مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
94,355
64

جواب صفحه 139 علوم هشتم, صفحه 139 علوم هشتم, فعالیت صفحه 139 علوم هشتم, پاسخ صفحه 139 علوم هشتم, صفحه 139 علوم هشتم, جواب فعالیت علوم هشتم صفحه 139 , گام به گام علوم هشتم , جواب فعالیت صفحه 139 علوم هشتم ,


جواب صفحه 139 علوم هشتم


شما در حال مشاهده پاسخ صفحه 139 از علوم پایه هشتم، در سایت بزرگ همیارخاص هستید


الف) باریکهٔ نوری که توسط چراغ قوه تشکیل داده‌اید به یک وجه منشور بتابانید. در طرف دیگر منشور، پرده یا یک ورق کاغذ سفید را در مسیر نور خروجی از منشور قرار دهید. نتیجهٔ فعالیت را در گروه خود به بحث بگذارید.
توجه: بهتر است این فعالیت در محیطی نسبتاً تاریک انجام شود.

وقتی نور سفید که ترکیبی از هفت نور رنگی است به یکی از وجه‌های منشور تابیده می‌شود پس از شکسته شدن پاشیده می‌شود و به هفت رنگ خود تجزیه می‌گردد.


ب) ظرف نسبتاً بزرگی را مطابق شکل روبه‌رو از آب پر کنید و آن را مقابل نور مستقیم آفتاب قرار دهید؛ سپس یک آینهٔ تخت را به طور کج درون آب قرار دهید. در این حالت قسمتی از آب که جلوی آینه قرار دارد، مانند یک منشور عمل می‌کند. ظرف را آن قدر جابه‌جا کنید تا طیف نور خورشید روی یک مقوای سفید رنگ تشکیل شود.

نور سفید خورشید پس از برخورد با قسمتی از آب که جلوی آینه قرار دارد پاشیده می‌شود و نورهای رنگی آن روی مقوای سفید یا دیوار مشاهده‌ می‌شود که به ترتیب شامل: قرمز، زرد، سبز، آبی، نیلی و بنفش است.


-----------------------------
میتوانید با عضویت در سایت، درمورد این درس و صفحه،
از پایین همین صفحه نکات و سوالات خود را مطرح کنید.
-----------------------------
نکته

میتوانید پاسخ صفحات دیگر علوم پایه هشتم را از اینجا ببینید

-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-

یا مثلا در گوگل سرچ کنید : جواب صفحه 56 علوم هشتم همیار خاص

میتوانید پایه یا درس را به ریاضی، فارسی، مطالعات و.. تغییر دهید
 
بالا