مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

seyed-alavian.jpg
رئیس شبکه هپاتیت ایران در سفر استانی خود به مازندران ، با انجام آزمایش های تخصصی و تجویز داروهای درمانی در مرکز خدمات جامع سلامت روستایی کلاگر محله بخش گتاب بابل ، آنها را رایگان ویزیت کرد.

دکتر سید موید علویان افزود : این کار مهم با مشارکت و همکاری دانشگاه های علوم پزشکی ، وزارت بهداشت ، شبکه بهداشت و درمان و خیران سلامت انجام می شود.

وی گفت: ما امیدواریم در رابطه با هپاتیت b ، تمام موارد ناشناخته را شناسایی نموده و تحت معالجه و درمان و اقوام و نزدیکانشان را برای پیشگیری پیگیری های لازم را اقدام نماییم.

رئیس شبکه هپاتیت کشور گفت : این هدف زمانی تحقق خواهد یافت که جامعه پزشکی ما در میان مردم باشد و از طریق شبکه بهداشتی به بحث مشکلات جامعه ورود کرده و به بیمار یابی ، غربالگری ، تشخیص و راهنمایی مردم بپردازد ، چرا که آگاهی امروز مساوی با سلامتی فردا خواهد بود.

دکتر علویان گفت: جمعی از پزشکان حاضر در این تیم ، بر اساس تعهد اخلاقی که داده اند در استان های مختلف حضور یافته و با همکاری پزشکان همان استان و شبکه بهداشتی نسبت به اقدامات تشخیصی درمانی بیماران اقدام می کنند.

وی افزود: ما در حال حاضر در کشور کمتر از 2 درصد هپاتیت b داریم و استان مازندران هم طبق آمارهای کشوری کمتر از 2 درصد را مبتلا هست و هپاتیت c ما هم کمتر از نیم درصد است.

رئیس شبکه هپاتیت ایران گفت: در حال حاضر مشکل خاصی در رابطه با هپاتیت b نداریم به دلیل اینکه از سال 1373 واکسیناسیون افراد پرخطر و نوزادان علیه این بیماری انجام شده است.

دکتر علویان افزود: در رابطه با هپاتیت c هم خوشبختانه این بیماری در بیماران تالاسمی ، هموفیلی و دیالیزی در حال ریشه کن شدن است و باید توجه داشت که راههای انتقال هپاتیت c بیشتر از راه اعتیاد تزریقی هست و بنا براین است که بتوانیم با کمک شبکه بهداشت، نسبت به شناسایی بیشتر این بیماران و درمان آن اقدام کنیم.

وی گفت: در حال حاضر بیماری هپاتیت بی و سی در حال کنترل هست و بنا هست تا سال 1410 همه بیماران مبتلا به بیماری هپاتیت سی در کشور را درمان کنیم.
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد

این صفحه را به اشتراک بگذارید

بالا