رفع کسالت و خواب آلودگی هنگام درس خواندن

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

با سرد شدن هوا و دیر روشن شدن روز و همین طور زود تاریک شدن به انسان حس کسلی و خواب آلودگی دست می دهد ، مخصوصا اگر در منزل افرادی باشند که صبح ها خواب هستند اما تو مجبور می شوی سر کلاس مجازی آماده شوی و خواب رهایت نمی کند . در این مطلب با روش های جالب و کارآمد می تواند رفع کسالت کنید و به خواندن درس هایتان بپردازید .

چه کنیم که هنگام درس خواندن خوابمان نبرد ؟


دلیل خستگی، کسلی و خواب آلودگی

نداشتن علاقه و انگیزه عامل اصلی خستگی به هنگام مطالعه است:


نداشتن هدف و انگیزه و شور و شوق رسیدن به هدف سبب می شود شما خیلی سریع دچار خستگی شوید.

مطالعه بدون دانستن اصول صحیح درس خواندن، نتیجه ای جز شکست و خستگی در مطالعه ندارد.

نداشتن برنامه ریزی اصولی سبب خستگی به هنگام مطالعه می شود:​


در برنامه درسی باید دقیق معلوم شود به عنوان مثال امروز قرار است چه مبحثی و در چه زمانی خوانده شود تا در زمان مطالعه و رسیدن به نکات مشکل درس را رها نکنیم.

رابطه برقرار نکردن با درس:​


یادگیری مفهومی سبب می شود از مطالعه یک درس خسته نشوید ولی چنانچه نتوانید معنای درس را متوجه شوید، خیلی زود خسته می شوید.
رفع خواب آلودگی به هنگام مطالعه,رفع خواب آلودگی هنگام درس خواندن ,رفع خواب آلودگی هنگام مطالعهراهکارهای طلایی برای رفع کسالت هنگام مطالعه و درس خواندن


– از مطالعه پراکنده و نامنظم دوری کنید: مطالعه های شما باید معلوم و با برنامه ریزی منظم در زمان های مناسب باشد

– یک برنامه ریزی مدون برای تمام کارهایتان در نظر بگیرید: هدف این نیست که تمام کارهایتان را دقیقا طبق ساعت انجام دهید، بلکه میتوانید امور خود مثل خواب، مطالعه، ورزش و … را بر اساس نظم و برنامه ریزی، تا حدی سامان دهید

در مکانی که خیلی گرم است درس نخوانید: باید توجه کنید که دمای مکان مطالعه نباید خیلی گرم باشد( حداکثر ۲۵- ۲۴ درجه سانتیگراد )

– نشستن درست موقع مطالعه: اکثر مشاوران تحصیلی و پزشکان توصیه می کنند که اصلاً به صورت دراز کشیده و خوابیده درس نخوانید.
رفع خواب آلودگی به هنگام مطالعه,رفع خواب آلودگی هنگام درس خواندن ,رفع خواب آلودگی هنگام مطالعهپرخوری و غذای سنگین نخور: در طول روز هم غذاهای سنگین نخورید؛ زیرا پس از خوردن غذا، به علت این که دستگاه گوارش خون زیادی به خود جذب می کند، خون رسانی به مغز کم شده و این مسئله سبب خواب آلودگی می شود. ترشح ناگهانی انسولین هم سبب خواب آلودگی می شود؛ پس سعی کنید به جای آن، از غذاهای سبک و دارای مواد قندی استفاده کنید.


ورزش کنید: شما میتوانید صبح زود بیدار شوید، بدون این که حس خستگی داشته باشید. این احساس هوشیاری میتواند به سرعت محو شود چنانچه آنرا پر و بال ندهید. یک برنامه ورزشی صبحگاهی، میتواند به کمرنگ شدن این احساس در شما کمک کند و پتانسیلی را برای افزایش یک خلق و خوی خوب و دقت و تمرکز بالا در کارها به شما بدهد.

تمرین های ساده مانند دویدن، سبب می شود که مغزتان با افزایش آندروفین زیاد در خون، علائم استرس، بی حالی و حتی درد را در شما کاهش دهد.

رفع خواب آلودگی به هنگام مطالعه,رفع خواب آلودگی هنگام درس خواندن ,رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه
– پس از غذا خوردن، بلافاصله مطالعه نکنید.

– خوردن میوه برای بیدار نگه داشتن تان فوق العاده است

– موقع مطالعه، در فاصله های زمانی کوتاه، فعالیت بدنی داشته باشید.

– هنگامی که حس خواب آلودگی می کنید، مطلب های جالب را بخوانید.


رفع خواب آلودگی به هنگام مطالعه,رفع خواب آلودگی هنگام درس خواندن ,رفع خواب آلودگی هنگام مطالعه
– موقع امتحانات، از مواد قندى و مغذى( مثل خرما، کشمش، انجبر، عسل، مربا و…) و یا دست کم چند دانه کشمش و یابیسکویت بخورید.

– اگر ممکن است یک دوش آب ولرم مایل به سرد بگیرید. این کار انرژی مغز شما را بالا می برد.منبع : JadvalYab | همیارخاص
 
 • برچسب ها
  برای رفع خواب آلودگی چه بخوریم درمان بی حالی سرماخوردگی درمان بی حوصلگی در طب سنتی درمان کسالت و بی حوصلگی دعا برای رفع کسالت و بیحالی دلایل خستگی و بی حالی روزانه علت بی حالی و خستگی مداوم قرص ویتامین برای رفع خستگی
 • ✅ آمارسایت خود را با آماریاب رصد کنید

  آمارگیر وبلاگ | آمارگیر سایت

  جدیدترین ارسال های پروفایل

  کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
  alir در پروفایل مدیر نوشت.
  سلام خدا قوت
  من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
  پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
  عباس گودرزی در پروفایل مدیر نوشت.
  سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
  بالا