در خم بازی عروسک گردان کجا پنهان میشود

shadow

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
.

در خم بازی عروسک گردان کجا پنهان میشود ، را از سایت همیار خاص ببینید


در خم بازی عروسک گردان کجا پنهان میشود

خیمه‌شب‌بازی دستکشی
در این‌گونه، بر تن عروسک پیراهنی کیسه‌مانند است که به گردنش می‌چسبد. عروسک‌گردان روی زمین می‌نشیند، دستهایش را در کیسه می‌کند و بالا می‌گیرد تا جایی که تنها بدن عروسک دیده شود و با انگشتانش، آن را به حرکت درمی‌آورد (همانجا). انگشتان شست و میانی به جای دو دست عروسک، انگشت ابهام به جای سر، و مچ دست جای تنه‌اش قرار می‌گیرد (بیضایی، ۱۰۹-۱۱۰). گاهی نیز عروسک‌گردان داخل خُمی پنهان می‌شود و دستانش را از خم درمی‌آورد و عروسکها را تکان می‌دهد؛ این نوع نمایش، خُم‌‌بازی نامیده می‌شود (شهریاری، ۱/ ۱۰۷).
در خیمه‌شب‌بازی، شکل و اندازۀ عروسکها متنوع است (شاهین، ۲۴۸). صادق هدایت در پژوهش خود، جنس عروسکها را بیشتر از چینی، چوب و پارچه گزارش کرده، و اندازۀ آنها را ۲۰ تا ۳۵ سانتی‌متر، و جنس لباسشان را بسته به زمان متغیر دانسته است (ص ۴۱۷)؛ اما بیضایی بلندی آنها را یک وجب یا کمی بیشتر بیان کرده، و چوب، کهنه و در مواردی گچ را ازجمله مواد سازندۀ آنها آورده است (ص ۱۰۸- ۱۰۹).

خیمه شب بازی
نویسنده (ها) : گلاله هنریمنبع : همیارخاص

.
 
 • برچسب ها
  اسم عروسک خیمه شب بازی اصطلاح عروسک خیمه شب بازی خم بازی چیست ساخت عروسک خیمه شب بازی ضرب المثل عروسک خیمه شب بازی عروسک خیمه شب بازی خرید عروسک خیمه شب بازی مبارک عروسک خیمه شب بازی کنایه از چیست


 • جدیدترین ارسال های پروفایل

  کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
  alir در پروفایل shadow نوشت.
  سلام خدا قوت
  من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
  پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
  عباس گودرزی در پروفایل shadow نوشت.
  سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
  بالا