین از هیچ گونه مواد نگهدارنده در تولید این محصول استفاده نمی‌ شود. “

سید محمد میر رضوی ، دبیر سندیکای صنایع کنسرو ایران با اشاره به اینکه وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد بر تولید تن در کشور نظارت دقیق دارند، گفت: ” به مصرف کنندگان اطمینان می ‌دهم که تن ماهی تولید شده در کشور کاملا سالم و بهداشتی است. “


منبع : JadvalYab | همیارخاص
 
✅ آمارسایت خود را با آماریاب رصد کنید

آمارگیر وبلاگ | آمارگیر سایت

جدیدترین ارسال های پروفایل

کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
alir در پروفایل مدیر نوشت.
سلام خدا قوت
من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
عباس گودرزی در پروفایل مدیر نوشت.
سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
بالا