دنیای کرونا و بدون کرونا

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

دنیای کرونا و بدون کرونا ، را در همیارخاص بخوانید

دنیای بدون کرونا | کسب و کار و زندگی پسا کرونا چگونه خواهد بود؟​


هم‌زمان با شیوع کرونا و تغییر عادت‌ها و سبک زندگی ما، سوال‌ بزرگ دیگری هم در ذهن بسیاری از انسان‌ها شکل گرفته و آن دنیای بدون کرونا یا «زندگی پس از کرونا» است.

از شرکت‌های بزرگ مشاوره مدیریت تا فعالان شبکه‌های اجتماعی، درباره‌ی این موضوع حرف زده‌اند و سناریوهای مختلفی را مطرح کرده‌اند.

با توجه به این‌که فکر کردن به دنیای پس از کرونا را می‌توان شبیه تجربه های ذهنی در نظر گرفت، و نیز با در نظر گرفتن این‌که بسیاری از دوستان متممی علاقه‌مند هستند نظر دیگر دوستان‌شان را در این‌باره بدانند، تصمیم گرفتیم یکی از #دعوت به گفتگو های متمم را به این موضوع اختصاص دهیم.

نکات و موضوعات بسیاری را می‌توان درباره‌ی جهان پسا کرونا به بحث گذاشت. بنابراین در این‌جا صرفاً به چند نمونه از آن‌ها اشاره می‌کنیم و انتخاب سایر بحث‌ها و موضوعات را بر عهده‌ی شما می‌گذاریم:

آیا واقعاً تعبیر جهان پسا کرونایی تعبیر درستی است و می‌توان فرض کرد که دنیای اطراف ما به ماقبل کرونا و پس از کرونا تقسیم می‌شود؟ یا این‌که ما صرفاً چون در میانه‌ی این بحران قرار گرفته‌ایم آن را این‌قدر جدی می‌بینیم؟

آیا پس از بحران کرونا، جهان با طی کردن دورانی برای Recove y و بازیابی، دوباره به دنیای آشنایی باز می‌گردد که پیش از کرونا می‌شناختیم و در آن زندگی می‌کردیم؟ یا هنجارها و نُرم‌های دیگری شکل خواهد گرفت؟

دنیای پس از کرونا را در کدام افق زمانی می‌توان تحلیل کرد؟ کوتاه‌مدت؟ میان‌مدت؟ یا بلندمدت؟ آیا اصلاً در بلندمدت، مثلاً افق زمانی چند دهه، اثر و آثاری از این تجربه‌ی بشری (کرونا و حواشی آن) باقی خواهد ماند؟

آیا سبک تعامل انسان‌ها بعد از کرونا، در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، از کرونا تأثیر خواهد پذیرفت؟

صنایع بسیاری از کرونا آسیب دیده‌اند. آیا همه‌ی آن‌ها می‌توانند خود را بازیابی کنند؟ یا سرنوشت برخی از آن‌ها برای همیشه تغییر خواهد کرد؟

کسب و کارهای بسیاری به نتیجه رسیده‌اند که باید روی فعالیت‌های دیجیتال و آنلاین،‌ سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهند. آیا این دیدگاه می‌تواند یک ترند و روند تازه شکل دهد؟ یا آن را باید به عنوان یک تب زودگذر ببینیم؟ اصلاً آیا درست است که باور خود را به ظرفیت فعالیت‌های فیزیکی از دست بدهیم؟

جدا از تأثیرات اقتصادی، آیا کرونا تأثیرات ماندگاری هم بر محیط زیست ما و تعامل ما با زمین خواهد داشت؟ یا کاهش ترافیک‌ها و آلاینده‌ها را باید فرصتی کوتاه،‌ موقت و کم‌اثر برای تنفس زمین در نظر بگیریم؟

آیا می‌توان گفت کرونا دوباره اهمیت «مرز» و «مرزبندی» را به یاد ما انسان‌ها آورده است و کسانی که از P o ec io ism و محدود کردن تعامل ملت خود با ملل دیگر حرف می‌زدند، اکنون سند محکم‌تری برای دفاع از حرف‌هایشان در دست دارند؟

به طور کلی، اگر فرض کنیم که فردی یک سال قبل، خوابیده و دو سال بعد (یا بیست سال بعد) از خواب برخاسته است، آیا او تفاوت‌هایی را در دنیا خواهد دید که بتوان آن‌ها را به کرونا نسبت داد؟

دوست عزیز.

شما با عضویت رایگان به عنوان کاربر آزاد متمم (صرفاً با تعیین نام کاربری و کلمه‌ی عبور) می‌توانید به حدود نیمی از چند هزار درس متمم دسترسی داشته باشید.

همچنین در صورت تمایل، با پرداخت هزینه عضویت، به همه‌ی درس‌های متمم دسترسی خواهید داشت. فهرست برخی از درس‌های مختص کاربران ویژه متمم را نیز می‌توانید در اینجا ببینید:

فهرست درس‌های مختص کاربران ویژه متمم

از میان درس‌هایی که در فهرست بالا آمده است، درس‌های زیر از جمله پرطرفدارترین‌ موضوعات هستند:

دوره MBA | مذاکره | کوچینگ | توسعه فردی

فنون مذاکره | تصمیم گیری | مشاوره مدیریت

تحلیل رفتار متقابل | تسلط کلامی | افزایش عزت نفس

چگونه شاد باشیم | هوش هیجانی | رابطه عاطفی

خودشناسی | شخصیت شناسی | پرورش کودکان هوشمندتر

اگر با فضای متمم آشنا نیستید و دوست دارید درباره‌ی متمم بیشتر بدانید، می‌توانید نظرات دوستان متممی را درباره‌ی متمم بخوانید و ببینید متمم برایتان مناسب است یا نه. این افراد کسانی هستند که برای مدت طولانی با متمم همراه بوده و آن را به خوبی می‌شناسند:

کاری از Be ede o C is ofa i


دنیای کرونا و بدون کرونا​


عنوان : دنیای کرونا و بدون کرونا


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد
بالا