تازه چه خبر


صدای نقاره در حرم امام رضا چه پیامی دارد

shadow

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

.

صدای نقاره در حرم امام رضا چه پیامی دارد ، را از سایت همیار خاص ببینید


سوال :

صدای نقاره در حرم امام رضا چه پیامی دارد


جواب :

هنگامى که حادثه ی خاصى رخ دهد که مردم شادمان گردند و جشنى همگانى پدید آید ، نقاره نوازان بر فراز نقاره خانه مى روند و بر طبل ها مى کوبند و در شیپورها مى دمند.

هر گاه در آستان امام هشتم (ع) بیمارى شفا یابد و به خیل شفایافتگان آستان حضرتش افزوده شود ، به منظور اعلام همگانى و اظهار سرور و شادمانى ، نقاره ها را به صدا در مى آورند.

در شب هاى میلاد معصومان و بزرگداشت مناسبت هاى مذهبى ، مانند جشن هاى بزرگ قربان و فطر و غدیر، و هم چنین در زمان تحویل هر سال شمسى ، در آغاز نوروز، نقاره نواخته مى شود.


در ایام محرم و صفر که روزهاى سوگوارى شیعیان است ، به منظور احترام به آیین سوگوارى ، هیچ نوایى از نقاره خانه به در نمى آید.


منبع : همیارخاص

.
 آخرین ویرایش:

🔴 نظرات پس از تایید مدیریت نمایش داده میشوند

 • برچسب ها
  تعبیر خواب نقاره زدن در حرم امام رضا در حرم امام رضا با نقاره چه پیامی میدهند کلاس دوم ساعت نقاره زدن در حرم امام رضا صدای نقاره خونه امام رضا صدای نقاره زدن در حرم امام رضا متن شعر نقاره خانه امام رضا نقاره زنی امام رضا علیه السلام پخش زنده حرم امام رضا


 • جدیدترین ارسال های پروفایل

  کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
  alir در پروفایل shadow نوشت.
  سلام خدا قوت
  من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
  پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
  عباس گودرزی در پروفایل shadow نوشت.
  سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
  بالا