تجمع سهامداران مقابل سازمان بورس 19 ابان 99

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

.

به گزارش وانانیوز،
امروز تعداد نه چندان زیادی از سهامداران حقیقی با در دست داشتن پلاکاردهایی در اعتراض به ریزش‌های پیاپی شاخص بورس و نیز ریزش ارزش واحدهای پالایش یکم و اعتراض نسبت به ضرری که از ریزش بازار متوجه آنها شده است، در مقابل سازمان بورس و اوراق بهادار در تهران تجمع کردند.

در این تجمع حراست سازمان تعدادی از نمایندگان تجمع‌کنندگان را دعوت کرده و با آنها به گفتگو پرداخت تا این تجمع با آرامش کامل به پایان برسد و خواسته تجمع‌کنندگان را به مسؤولان مربوطه منعکس کنند.

گرچه سازمان بورس به عنوان یک نهاد ناظر و تصمیم‌گیر به شمار می‌رود و دخل و تصرفی در بازار ندارد، اما تجمع‌کنندگان ریزش شاخص بورس را از دید تصمیمات شورای عالی بورس و نیز مقام ناظر می‌دانند.

البته این نکته قابل ذکر است که ماهیت بورس تهران در سال جاری تغییر کرده و بازاری که در سابقه 53 ساله خود در ایران یک بازار تخصصی و با تعداد اندکی از معامله‌گران بود، از ابتدای سال جاری با آزاد شدن سهام عدالت و ورود حدود 13 میلیون نفر سهامدار جدید به بورس تغییر پیدا کرده و امروز حدود 30 درصد مردم در بورس سهامدار هستند.

گرچه قانون بازیگران حقیقی و حقوقی در بازار را یکسان می‌داند، اما به نظر می‌رسد، باید قوانین بازار سرمایه با توجه به تغییر ماهیت این بازار و وزن قابل توجه معامله‌گران حقیقی در بورس تغییر دهد.

امسال همچنین دولت با ارائه صندوق دارا یکم و دارا دوم سعی در جمع‌آوری نقدینگی در دست مردم و فروش سهام در اختیار خود کرد، اما در عرضه دارا دوم یا همان صندوق پالایش یکم که مصادف با ریزش پیاپی شاخص بورس شد، سهامداران حقیقی نگران کاهش ارزش دارایی‌های خود هستند، البته هنوز نماد پالایش یکم در بورس باز نشده و از طرفی دو شرکت پالایش نفت تهران و پالایشگاه اصفهان که در پرتفوی نماد پالایش قرار دارند افزایش سرمایه داده و بازگشایی نماد پالایش منتظر ثبت این افزایش سرمایه‌ها است.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ب

منبع : vananews | همیارخاص

.
 
✅ آمارسایت خود را با آماریاب رصد کنید

آمارگیر وبلاگ | آمارگیر سایت

جدیدترین ارسال های پروفایل

کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
alir در پروفایل مدیر نوشت.
سلام خدا قوت
من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
عباس گودرزی در پروفایل مدیر نوشت.
سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
بالا