روز ۱۳ بدر ۱۴۰۱

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

روز ۱۳ بدر ۱۴۰۱ ، را در همیارخاص بخوانید

۱۳ فروردین ۱۴۰۱ چه روزی است ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ چند شنبه است​


۱۳ فروردین ۱۴۰۱ چه روزی است ؟ ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ چند شنبه است,امروز چندمه؟تاریخ امروز چیست؟امروز سیزدهم فروردین ماه سال ۱۴۰۱ می باشد.

به وب سایت تقویم ۱۴۰۱ خوش آمدید. برای اطلاع از تاریخ امروز و ساعت امروز از صفحه اصلی وب سایت ما دیدن فرمایید.

www.99 aghvim.i

با ما همراه باشید تا به پرسش های زیر پاسخ دهیم:

امروز چه روزی است​


مناسبت فروردین ۱۴۰۱ و تعطیلات فروردین ۱۴۰۱ در تقویم زیر موجود است ..تقویم فروردین ۱۴۰۱ را از بخش زیر میتوانید ببینید.

تقویم فروردین ۱۴۰۱:

مناسبت های فروردین ۱۴۰۱​


www.99 aghvim.i

تعطیلات فروردین ۱۴۰۱​


برای اطلاع از روزهای تعطیل و مناسبت ها در تقویم ۹۹ , تقویم ۱۴۰۰ و تقویم ۱۴۰۱ و تقویم ۱۴۰۲ و … با سایت تقویم ۹۹ همراه شوید.

آدرس سایت تقویم ۹۹ (www.99 aghvim.i )

وضعیت آب و هوا | هواشناسی​

وضعیت آب و هوا تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ | وضعیت آب و هوای کشور تا روز سیزده بدر​

جزئیات حذف ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر | علت حذف ایران از جام جهانی۲۰۲۲ قطر چیست؟​


بر اساس جدیدترین خبرها از سازمان هواشناسی، در روز شنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ برابر با سیزده بدر و روز طبیعت بارش هایی در برخی نقاط کشور خواهیم داشت.

ساعد سهیلی و گلوریا هاردی در مراسم رونمایی از کتاب | تصویر دیده نشده از ست کردن ساعد سهیلی و همسرش​

جزئیات داغ از یارانه معیشتی | واریز اولین یارانه معیشتی ۱۴۰۱​

فال روزانه امروز | فال روزانه پنجشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۱​

استندآپ بامزه جوان افغان در عصرجدید | اختلاف داوران در عصر جدید اوج گرفت​


وضعیت آب و هوای کشور طی روزهای آینده و امروز با بارش و کاهش دما همراه است. سامانه بارشی جدید که وارد کشور شده بود؛ وضعیت آب و هوای کشور را دچار تغییر کرد. سازمان هواشناسی با تشریح وضعیت آب و هوای کشور، از تشدید فعالیت سامانه بارشی در کشور خبر داد و نسبت به به افزایش آلودگی هوای شهرهای صنعتی هشدار داد. در نتیجه وضعیت آب و هوای ناپایدار بوجود آورد. پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ نشان از کاهش دما در سطح کشور می دهد.

وضعیت آب و هوا تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱​


اصغری کارشناس هواشناسی، درباره پیش‌بینی وضعیت جوی نوروز ۱۴۰۱ و پیش بینی هواشناسی ۱۳ بدر ۱۴۰۱ گفت: نمی‌توان به‌طور دقیق و قطعی وضعیت آب و هوای یک ماه آینده را پیش بینی کرد.

این کارشناس ارشد هواشناسی افزود: پیش بینی بلندمدت ما از ۱۵ اسفند تا ۱۵ فروردین این است که شرایط بارندگی در کشور کمتر از میزان متوسط است. امکان دارد این شرایط موجب خوشحالی دستگاه‌های امدادی و مسافران شود چرا که دیگر خبری از حوادث ناشی از بارش‌های شدید نخواهد بود

سحر تاجبخش نیز درباره تمهیدات این سازمان به‌منظور آگاهی مردم از وضعیت جوی برای سفرهای نوروزی اظهار کرد: هشدارهای مربوط به وضعیت جوی در صورت لزوم هر روز صادر می‌شود و با استفاده از دو نرم‌افزار «پیش‌بینی وضعیت هوا» و «شاهد»، اطلاع‌رسانی به مردم انجام می‌شود و آخرین تحولات جوی را به عموم ارائه خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در هفته اول فروردین ۱۴۰۱ سواحل دریای خزر بیشترین بارش را در سطح کشور خواهد داشت و پیش‌بینی شده است که با احتمال ۵۰ درصد، تا ۱۰۰ میلی‌متر بارش را در این استان‌ها داشته باشیم.

وی ادامه داد: در نوار جنوبی کشور به‌خصوص سواحل دریای عمان تا حدودی افزایش دما را تجربه خواهیم کرد و در مابقی سواحل جنوبی دمای نرمالی را خواهیم داشت.

تاج‌بخش با بیان اینکه بارش در هفته دوم فروردین فعلاً در حد نرمال پیش‌بینی شده است،‌ تأکید کرد: اگر اتفاق خاصی به‌جز این‌ها باشد، حتماً اطلاع‌رسانی لازم صورت خواهد گرفت.

وضعیت آب و هوای کشور تا روز سیزده بدر​


رئیس سازمان هواشناسی با بیان اینکه هر سال برای یک هفته قبل از شروع سال نو پیش‌بینی ویژه نوروزی آماده می‌شود، گفت: این گزارش پیش‌بینی تا پایان نوروز را پوشش می‌دهد، علاوه بر آن پیش‌بینی‌های ۵روزه نیز به‌صورت معمول هر روز صادر می‌شود و دو بار در روز به‌روزرسانی خواهد شد.

سحر تاج‌بخش با اشاره به صدور هشدارهای جوی در زمان ایجاد پدیده‌های مهم درباره پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوای تعطیلات نوروزی اظهار کرد: تمرکز بارش‌ها در استان‌های نیمه شمالی کشور است و بارش‌های گسترده هفته آخر اسفند بیشتر استان‌های کشور به‌جز بخش‌های جنوب شرق را پوشش می‌دهد.

سازمان هواشناسی وضعیت هوای استان ها را در روز سیزده بدر ۱۴۰۱ به روزهای آتی موکول کرد که ما نیز در ادامه مطلب بروز رسانی خواهیم کرد.

بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی ‌و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز تا اوایل وقت فردا در نوار شرقی و جنوبی شرق کشور به‌ویژه منطقه زابل و نوار شرقی کرمان وزش باد شدید و خیزش گردوخاک پیش‌بینی شده است. از بعدازظهر چهارشنبه در برخی مناطق کردستان، زنجان، جنوب آذربایجان شرقی و جنوب آذربایجان غربی رگبار پراکنده گاهی وزش باد شدید موقتی و رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

روز پنجشنبه در برخی مناطق آذربایجان شرقی،‌ اردبیل، قم، همدان، مرکزی، زنجان، قزوین، البرز، تهران و غرب سواحل دریای خزر رگبار پراکنده گاهی رعدوبرق پیش‌بینی می‌شود.

جمعه در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده پیش‌بینی شده است،‌ ضمن این‌که در این روز در شمال شرق و شرق کشور و شنبه هفته آینده در نوار شرقی کشور سرعت وزش باد افزایش می‌یابد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی از روز چهارشنبه تا شنبه هفته آینده دما در اکثر مناطق کشور افزایش می‌یابد. امروز تا اوایل وقت فردا خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج است.

توصیف سامانه اول: ادامه فعالیت سامانه بارشی فعلی و نفوذ سامانه بارشی جدید

زمان پایان: پنج‌شنبه ۱۴۰۱۰۱۱۱

نوع مخاطره: بارش باران همراه با وزش باد، رعدوبرق، در نقاط مستعد بارش تگرگ، پدیده مه و در نواحی سردسیر بارش برف

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۱۰۱۱۰: آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، مرکزی، قزوین، همدان و کرمانشاه.

پنج‌شنبه ۱۴۰۱۰۱۱۱: آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، لرستان و ایلام.

اثر مخاطره: اختلال در تردد، کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها به‌ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال برخورد صاعقه و احتمال تأخیر و لغو پرواز.

توصیه: احتیاط در سفرهای برون‌شهری، عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و احتیاط در عبور از کنار مسیل‌ها، به‌همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی و آمادگی دستگاه اجرایی به‌منظور برف‌روبی در گردنه‌های برفگیر، احتیاط و محدودیت در فعالیت‌های کوهنوردی و احتیاط در جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو.

توصیف سامانه دوم: افزایش گرادیان فشار

زمان پایان: چهارشنبه ۱۴۰۱۰۱۱۰

نوع مخاطره: وزش باد نسبتاً شدید تا شدید در مناطق بیابانی و خشک همراه با خیزش گردوخاک

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۱۰۱۰۹: خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق سمنان.

چهارشنبه ۱۴۰۱۰۱۱۰: خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان، قزوین، زنجان، آذربایجان شرقی، مرکزی، شمال سمنان، البرز و غرب تهران.

اثر مخاطره: احتمال خیزش گردوخاک، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، احتمال شکستن درختان فرسوده و نهال‌ها و احتمال آسیب به سازه‌های موقت مانند گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی.

توصیه: احتیاط در تردد بین‌شهری، به‌ویژه در جاده‌های کویری، احتیاط در عبور از تابلوهای تبلیغاتی، اطراف درختان فرسوده و ساختمان‌های‌ نیمه‌کاره، عدم پارک خودروها در اطراف موارد ذکرشده و حفاظت از صنعت کشاورزی

توصیف سامانه سوم: نفوذ توده هوای سرد

زمان پایان: صبح چهارشنبه ۱۴۰۱۰۱۱۰

نوع مخاطره: روند ادامه کاهش محسوس دما

منطقه اثر:

سه‌شنبه ۱۴۰۱۰۱۰۹: آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، سمنان، شمال سیستان و بلوچستان، شمال کرمان، ارتفاعات و دامنه در زنجان، قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران و گلستان.

چهارشنبه ۱۴۰۱۰۱۱۰: خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، شمال کرمان و شمال سیستان و بلوچستان.

اثر مخاطره: افت فشار گاز، افزایش مصرف انرژی، اختلال در سفرهای نوروزی به‌سبب سرما و یخبندان، احتمال سرمازدگی شکوفه‌ها، نهال‌ها و خسارت به صنعت کشاورزی.

توصیه: مدیریت در مصرف انرژی، مراقبت از کودکان از گزند سرما، تمهیدات لازم جهت پوشش مناسب برای کمپ و چادرهای مسافران نوروزی و به‌همراه داشتن البسه زمستانی، اقدامات لازم جهت کاهش مخاطرات ناشی از سرمازدگی محصولات بهاره در باغات و مزارع کشاورزی، تنظیم دمای گلخانه‌ها، مرغداری‌ها، سالن‌های پرورشی و انبارها.

توصیف سامانه: نفوذ توده هوای سرد

زمان شروع: سه‌شنبه ۱۴۰۱۰۱۰۹

زمان پایان: صبح چهارشنبه ۱۴۰۱۰۱۱۰

نوع مخاطره: کاهش محسوس دما به‌طور میانگین ۶ تا ۸ درجه و حداکثر تا ۱۰ درجه سانتی‌گراد

منطقه اثر:

چهارشنبه ۱۴۰۱۰۱۱۰: خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، شمال سیستان و بلوچستان و کرمان.

اثر مخاطره: خسارت به صنعت کشاورزی

توصیه: مصرف کودهای پتاسه (سولوپتاس) و ترکیبات بُر و روی (مانند فروت ست) و کود‌های اسیدآمینه به‌صورت غیرمستقیم در بالای تاج درختان، جهت مقاوم‌‌سازی درختان به سرما، تأمین سوخت و سرویس و راه‌اندازی وسایل حرارتی و کنترل دما و رطوبت و تهویه در گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها با توجه به کاهش محسوس دما، محافظت از تأسیسات و مراقبت از سیستم‌های آبیاری تحت‌فشار با توجه به پایین بودن دمای سطح زمین به‌ویژه در مناطق مرتفع و کوهستانی، تداوم افزایش رطوبت در مزارع و باغات با هدف تعدیل دمای محیط از طریق انجام آبیاری خارج از نوبت، ایجاد پوشش به‌روی نهال‌های جوان و درختان آسیب‌پذیر (پلاستیک سیاه، گونی، پلی‌اتیلن و نایلون)، خودداری از انجام هرس درختان، عدم کود‌دهی استخرهای پرورش ماهیان گرم‌آبی، روشن کردن آتش و ایجاد مه‌دود در باغات (در ساعات نزدیک صبح و بامداد)، عدم مبارزه شیمیایی در مناطقی که دما به زیر صفر می‌رسد.

توصیف سامانه: افزایش سرعت وزش باد

زمان پایان: اواخر وقت سه‌شنبه ۱۴۰۱۰۱۰۹

نوع مخاطره: افزایش ارتفاع موج در ساحل بیش از ۱ متر و در فراساحل تا ۱٫۵ متر

منطقه اثر: دریای خزر، در نواحی ساحلی و دور از ساحل استانهای گیلان و مازندران.

اثر مخاطره: احتمال آسیب به قایق‌های سبک، تفریحی، احتمال خسارت به قفس‌ها و پاره شدن تورهای صیادی و احتمال خسارت به تأسیسات دریایی.

توصیه: احتیاط در تردد قایق‌ها و شناورهای سبک و تفریحی، احتیاط در فعالیت‌های دریایی به‌ویژه در مناطق فراساحل، و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هرگونه خسارت.

وضعیت آب و هوا تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۱ | وضعیت آب و هوای کشور تا روز سیزده بدر​


ویژه:


روز ۱۳ بدر ۱۴۰۱​


عنوان : روز ۱۳ بدر ۱۴۰۱


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد
بالا