جواب صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی | جواب بررسی صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,311
79
جواب صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی, تمرین صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی , جواب تمرین صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی, صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی, فلسفه دوازدهم انسانی صفحه 92 , گام به گام فلسفه دوازدهم انسانی,فلسفه دوازدهم انسانی صفحه 92 با جواب , جواب بررسی صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی ,

جواب صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی.png

🌈برای دیدن جواب همه ی درس هات کافیه فقط در گوگل بنویسی : جواب صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی همیارخاص ، با نوشتن همیارخاص در انتهای جمله ت زودتر به جواب میرسی و میتونی همه ی درس هاتو همینطوری جستجو کنی، مثل عربی ، فارسی، ریاضی و...

🚀جواب درست صفحه 92 فلسفه دوازدهم انسانی​

🤩سلام دوست خوبم، شما در حال مشاهده پاسخ صفحه 92 از فلسفه دوازدهم انسانی ، در سایت بزرگ همیار خاص هستید. اسم همیار خاص تو ذهنت بمونه :cool:

عموم فیلسوفان و از جمله ابن‌سینا و ملاصدرا دربارۀ مسائلی چون «اثبات وجود خدا»، «وجود روح» و «معاد و آیندهٔ جهان» سخن گفته‌اند؛ در حالی که می‌دانیم این مباحث در دین هم مطرح می‌شوند.

آیا سخن گفتن فیلسوفان در این موارد، آنان را از فلسفه خارج نمی‌کند؟
خیر. اوّلاً با توجه به اینکه روش فیلسوف در بررسی وبحث از مسائلی مانند اثبات خدا، روح، عقل و.... با متکلّم متفاوت است‌. روش فلسفه برهانی است ولی روش کلام جدلی است (اصول و مقدّماتی که مبنای بحث فلسفی قرار می‌گیرد با اصول و مبادی علم کلام تفاوت اساسی دارد. ثانیاً بحث از اینگونه مسائل به نوعی بحث از وجود و احکام و عوارض آن است (‌وجود خدا، روح و ...) ثالثاً نتیجه‌ای که فیلسوف قرار است به آن برسد از قبل مشخص نیست و یک بحث مستقلّ و آزاد است ولی در کلام چون هدف اثبات اصول و عقاید دینی است، آنچه در شرع بیان شده به عنوان مبنا و مسلّم در نظر گرفته می‌شود و از طریق استدلال‌های عقلی اثبات می‌شود.

-----------------------------
میتوانید با عضویت در سایت، درمورد این درس و صفحه،
از پایین همین صفحه نکات و سوالات خود را مطرح کنید.
-----------------------------
✨نکته

میتوانید پاسخ صفحات دیگر عربی پایه دوازدهم انسانی را از اینجا ببینید

-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-/-
 

آمار انجمن

موضوع ها
48,734
ارسال ها
56,173
کاربران
3,426
جدیدترین کاربران
hani6500
عقب
بالا