قهر عروس هلندی

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,286
79
قهر عروس هلندی را در همیار خاص ببینید

قهر عروس هلندی.png

عروس هلندی یک پرنده‌ی زیبای خانگی و از نژاد طوطی‌ها است. این پرندگان نسبت به دیگر پرندگان خانگی، هوش و احساسات بیشتری دارند. باید احساسات آن‌ها را شناسایی کنید و بدانید که عروس هلندی شما چه وقت عصبانی است و دلیل قهر عروس هلندی شما، دلیل کدام رفتار نامناسب شما با او بوده است؟اگر عروس هلندی با شما قهر کند با رفتارهای خود به‌راحتی به شما نشان می‌دهد که ناراحت و عصبانی است. اگر این روزها رفتارهای جدیدی از او سر زد و شما حس کردید که او با شما قهر کرده است با ما همراه باشید.این مقاله راه تشخیص قهر عروس هلندی و آشتی با پرنده‌ی شما را بیان کرده است.

عصبانیت و قهر در پرندگان

شاید برایتان جالب باشد که پرندگان هم عصبانی می‌شوند. آن‌ها مانند انسان بداخلاق می‌شوند و حتی با رفتارهای خود این قهر و ناراحتی را به شما نشان می‌دهند. به این رفتارهای پرندگان که برای جبران عصبانیت خود انجام می‌دهند، نوعی قهر کردن می‌گویند.پرندگانی که عصبانی می‌شوند، صبر و تحمل کمتری در مقابل بیماری‌ها دارند و یا اصلاً صبر ندارند. گاهی اوقات این عصبانیت و قهر عروس هلندی باعث می‌شود تا به صاحب خود حمله کند و یا برعکس به او محل ندهد. نکته‌ی جالب این است که عروس هلندی با کسانی که او را می‌شناسند بیشتر قهر می‌کنند.

البته نوعی از عصبانیت در پرندگان وجود دارد که به قهر آن‌ها منجر نمی‌شود. مثلاً برای دفاع از صاحب خود که او را دوست دارد به دیگران حمله می‌کند. این خشم یک خشم واقعی نیست و با صحبت کردن صاحبش با او رفع خواهد شد. البته عروس هلندی شما اگر قهر کند و یا عصبانیت واقعی داشته باشد، دوست دارد همیشه تنها باشد و حتی به شما هم توجهی نمی‌کند.معمولاً اگر عروس هلندی با شما قهر کند، گوشه‌ای از قفس ساکت و بی‌توجه به شما می‌نشیند؛ اما در برخی دیگر از آن‌ها این اتفاق کاملاً برعکس است. این دسته از پرندگان رفتارهای ناخوشایندی از خود نشان می‌دهند، وسایل خود را خراب می‌کنند، همیشه فریاد می‌زنند و یا به قفس خود ضربه میزند.

قهر پرنده در گوشه ای از قفس

دلایل قهر
عروس هلندی

متأسفانه ما دقیقاً نمی‌توانیم دلیل قهر کردن عروس هلندی را متوجه شویم؛ اما هر کس متناسب با رفتارها و اخلاق روزانه‌ی خود می‌تواند متوجه ناراحتی و عصبانیت او شود؛ اما برخی از رفتارهایی که تاکنون باعث عصبانیت عروس هلندی شده را به‌طور کامل بیان می‌کنیم. شاید یک روز پرنده‌ی شما خسته باشد و یا خواب کافی نداشته باشد و شما بخواهید با او بازی کنید، این کار شما با رفتار خشن از طرف عروس هلندی شما همراه است.

اگر یک عروس هلندی احساس خطر کند و حس کند که شما یا یکی از دوستان جدیدتان برای او یک تهدید و ترس هستید، سعی می‌کند رفتارهای خشن از خود نشان دهد و داد می‌زند. او به شما می‌فهماند که باید هرچه سریع‌تر از او دور شوید. البته می‌توان گفت که عروس هلندی به علت نگرانی به وجود آمده‌اش با شما قهر کرده است. به‌طورکلی طوطی‌ها و عروس هلندی‌ها به تعقیب کردن علاقه‌ی زیادی ندارند. آن‌ها اگر متوجه شوند که پرنده و یا یکی از افراد خانه او را تعقیب می‌کنند، احتمالاً عصبانی می‌شوند. البته این واکنش می‌تواند واکنشی به‌عنوان هشدار باشد. اما اگر قصد اذیت کردنش را داشته باشید منجر به قهر او با شما خواهد شد.

نکته

گاهی اوقات عروس هلندی شما به دلیل از دست دادن صاحب خود قهر می‌کند. عروس هلندی پرنده‌ی بااحساسی است که به صاحب خود و یا بچه‌های آن‌ها وابسته می‌شوند و دوست دارند که همیشه با او بازی کنند. اگر قهر عروس هلندی برای عزاداری باشد، سکوت می‌کند و گوشه‌ای می‌نشیند و با کسی بازی نمی‌کند.

اگر شما نسبت به عروس هلندی خود توجه نکنید و به صحبت کردن، شعر خواندن و یا بازی‌های او توجه نکنید، ممکن است با شما قهر کند. مثلاً آوردن یک حیوان یا پرنده‌ی خانگی دیگر می‌تواند باعث حسادت عروس هلندی شود. حتی ممکن است اسباب‌کشی و یا تغییر محل زندگی باعث ناراحتی عروس هلندی شود.عروس هلندی می‌تواند به هر رفتاری که از شما سر میزند حساس شود و آن را به‌عنوان بی‌توجهی شما بداند. عروس هلندی شما برای رفع این بی‌توجهی عصبانی می‌شود و قهر می‌کند. هیچ‌وقت در مقابل او ناسزا ندهید و داد نزنید.

سکوت عروس هلندی بیشترین دلیل نارحتی عروس هلندی

علت مکرر عصبانیت در پرندگان و حیوانات خانگی این است که صاحبشان برای مدت طولانی آن‌ها را ترک کنند. عروس هلندی نیز برای نشان دادن دل‌تنگی و عصبانیت حاصل از دوری شما، پرخاشگری می‌کند، قهر می‌کند، فریاد می‌زنند.برخی از آن‌ها خودزنی می‌کنند تا صاحبش او را از قفس بیرون آورد و به او توجه می‌کند. بهتر است هنگام سفر و یا خرید و غیره عروس هلندی‌تان را با خود ببرید؛ و یا از خانواده بخواهید که در نبود شما به او توجه کنند.

جلوگیری از قهر عروس هلندی

پیشگیری بهترین راه هنگام بازی و برخورد کردن با عروس هلندی است. سعی کنید خوش‌اخلاق و مهربان باشید و او را همیشه تحسین کنید. بسیاری از پرندگان ترس و خطر کردن را دوست ندارند، به‌ویژه ترس‌ها و هیجاناتی که زندگی آن‌ها را به‌شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. لذا از ترساندن آن‌ها خودداری کنید.وقایع و شرایطی که باعث عصبانیت و ناراحتی عروس هلندی می‌شود را پیش‌بینی کنید. اگر رفتار نامناسبی با او داشته‌اید، سعی کنید در رفتار و برنامه‌ی زندگی خود تغییراتی بدهید. این کار برای آن‌ها هم سرگرم‌کننده و جالب است.

برای مثال اگر قرار است یک نوزاد یا یک حیوان خانگی دیگر را به خانه بیاورید، از قبل آماده‌سازی لازم را با یک عروسک برای او انجام دهید. اجازه دهید او نیز ‌اتاق و وسایل نوزاد شما را ببیند.البته برخی دیگر با حرف زدن با عروس هلندی خود، او را از وجود عضو جدید آگاه می‌سازند. در صحبت کردن با عروس هلندی به او بگویید که او هم برایتان مهم و عزیز است.شاید برایتان جالب باشد اما نباید در حضور عروس هلندی خود، نوزادتان را برای مدتی بغل کنید. در عوض در کنار پرنده‌ی خود به‌جای نوزاد، او را بغل کنید.

ناز کردن عروس هلندی برای جلوگیری از قهر او برخی نکات دیگر

اگر قرار است اسباب‌کشی کنید و یا دکوراسیون منزل را تغییر دهید، ابتدا قسمتی از وسایل را تغییر دهید. تغییر دادن تدریجی و اسباب‌کشی تدریجی می‌تواند عصبانیت او را کاهش دهد. این کار باعث می‌شود که او کم‌کم به شرایط جدید سازگار شود.اگر قرار است که به هر دلیلی و برای مدتی او را ترک کنید، با او صحبت کنید و به او بگویید که می‌روید. این کار برای جلوگیری از قهر عروس هلندی شما بسیار مؤثر است. حتی به او بگویید که چه کسی در نبود شما از او مراقبت خواهد کرد؟ روزهایی که در کنارش نیستید را با انگشت به او نشان دهید تا منتظر شما بماند.ما در مقاله‌ای آموزش حرف زدن به عروس هلندی را به‌طور کامل برایتان بیان کرده‌ایم. بهتر است ابتدا سخن گفتن را به آموزش دهید تا او نیز متوجه صحبت‌های شما شود.شاید با خواندن این قسمت برایتان خنده‌دار باشد که باید برای پرنده‌ی خود نیز توضیح دهید؛ اما تجربه نشان داده است که هوش و احساس بالای این پرندگان به شما کمک می‌کند که در این کار موفق‌تر باشید.

توضیح دادن به پرنده درمان عروس هلندی

اگر عروس هلندی قهر کرده است و فکر می‌کنید زمان پیشگیری از قهر او گذشته است، بهتر است ابتدا علت آن را مشخص کنید و سپس برای رفع عصبانیت پرنده‌ی خود شرایط را تغییر دهید. برای مثال محیط را به حالت قبل برگردانید، نوزاد را از او دور نگه‌دارید و غیره. در ادامه چند روش برای درمان ناراحتی این پرنده زیبا معرفی می‌کنیم، پس با ما همراه باشید.

زمان

شاید بهترین راه درمان قهر عروس هلندی، گذشت زمان است. این راه برای رفع عصبانیت و آشتی کردن با انسان‌ها نیز جواب می‌دهد. می‌توانید از این روش استفاده کنید.

عذرخواهی

اگر عصبانیت عروس هلندی شما از نوع قهرهای کوتاه‌مدت و دفاع است، فوراً از او عذرخواهی کنید. سپس از کنار او به‌آرامی بروید، این راه برای آشتی با پرنده کافی است.اگر از او دور شده‌اید و بالاجبار این پرنده را ترک کرده‌اید، عذرخواهی کنید و حتماً برایش دلیل این دوری را بیان کنید.

نوازش کردن

گاهی اوقات عروس هلندی شما، قهر خود را با سکوت و گوشه‌گیری نشان می‌دهد. در این نوع قهرها بهتر است او را نوازش کنید و دلیل کار خود را همراه با نوازش کردن برایش توضیح دهید. برای مثال اگر عضو جدیدی به خانه آورده‌اید به‌آرامی دلیل آمدن این عضو را برایش بگوید. حتی ممکن است چند روز طول بکشد تا شما را ببخشد اما عروس هلندی، از پرندگان با احساس و مهربانی است که به دلیل وابستگی به شما قهر کرده است.

همدردی

اگر پرنده‌ی شما مریض یا ناراحت است با او همدردی کنید. شما همچنین باید با عروس هلندی خود صحبت کنید و به او توضیح که چقدر نگران او هستید. اگر پرنده‌ی شما غمگین است، پس همراه او غصه بخورید و دلسوز او باشید. اگر عروس هلندی شما افسرده شده است برای او یک دامپزشک و متخصص پیدا کنید تا با پرنده‌ی شما صحبت کند و در صورت لزوم به او دارو بدهد.

همدردی کردن با عروس هلندی دادن خوراکی‌های خوشمزه به او

علاوه بر روش‌های قبلی، از خوراکی‌ها و غذاهای موردعلاقه‌ی پرنده‌ی خود استفاده کنید. درواقع به پرنده‌ی خود رشوه دهید تا با شما آشتی‌کنید.شاید هم دلیل قهر عروس هلندی شما غذاهای تکراری است که به او می‌دهید. به‌طورکلی همه‌ی طوطی‌ها و عروس هلندی هم با دیدن خوراکی‌های جدید خوشحال می‌شوند.

شناخت رفتارهای عروس هلندی

پرندگان مانند همه‌ی حیوانات قدرت سخن گفتن را ندارند. آن‌ها منظور خود را با علائم و نشانه‌های رفتاری به شما نشان می‌دهند. مثلاً اگر طوطی یا عروس هلندی شما جیغ می‌زند یا خودزنی می‌کند می‌تواند گرسنه باشد یا می‌خواهد با شما بازی کند.البته برای فهمیدن دلایل قهر عروس هلندی بهتر است انواع مختلفی از حرکت و زبان بدن آن‌ها را بدانید. شناختن رفتارهای عروس هلندی به شما کمک بزرگی می‌کند که بدانید پرنده‌ی شما چه مشکلی برایش پیش‌آمده است. گاهی اوقات دلیل ناراحتی این پرنده زیبا را می‌توان از رفتارهای او فهمید.امیدوارم که تا این قسمت از مقاله‌ی ما برای شما مفید بوده باشد. در ادامه برخی از رفتارهای عروس هلندی را بیان کرده‌ایم، با دانستن آن‌ها قطعاً می‌توانید به‌زودی دلیل قهر عروس هلندی خود را بدانید:

حرکات منقار

طوطی‌ها و عروس هلندی، به‌وسیله‌ی منقار خود کارهای جالبی انجام می‌دهند. آن‌ها با منقار خود آویزان می‌شوند، بازی می‌کنند و کشتی می‌گیرند؛ اما هنگامی‌که یک عروس هلندی عصبانی و ناراحت است، بیشتر از قبل با منقار خود درگیر خواهد شد.عروس هلندی بعد از غذا خوردن منقار خود را به زمین پاک می‌کنند، اگر یک عروس هلندی عصبانی و قهر باشد به‌شدت بیشتری منقار را پاک می‌کند طوری که گویی منقار او همیشه ساییده شده به نظر می‌رسد.هنگامی‌که یک عروس هلندی عصبانی است، به او نزدیک نشوید. در برخورد با این پرنده‌ی خانگی احتیاط کنید.

پاک کردن منقارگاز گرفتن

برخلاف مواردی که گفته شد، گاز گرفتن طوطی و عروس هلندی، نشانه‌ی دیگری از پرخاشگری آن‌ها است. اگر یک عروس هلندی احساس ترس و خطر کند، عصبانی و یا ناراحت باشد برای دفاع از خود و برای رفع عصبانیتش، یک انسان، قفس و حتی وسایل بازی خود را مدام گاز بگیرند.اگر شما دلیل ناراحتی عروس هلندی خود هستید، توصیه می‌کنم تا زمانی که پرنده‌ی شما آرام شود از دور شوید؛ اما ممکن است او به دلیل ازدحام جمعیت در خانه‌ی شما، عصبانی و ناراحت شده است. بهتر است که او را در اتاقی تنها قرار دهید.

حرکات تاج عروس هلندی

عروس هلندی تمام خصوصیات ظاهری و رفتاری یک طوطی را دارد اما برخی از آن‌ها تاج‌های بسیار زیبایی دارند. تاج عروس هلندی یکی دیگر از راه‌های بیان منظور او است. یک عروس هلندی هنگام خوشحالی تاج خود را بزرگ و صاف نگه می‌دارد. اگر تاج عروس هلندی برجسته است، یعنی این پرنده هیجان‌زده شده است. مثلاً از دیدن شما خوشحال شده است.اما اگر تاج عروس هلندی شما خمیده است و جلوه‌ی زیبایی ندارد، بدان معناست که او عصبانی است و یا ترسیده است. اگر یک عروس هلندی قهر کند و حالت روحی مساعدی نداشته باشد می‌توان از روی تاج او این مسئله را فهمید.

پرهای به‌هم‌ ریخته

اگر قصد خرید یک عروس هلندی را دارید، حتماً به پرهای او توجه کنید. پرهای به‌هم‌ریخته‌ی عروس هلندی علاوه بر مریض بودن او، می‌تواند علامت عصبانیت او باشد. قهر عروس هلندی دلیل عصبانیت او است؛ زیرا یک طوطی عصبانی با منقار خود پرهای خود را به هم می‌ریزد و یا خودزنی می‌کند.اگر پرهای عروس هلندی مدام پف‌کرده دیده می‌شوند می‌توان گفت که او بیش‌ازحد سردش شده است و بیمار است. البته بهتر است با ریختن پرها و تغییر در شکل منظم آن‌ها به یک دامپزشک پرندگان مراجعه کنید.

پر های بهم ریخته عروس هلندی وارونه بودن عروس هلندی

اگر گاهی اوقات پرنده‌ی خود را وارون می‌بینید، تعجب نکنید و نگران نباشید. معلق شدن پرنده‌ی شما هیچ‌وقت دلیل قهر یا عصبانیت او نیست؛ زیرا یک طوطی یا عروس هلندی زمانی این حرکت را انجام می‌دهد که خوشحال است و از این کار لذت می‌برد.

خراشیدن پنجه‌ها

گاهی اوقات عروس هلندی شما انگشتان خود را به ته قفس می‌خراشد. این کار می‌تواند نشانه‌ی گرسنگی او باشد؛ اما بیشتر طوطی‌ها و عروس هلندی‌ها این کار را برای سرگرمی انجام می‌دهند و دلیل دیگری ندارد.

حرکات دم

تکان دادن دم بیشتر از نشانه‌های شادی عروس هلندی است. مثلاً طوطی با دیدن شما خوشحال شده است. اگر طوطی شما از یک بازی لذت می‌برد ممکن است با تکان دم، بخواهد با شما بازی کند.تکان دادن دم به بالا و پایین یا به چپ و راست، نشانه‌ی شادی و بازی کردن عروس هلندی است؛ اما اگر دم عروس هلندی شما می‌لرزد و این لرزیدن با نفس‌نفس زدن پرنده همراه است، می‌تواند علامت بیماری او باشد.

بال‌ها

عروس هلندی برای برقراری ارتباط با شما از بال‌هایش استفاده می‌کند. افتادگی بال‌ها می‌تواند نشانه‌ی خستگی و ناراحتی و همچنین گرمای بیش‌ازحد او باشد. اگر پرنده‌ی شما بیمار است این می‌تواند از نشانه‌های بیماری او نیز باشد.البته اگر عروس هلندی شما آب‌تنی کرده است، نگران نباشید زیرا تا چند ساعت می‌تواند بال‌های او را افتاده دید.البته اگر عروس هلندی شما مدام در حال بال زدن است، باید بیشتر به او توجه کنید. ممکن است او سعی دارد که توجه شما را به خود جلب کند یا شاید وجود حشرات ریزی در بال ها او را اذیت می‌کند.

برقراری ارتباط پرنده با بال هایش

کلام آخر


یادتان باشد هرگز سر عروس هلندی خود داد نزنید. داد زدن نه‌تنها باعث می‌شود تا او پرسروصداتر شود در برخی موارد باعث قهر کردن عروس هلندی با شما می‌شود. فریاد کشیدن و سروصداهای زیاد در خانه اوضاع را بدتر می‌کند و او بدتر خواهد شد. عروس هلندی شما حتی صورت خشمگین شما را می‌بیند و می‌ترسد. ترس او باعث قهر کردنش می‌شود.

آن‌ها پرندگان حساس و باهوشی هستند. هرگز در حضور او گریه نکنید و غمگین نباشید. ممکن است عروس هلندی شما با دیدن رفتار صاحب خود مشکلات رفتاری پیدا کند، گاز بگیرد، فریاد بزند، خودزنی کند و قهر کند.

منابع:
petcentral.chewy.com
 
آخرین ویرایش:
 • برچسب ها
  آینه گذاشتن برای عروس هلندی اسباب بازی عروس هلندی جلوگیری از قهر عروس هلندی حرکات تاج عروس هلندی درمان افسردگی طوطی ها درمان چرت زدن زیاد عروس هلندی درمان کچلی عروس هلندی دلایل عصبی شدن عروس هلندی دلایل قهر عروس هلندی رفتار شناسی عروس هلندی صدای عروس هلندی عروس هلندی حامله علائم افسردگی عروس هلندی علت ساکت بودن عروس هلندی غذای عروس هلندی قهر عروس هلندی مضرات عروس هلندی ناز کردن عروس هلندی وارونه بودن عروس هلندی پر های بهم ریخته عروس هلندی چکار کنیم عروس هلندی حرف بزنه
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,721
  ارسال ها
  56,128
  کاربران
  3,409
  جدیدترین کاربران
  Mehdi00842
  عقب
  بالا