شربت زادیتین و چیزهایی که حتما باید بدانید

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,296
79
قیمت شربت زادیتین | مشخصات شربت زادیتین | اطلاعات کامل شربت زادیتین | مشخصات شربت زادیتین | عوارض شربت زادیتین | خرید شربت زادیتین

شربت زادیتین
شربت زادیتن برای چیست؟
زادیتن و یا همان کتوتیفن با کاهش حساسیت بدن به آلرژن‌ها (موادی که باعث واکنش های آلرژیک می شود) به کاهش علائم آسم کمک می کند. این آلرژن ها اغلب می توانند یک حمله آسم حاد را ایجاد کنند.
قرص و شربت کتوتیفن یا زادیتن از خانواده داروهای کورتون نیست و تنها یک آنتی هیستامین (داروهای ضد حساسیت) است.

چگونه و به چه میزان زادیتن را مصرف کنیم؟
برای کاهش عوارض جانبی، پزشکان توصیه می کنند که با دوز کم شروع کرده و پس از 5 روز دارو را به میزان دوز پیشنهاد شده برسانید.
همچنین می توانید از سرنگ های خوراکی برای اندازه گیری میزان دقیق دوز شربت استفاده نمایید. قرص زادیتن و شربت زادیتین را می توان همراه غذا مصرف کرد.

مقدار مصرف شربت زادیتن خارجی برای کودکان
توصیه می شود برای کودکان 6 ماهه تا 3 ساله، دوز مورد استفاده براساس وزن آن ها تعیین شود. 0.05 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن کودک، دو بار در روز، صبح و عصر به وی داده شود. برای کودکان بالای 3 سال، دوز توصیه شده معمولا 1 میلی گرم، دو بار در روز، صبح و عصر است.
کتوتیفن علائم آسم یا آلرژی را از بین نمی برد. بلکه باید به صورت منظم مورد استفاده قرار گیرد تا موثر واقع شود. هر دو فرم زادیتن را در دمای اتاق نگهداری کنید و از رطوبت به دور نگاه دارید.

چه کسانی نباید از زادیتن استفاده نمایند؟
افرادی که به کتوتیفن آلرژی دارند و یا کسانی که نسبت به ترکیبات بنزوات حساس هستند نباید از این دارو استفاده نمایند.

عوارض زادیتن
داروها در بسیاری از موارد می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. این عوارض جانبی می تواند خفیف یا شدید، موقت یا دائمی باشد.

البته تمامی عوارض زادیتن که در زیر لیست شده است در تمام بیمارانی که زادیتن مصرف می‌کنند، مشاهده نشده است. اگر در مورد عوارض جانبی دارو نگران هستید، با پزشک خود درباره خطرات و مزایای این دارو صحبت کنید.

عوارض جانبی زیر در حداقل 1٪ از افرادی که از این دارو استفاده می کنند گزارش شده است. بسیاری از این عوارض جانبی را می توان مدیریت کرد، و برخی ممکن است با گذشت زمان از بین بروند. اگر کودک شما این عوارض جانبی را تجربه می کند، با پزشک خود مشورت کنید.

درد شکم
خواب آلودگی
خشکی دهان
سردرد
افزایش اشتها
تحریک پذیری
حالت تهوع
عصبی بودن
اختلالات خواب (به عنوان مثال کم خوابی)
سرگیجه خفیف
افزایش وزن
عوارض جانبی که در زیر آمده است، به ندرت اتفاق می‌افتد ولی در صورت بروز ممکن است شما را دچار مشکل کند. بنابراین در صورت بروز حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

نشانه های بیماری آنفولانزا (به عنوان مثال کمبود ناگهانی انرژی، تب، سرفه، گلودرد)
خونریزی بینی
پف کردن پلک ها
عفونت های تنفسی
حساسیت و خارش پوستی
در صورت وجود هر یک از موارد زیر، مصرف دارو را متوقف کنید و اقدام به درمان فوری نمایید.

نشانه هایی از واکنش شدید پوستی مانند تاول، پوسته پوسته شدن، بثورات در یک ناحیه بزرگ از بدن، بثوراتی که به سرعت گسترش می یابد یا بثورات همراه با تب و یا ناراحتی پیش می آیند.
 
آخرین ویرایش:
 • برچسب ها
  آیا شربت زادیتن تقلبی است آیا شربت زادیتن خواب آور است آیا شربت زادیتین خطرناک است ایا شربت زادیتن باعث اسهال میشود ایا شربت زادیتن باعث تشنج میشود ایا شربت زادیتن کورتون دارد تشخیص شربت زادیتن تقلبی شربت زادیتن اصلی شربت زادیتن برای سرفه شربت زادیتن تقلبی شربت زادیتن داروکده شربت زادیتین چیست قیمت شربت زادیتن خارجی برای کودکان قیمت شربت زادیتین مقدار مصرف شربت زادیتن خارجی برای کودکان
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,731
  ارسال ها
  56,167
  کاربران
  3,416
  جدیدترین کاربران
  الهه فتحی پور
  عقب
  بالا