تب کرونا چند درجه است

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

تب کرونا چند درجه است نی نی سایت /تب کرونا در کودکان/تب کرونا در کودکان چگونه است/تب کرونا با دارو قطع میشود/تب کرونا چیست/تب کرونا درجه/تب کرونا تا چند روز ادامه دارد/تب کرونا در کودکان چند درجه است/تب کرونا باید چند باشد/تب کرونا باید چند باشه/تب کرونا چقدر باید باشد/


تب کرونا چند درجه است.jpg

تب مانند سایر علائم کووید-۱۹ ممکن است در فاصله یک تا ۱۴ روز پس از عفونت با ویروس کرونا (دوره پنهانی یا کمون) ظاهر شود. البته باید توجه داشت که ممکن است بیمار دچار سرفه یا علائم دیگر بیماری باشد، اما به خصوص در روزهای اول بیماری تب نداشته باشد یا تبش کم‌شدت باشد.

هر چند به طور معمول دمای طبیعی بدن را ۳۷ درجه سلسیوس یا سانتی‌گراد (۳۶.۵ تا ۳۷.۵ درجه) در نظر می‌گیرند، بررسی‌های بزرگ اخیر نشان داده‌اند دمای عادی بدن انسان کمتر از این حد و به طور میانگین در حد ۳۶.۶ (۳۶.۱ تا ۳۷.۲) درجه سلسیوس است.

سازمان جهانی بهداشت دمای ۳۷.۳ درجه سلسیوس و بالاتر را تب تعریف می‌کند و آن را نشانه‌ای از بیماری ویروس کرونا می‌شمارد.

تب به خودی خود نشانه بدی نیست و بیانگر واکنش دستگاه ایمنی بدن نسبت به عفونت است. اما تب‌های شدید به جز اینکه با عرق کردن، لرز، سردرد و خستگی و کوفتگی همراه هستند و باعث آزار فرد می‌شوند، ممکن است بیانگر بیماری وخیم باشند.

همچنین تب‌های بالای کنترل نشده ممکن است به حمله تشنجی و آسیب مغزی بینجامند.

انواع متفاوتی از دماسنج وجود دارند که می‌توانید برای اندازه‌گیری دمای بدنتان از آنها استفاده کنید: دماسنج‌های جیوه‌ای یا دیجیتال که ممکن است به صورت دهانی، زیربغلی یا مقعدی به کار روند. همچنین دماسنج‌های با طراحی مخصوص وجود دارند که درون گوش گذاشته می‌شوند (دماسنج صماخی) و نیز دماسنج‌هایی که روی پیشانی چسبانده می‌شوند و دماسنج‌های شریان گیجگاهی نام دارند.

از هر دماسنجی که استفاده می‌کنید، دستورات سازنده را برای کاربرد آن رعایت کنید.

چطور درجه حرارت بدن را اندازه بگیریم؟
اگر دماسنج در خانه ندارید، اگر کسی دیگری در خانه هست، می‌توان با گذاشتن پشت دست روی پیشانی‌تان تب‌دار بودنتان را بسنجد و به جز این افراد بزرگسال معمولا احساس تب و ناخوشی خودشان را به درستی در می‌یابند.

چگونه بدون دماسنج بفهمیم تب داریم؟
ضمنا توجه داشته باشید که عددی که دماسنج به شما می‌دهد، همه چیز را بیان نمی‌کند، بلکه سن فرد، حال عمومی فرد و علائم دیگری که بروز می‌دهد هم مهم هستند.

برای مثال در نوزادان کمتر از سه ماه اگر دمای بدن ۳۸ درجه و بالاتر باشد باید فورا با دکتر کودک تماس بگیرید.

تب ۳۸.۳ درجه در یک فرد بزرگسال از جهات دیگر سالم ممکن است فقط ناراحتی مختصری ایجاد کند و فقط با استراحت و مصرف مایعات قابل درمان باشد، اما همین تب ۳۸.۳ درجه در بزرگسال دچار بیماری قلبی و دیابت به خصوص اگر با درد شدید و لرز همراه باشد، نیاز به مراجعه فوری به پزشک دارد.

در حال حاضر دانشمندان الگوی تب خاصی را با بیماری کووید-۱۹ مربوط باشد، شناسایی نکرده‌اند و همین موضوع درباره سایر علائم بیماری هم صادق است.

بیماری کووید-۱۹ با ترکیب‌هایی از علائم گوناگون با شدت‌های گوناگون بروز می‌کند و یک مجموعه نشانه معین که پزشک بر اساس آن با اطمینان فرد را مبتلا به ویروس کرونا اعلام کند، وجود ندارد.


.
 
  • برچسب ها
    تب کرونا با دارو قطع میشود تب کرونا باید چند باشد تب کرونا باید چند باشه تب کرونا تا چند روز ادامه دارد تب کرونا در کودکان تب کرونا در کودکان چند درجه است تب کرونا در کودکان چگونه است تب کرونا درجه تب کرونا چقدر باید باشد تب کرونا چند درجه است نی نی سایت تب کرونا چیست
  • بالا