جوش کاربیدی

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

جوش کاربیدی ، را در همیارخاص بخوانید

هر آنچه باید در مورد جوشکاری کاربید تنگستن بدانید​


عموما منظور از جوشکاری کاربید تنگستن ، اتصال کاربید تنگستن به فولاد بدون استفاده از آلیاژ لحیم کاری است. انجام جوشکاری کاربید تنگستن می تواند کاری صحیح یا ناصحیح باشد. برای آشنایی با این نوع جوشکاری با نیک تیک همراه باشید.

چرا از جوشکاری کاربید تنگستن استفاده می شود؟​


دلیل اجرای چنین کاری استفاده از قطعات کاربید تنگستن به عنوان دندانه های تیغ اره می باشد که با این کار مقاومت سطحی تیغ ارتقا می یابد. یک دندانه تیغ اره از جنس کاربید تنگستن با داشتن میزان زیادی کبالت در سطح خود، می تواند به روش القایی، بسادگی و با قابلیت اطمینان بالا جوشکاری شود. این روش باعث صرفه جویی زیادی در هزینه خواهد شد، چرا که دیگر نیازی به آلیاژ لحیم کاری و همینطور فرآیند قلع اندود نمودن اولیه نخواهد بود.

نحوه انجام جوشکاری کاربید تنگستن​


در جوشکاری کاربید تنگستن، دو قطعه حضور دارند، یکی بدنه فولادی تیغ اره و دیگری دندانه آماده شده تیغ. سطح این دندانه توسط پوششی نظیر کبالت آماده سازی شده است. این سطح که از جنس کبالت خالص می باشد، قابلیت جذب به آهن ربا دارد. در روش القایی، صفحه فولادی تیغ با بیشترین سرعت داغ می شود و دندانه ها نیز داغ می شوند. اختلافی که در این جا وجود دارد همان میزان حرارتی است که از فولاد به دندانه کاربیدی انتقال می یابد. فولاد به سمت دندانه جاری شده و دور آن را احاطه می کند.

سپس فولاد با کبالت سطحی دندانه کاربیدی، آلیاژی می سازد. این عمل یک پیوند بسیار قوی بین صفحه فولادی و دندانه کاربیدی ایجاد می کند.

موضوعات دیگری نیز وجود دارد. در صورت استفاده از روش آلیاژ لحیم کاری، کاری بیش از اتصال دو قطعه انجام می شود. این آلیاژ همچنین در نقش جذب کننده شوک ظاهر می شود تا از شکستن قطعات جوش خورده جلوگیری کند. گزینه لحیم کاری می تواند در زمان ساخت اره های سفارشی خاص به تعداد محدود، گزینه بهتر باشد.

کاربرد جوشکاری کاربید تنگستن​


جوشکاری کاربید تنگستن در دو ابزار کاربرد دارد. یکی تولید تیغ های ارزان قیمت اره گرد بر با دندانه های کاربید تنگستن. دیگری تولید تیغ اره های نواری با دندانه های کاربید تنگستن.

مراقب تیغه های تقلبی فولادی باشید!​


فقط در هنگام خرید این گونه تیغ ها حواستان باشد که چیز دیگری به شما نفروشند. چرا که تیغ های بسیار ارزان قیمت کاربیدی وجود دارند که ممکن است با تیغ مورد بحث ما اشتباه گرفته شود. نوعی از تیغ های اره با دندانه کاربید تنگستن در بازار فروخته می شود که در واقعیت دندانه های آنها فولادی می باشد نه کاربید تنگستن. در نوشته ریز لیبل این تیغ ها آمده که دندانه های این تیغ ها دارای بیش از ۹۰ درصد آهن بوده و مقداری کاربید تنگستن هم در آنها وجود دارد و دندانه به طور طبیعی در فرآیند جوشکاری شکل گرفته است!؟ این ادعا می تواند واقعیت داشته باشد، اما این نوع دندانه ها، نه آن دندانه های کاربید تنگستنی است که در عموم از آن نام برده می شود.


جوش کاربیدی​


عنوان : جوش کاربیدی


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد
بالا