رایج‌ترین دلایل حمله قلبی

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
رایج‌ترین دلایل حمله قلبی | در همیارخاص بخوانید
عوامل خطرسازی وجود دارند که افراد خاصی را در معرض خطر قرار می‌دهند یا اینکه در شرایط خاص، باعث حمله‌ قلبی می‌شوند.
کارشناسان می‌گویند حمله قلبی و مرگ ناگهانی قلبی در چند دهه گذشته رو به افزایش بوده و افراد در گروه‌های سنی را تحت تاثیر قرار داده است. در حمله قلبی، جریان خون به قلب متوقف می‌شود که به قلب آسیب می‌رساند.
گفته می‌شود سبک زندگی بی تحرک، استرس و بیماری‌های مزمن از عوامل خطر شایع مرتبط با بیماری قلبی هستند اما از دانستن دلایل کمتر شناخته شده حمله قلبی شگفت زده خواهید شد.
باکتری‌های دهان یکی از عوامل مهم در بروز حمله قلبی است؛ باکتری‌های دهان که باعث بیماری‌های پریودنتال می‌شوند، می‌توانند باعث التهاب در شریان‌های شما شوند و در نهایت منجر به تجمع چربی در آن‌ها و باعث حمله قلبی شوند. التهاب در بدن ما یکی از دلایل حمله قلبی است و علت این التهاب می‌تواند مربوط به چندین عامل مختلف باشد که افراد باید نسبت به آن توجه کنند.
افسردگی از دیگر عوامل مهم در بروز این بیماری است؛ افسردگی نه تنها شما را از یافتن شادی در فعالیت‌های روزانه محروم می‌کند و باعث ناامیدی شما می‌شود، بلکه می‌تواند منجر به حمله قلبی نیز شود. افرادی که از افسردگی رنج می‌برند به دلیل اینکه تحرک ندارند و ورزش نمی‌کنند در معرض خطر حمله قلبی هستند.

منبع : yjc | [ خواندن کامل این مطلب ]
 

بالا