زمان قرعه کشی جام جهانی قطر ۲۰۲۲

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

زمان قرعه کشی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ ، را در همیارخاص بخوانید

اعلام زمان رسمی قرعه‌کشی جام جهانی ۲۰۲۲​


قرعه‌کشی جام جهانی قطر در یک آوریل ۲۰۲۲ انجام خواهد شد تا هم تیم ها حریفان خود را بشناسند.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسپورت، جام جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی قاره آسیا و در کشور قطر برگزار خواهد شد.

مسئولان برگزاری این رقابت ها زمان دقیق قرعه کشی را اعلام کردند.

به این ترتیب قرعه کشی این رقابت بزرگ در اول آوریل ۲۰۲۲ (۱۲ فروردین ۱۴۰۱) برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نظرات​


اگه ایران سعود کنه با اسپانیا و آرژانتین و لابد برزیل هم گروه میشه
😂
🤣
🤣
🤣
🤣


ما که ۹۹.۹ ما صعود می‌کنیم

نه اسپانیا بازیکن ها ی خوبش رفتن . احتمالا ایران با فرانسه آرژانتین و برزیل هم گروه میشه.
😂
😂
😂
😂


اگه اسکوچیچ بره احتمال صعود از گروه تو جام جهانی زیاد میشه احتمالا هم با تیمای آلمان ، الجزایر همگروه بشه

ایران صعود کرده ولی تو از لحاظ املایی سقوط کردی

حیف رونالدو نره ب خدا…. یک دقیقه غفلت باعث شد از صربستان بخوره

الان ما داریم درباره صعود ایران به جام جهانی که خوشبختانه صعود کرد داریم راجب اون صحبت می کنیم تد داری درباره پرتغال که با صربستان باخت رو میگی؟
😂
😂
😂
تو دیگه کی هستی
😂
😂


صربستان ی تیم بسیار قابل احترامه ک فوتبال بلدن و جلو پرتغال فوق العاده بددن بی هیچ حرف و حدیثی

ایران با تیم های مراکش پرتقال ارژانتین هم گروه هستش

اگه ایران بلژیک مصر صربستان باهم بیفتند خیلی ایده‌آل میشه

ایران قوی نیست فقط بلد امارات ،عراق ببره به برزیل میرسه گزارشگره میگه انشاااع ساله دیگه بعد سال دیگه میبازی

ایران همچین هم ضعیف نیست امسال هر چقدر هم با گروه سخت بیفتیم باز هم صعود میکنیم

دقیقا

فک کن ایران با فرانسه .آلمان و ایتالیا بیفته
🤣
🤣


طبق سیدبندی امکان نداره

نه عزیزم تو هر گروه از یه قاره کشور میاد یکی از آسیا یکی از اروپا یکی از آفریقا. و یکی هم از قاره آمریکا میاد

امسال با انگلیس و هلند هم گروهیم

از کجا میدونی ؟

هر چند ما خوشحال می شیم ایران به جام جهانی صعود کنه ولی چه فایده ایران می بازی میاد مثل جام جهانی قبلی فکر کن ایران برنده بشه بریم فینال اون بازی رو ببریم بعد علیرضا جهانبخش جام را بر سر بگیره خلاصه خودمان را خوشحال و شاد نکنیم

ایران با المان و قطر و انگلیس هم گروه میشه

ایران با مصرو اروگوئه و دانمارک

ما صعود میکنیم جام جهانی ولی میریم که فقط ۳۲ تا تیم تشکیل شه یا برای قهرمانی؟

خدا کنه تو یه گروه آسون بیفتیم و بلا خره صعود کنیم و تیممون رو تو مراحل حذفی هم ببینیم

ایران درخشش خوبی در این دوره خواهد داشت

ايران چه ببره چه ببازه همیشه برای ما قهرمانه جانم فدای ایران

ایران میره جام جهانی می ره فیفا ۲۰۲۲بعد برمیگرده… از ما گفته

قطعا ایران از گروه خودش میاد بالا بی شک

احتمالا یک تیم از آمریکای لاتین با ایران همگروه باشه

خیلی خوب است کجام جهانی دیگری در پیش داریم

با آمریکا و مکزیک هم‌گروه نمی‌شویم​

پیش‌بینی قرعه‌کشی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲​


احتمال اینکه دو تیم اروپایی در گروه ایران وجود داشته باشد ۶۲ درصد محاسبه شده است.

به گزارش ورزش سه، پس از پایان مرحله مقدماتی، قرعه‌کشی مرحله نهایی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ از ساعت ۱۹:۳۰ روز جمعه ۱۲ فروردین در محل مرکز همایش‌های شهر دوحه برگزار می‌شود. این برای نخستین بار است که در زمان قرعه‌کشی تکلیف صعود سه تیم هنوز مشخص نشده است. در آخرین روزهای مرحله مقدماتی و در حالی که نتیجه چند بازی مشخص نیست، تکلیف تیم‌های صعود کننده و سیدبندی قرعه‌کشی مسابقات نهایی شده است.در آسیا پس از قطعی شدن صعود چهار قدرت همیشگی ایران، کره، عربستان و ژاپن، دو تیم امارات و استرالیا به بازی پنجمی رسیدند که برنده آن‌ها باید با پرو تیم پنجم آمریکای جنوبی برای حضور در قطر بازی کند. نکته مهم در روز آخر آسیا توقف ژاپن و شکست کره به ترتیب مقابل ویتنام و امارات بود که به این ترتیب صدر رنکینگ فیفا و صدر گروه مقدماتی به ایران واگذار شد. در اروپا پرتغال و لهستان با حذف مقدونیه و سوئد صعود خود را به جام جهانی جشن گرفتند و در قاره آمریکای جنوبی پرو با برتری مقابل پاراگوئه پنجمی خود را قطعی کرد و دو تیم شیلی و کلمبیا را از مسیر رسیدن به جام بیست و دوم کنار زد. در آفریقا نیز ۵ دوئل پایانی حکم به صعود تیم‌های سنگال، غنا، مراکش، تونس و کامرون داد و مصر، نیجریه، کنگو، مالی و الجزایر از رسیدن به قطر بازماندند.

نتایج مقدماتی و بازی‌های دوستانه تیم‌ها و محاسبه امتیازات کسب شده در چند روز اخیر تغییراتی را در رنکینگ به وجود آورد. در حالی که هنوز بازی‌های مقدماتی در دو منطقه اقیانوسیه و آمریکای شمالی، مرکزی و حوزه دریای کارائیب به طور کامل به پایان نرسیده اما تا حدود زیادی تکلیف تیم‌های صعودکننده و سیدبندی قرعه‌کشی مشخص شده است. سیستم امتیازدهی فیفا در رنکینگ، پیش از اعلام رسمی آن در روز پنجشنبه حاکی از آن است که هشت تیم قطر (میزبان)، برزیل (رتبه ۱ رنکینگ)، بلژیک (۲)، فرانسه (۳)، آرژانتین (۴)، انگلیس (۵)، اسپانیا (۷) و پرتغال (۸) در گلدان اول مسابقات سرگروه خواهند بود.نکته حائز اهمیت اینکه در بازی‌های باقیمانده امروز و فردا نتایج به هر گونه‌ای که رقم بخورد تأثیری در جایگاه تیم‌های گلدان‌ها ندارد. به عنوان مثال امتیاز بازی‌های باقیمانده دو تیم مکزیک و ایالات متحده تأثیری در ارتقای جایگاه این تیم‌ها در رنکینگ فیفا نداشته و تحت هیچ شرایطی این دو تیم امکان صعود به سید یک و یا سقوط به سید سه را ندارند. علاوه بر این باید در نظر داشت هنوز صعود این دو تیم نیز به طور کامل مسجل نشده است. جدول رتبه‌بندی فیفا تا به امروز به شکل زیر است:

قرعه‌کشی مطابق برنامه‌ریزی در چهار گلدان انجام شده که مبنای آن رتبه تیم‌ها در رنکینگ اعلام شده فیفا در روز ۱۱ فروردین است. گلدان یک شامل قطر میزبان و هفت تیم صعود کرده و برتر در رنکینگ اعلامی می‌باشد. قطر به طور خودکار سرگروه گروه A مسابقات است و چینش بقیه سرگروه‌ها طبق قرعه‌کشی انجام می‌شود. سید‌بندی سایر تیم‌ها طبق رنکینگ فیفا در گدان‌های دو، سه و چهار انجام می‌شود. نکته قابل توجه اینکه دو پیروز بازی‌های پلی‌آف بین‌قاره‌ای و تیم صعودکننده از مسیر یک پلی‌آف اروپا در گلدان چهارم قرعه‌کشی قرار خواهند گرفت. طبق روال ادوار قبل، به جز اروپا تیم‌های هم‌قاره‌ای یا حاضر در یک کنفدراسیون نمی‌توانند در یک گروه قرار گیرند و در مورد قاره اروپا حداکثر دو تیم از این قاره می‌توانند هم‌گروه شوند.نکته جدید و قابل ملاحظه این است که این قانون بدون توجه به نتایج پلی‌آف، در مورد قرعه‌ی تیم‌های هنوز صعود نکرده نیز رعایت خواهد شد. یعنی به عنوان مثال به طور قطع همگروهی ایران از گلدان سوم با برنده پلی‌آف آسیاآمریکای جنوبی که در گلدان چهارم قرار دارد، ممکن نیست.قرعه‌کشی از گلدان اول آغاز و تا گلدان چهارم ادامه می‌یابد. به جز سرگروه‌ها که در جایگاه اول هر گروه قرار می‌گیرند همزمان جایگاه تیم‌های گلدان دوم تا چهارم در گروه نیز مشخص می‌شود که این موضوع در ترتیب بازی تیم‌ها با یکدیگر مؤثر خواهد بود. نماینده سیزدهم اروپا از میان برنده ولز – اسکاتلنداوکراین انتخاب می‌شود. پرو – استرالیاامارات و کاستاریکا (به احتمال فراوان) – نیوزلندجزایرسلیمان نیز آخرین تیم‌های راه یافته به جام جهانی خواهند بود که خرداد ماه در قطر مشخص می‌شوند. چنانچه صعود مکزیک و آمریکا را قطعی شده فرض نماییم، سیدبندی قرعه‌کشی رقابت‌ها مطابق تصویر زیر خواهد بود.

احتمال بسیار اندکی وجود دارد که یکی از دو تیم مکزیک و آمریکا به دست کاستاریکا از صعود مستقیم به جام جهانی بازماند که در این صورت سنگال به سید دو آمده و کاستاریکا در سید چهارم قرعه‌کشی حاضر خواهد بود. با فرض صعود مستقیم مکزیک و آمریکا و با توجه به سیدبندی بر مبنای رنکینگ اعلام شده، ۲۴۴ حالت مختلف برای تعیین هم‌گروه‌های ایران وجود دارد. در این بررسی تمام محدودیت‌های همگروه نشدن تیم‌های هم‌قاره‌ای و وجود حداقل یک و حداکثر دو تیم اروپایی در یک گروه نیز رعایت شده است. تمام این ۲۴۴ حالت در تصویر زیر نشان داده شده است.

بررسی احتمالات همگروهی با هر تیم:در جدول زیر احتمال همگروهی با هر تیم محاسبه شده که نشان می‌دهد بر اساس احتمالات همگروهی ایران با دو تیم آفریقایی سید ۴ از هر تیم دیگری بیشتر است. این در حالی است که همگروهی ایران با آمریکا یا مکزیک از سید دوم کمترین احتمال را داراست.

– احتمال اینکه دو تیم اروپایی در گروه ایران وجود داشته باشد: ۶۲ درصد- احتمال اینکه تنها یک تیم اروپایی در گروه ایران وجود داشته باشد: ۳۸ درصد- احتمال همگروهی با تیمی از آمریکای جنوبی: ۴۷ درصد- احتمال همگروهی با تیمی از آمریکای شمالی: ۳۳ درصد- احتمال همگروهی با برزیل یا آرژانتین: ۲۲ درصد- احتمال همگروهی با آمریکا: ۹ درصد- احتمال همگروهی با یک تیم آفریقایی: ۴۱ درصد- احتمال همگروهی همزمان با برزیل و هلند: ۲ درصد

در نگاهی اجمالی و با توجه به شناختی که از فوتبال ایران داریم تمامی قرعه‌های ممکن سخت بوده و در جام جهانی قرعه آسان وجود ندارد، اما در مقام مقایسه به نظر می‌رسد همگروهی ایران با برزیل و هلند و یک تیم صعودکرده از مسیر اروپایی پلی‌آف (اوکرایناسکاتلندولز) از سایر احتمالات سخت‌تر بوده در حالی که همگروهی با آمریکا، اکوادور و پرتغال تا حدودی قرعه مناسب‌تری به نسبت سایر احتمالات همگروهی تصور می‌شود.


زمان قرعه کشی جام جهانی قطر ۲۰۲۲​


عنوان : زمان قرعه کشی جام جهانی قطر ۲۰۲۲


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد
بالا