مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
94,725
66


جواب فعالیت صفحه 92 مطالعات اجتماعی ششم, فعالیت صفحه 92 مطالعات اجتماعی ششم, پاسخ فعالیت صفحه 92 مطالعات اجتماعی ششم, صفحه 92 مطالعات اجتماعی ششم, مطالعات اجتماعی ششم صفحه 92 , گام به گام مطالعات اجتماعی ششم,


فعالیت صفحه 92 مطالعات اجتماعی ششم


یک کره‌ٔ جغرافیایی یا نقشه‌ٔ جهان‌نما به کلاس بیاورید و به کمک معلّم، مسیر کشتیرانی از خلیج‌فارس و تنگه‌ٔ هرمز تا اقیانوس‌ها را دنبال کنید.خلیج‌فارس از طریق تنگه‌ٔ هرمز و سپس دریای عمان به اقیانوس هند منجر می‌شود. از این طریق می‌توان با کشتی از خلیج‌فارس به اقیانوس هند راه یافت.

کشورهای مهمّ نفت‌خیز اطراف خلیج فارس را به یکدیگر نشان دهید. کشورهای مهمّ نفت‌خیز اطراف خلیج فارس: ایران، عربستان، کویت، بحرین و قطر

چرا خلیج‌فارس از دیرباز مورد توجّه کشورهای قدرتمند بوده است و آنها همواره در پی نفوذ به این منطقه هستند؟ در کلاس گفت‌وگو کنید.

زیرا خلیج‌فارس دارای منابع سرشار نفت و گاز است، همچنین همه روزه نفت‌کش‌های عظیمی از طریق خلیج‌فارس و تنگه هرمز‌ نفت کشورهای نفت‌خیز را به سایر کشورهای جهان انتقال می‌دهند. کشتی‌های تجاری نیز از این مسیر برای انتقال کالاهایشان استفاده می‌کنند، از این رو کشورهای قدرتمند همواره در پی نفوذ به این منطقه پرارزش هستند.


🎈 شما هم میتوانید نظرات خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید و با سایر دوستانتان، درمورد این سوال بحث و گفتگو کنید

منبع : همیار خاص
 

آمار انجمن

موضوع ها
47,872
ارسال ها
54,275
کاربران
3,261
جدیدترین کاربران
Mai
عقب
بالا