بندر چارک

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
بندر چارک ، را در همیارخاص بخوانید


توجه کنید لطفا:

جهت دریافت سوالات خود در مورد بندر چارک لطفا فقط با شماره زیر تماس حاصل نمایید،

شماره پشتیبانی وب سایت پاسخگوی سوالات شما نمی باشد و در رابطه با بندر چارک اطلاعاتی ندارد.

شماره تماس پایانه مسافربری دریایی: ۰۷۶۴۴۴۲۲۳۰۰ (لطفا فقط با این شماره تماس بگیرید.)

دو خط دریایی کیش به بنادر لنگه و چارک راه اندازی شد( آپدیت شده در تاریخ ۱۳۹۹۱۱۱۹)​


کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی دو خط دریایی کیش به بندر لنگه و بندر چارک خبر داد و گفت: به مناسبت ایام دهه فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، خط مسافری در مسیرهای بنادر لنگه و چارک به جزیره کیش و بالعکس توسط شناور تندرو نگین کشتیرانی والفجر راه اندازی شد، سرویس خط مسافری شرکت کشتیرانی والفجر از مسیر بندرلنگه به کیش با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی به طور منظم انجام می شود.

برنامه سفر شناورهای مسافربری از بندر کیش به بندر چارک و بالعکس( آپدیت شده در تاریخ ۱۳۹۹۱۱۱۸)​


۶:۳۰

قوانین و مقررات سفر با شناورهای بندر چارک:​

زلزله ۴ ریشتری در بندر چارک(آپدیت شده در تاریخ ۱۳۹۹۱۱۱۶)​


زمین لرزه ای به بزرگی ۴ ریشتر در عمق ۱۸ کیلومتری زمین، حوالی بندر چارک در استان هرمزگان را لرزاند، بنابر اعلام مرکز لرزه نگاری کشور این زمین لرزه در ساعت ۰۹:۲۹ دقیقه در بندر چارک و در فاصله ۳۸ کیلومتری جزیره کیش رخ داده، تاکنون هیچگونه خسارتی از این زلزله گزارش نشده است.

جغرافیای بندر چارک​


بندر چارک در غرب بندر لنگه و در ارتفاع ۴۰ متری از سطح دریا قرار دارد، این بندر از شمال به باوردان، از جنوب به خلیج فارس، از مشرق به حسینه و از مغرب به طاحونه محدود شده است. براساس اطلاعات فرهنگ جغرافیایی ایران آب و هوای بندر چارک، خیلی خشک و خنک تا خیلی گرم و مرطوب است. این بندر به دلیل نزدیک بودن به خط استوایی فقط دو فصل دارد، یکی زمستان معتدل که آذرماه شروع و در بهمن پایان می یابد و دیگری تابستان گرم که مابقی ماه ها را شامل می شود.

نامگذاری بندر چارک​


طبق روایت قدیمی در این منطقه زنی به نام رقیه زندگی می کرده که چاه آب شیرین داشته و آب این چاه را به مردم می فروخته است، آن چاه در بین مردم منطقه به چاه رقیه معروف و شناخته شده بوده است و بعدها به با گذر زمان اسم این چاه به چارک تبدیل می شود و نام این منطقه از اسم این چاه گرفته شده است.

پیشینه بندر چارک​


این بندر به دلیل مجاورت با جزیره کیش، موقعیت جغرافیای و قرار داشتن در مرکز شیب کوه از گذشته تا به امروز مورد توجه قرار داشته است. در مورد گذشته این بندر می توان گفت که قبلا دهستان چارک تحت حکمرانی آل علی بوده است. بعد از پیمانی که آل علی با شیخ محمد خان بستکی می بندد، رعیت دولت ایران می شود و در جنگ های قبایل عرب به کشور ایران به آنها کمک و یاری می رساند و در کنار آنها قرار می گیرد. که از مهمترین آن می توان به زمان فتحعلی خان قاجار اشاره کرد که قبایل عرب به بنادر ایران حمله کردن و با کمک آل علی ایران بر آنها پیروز شد.

لینک خرید خدمات و بلیط شناور بندر چارک​


برای دریافت لینک خدمات بلیط شناور بندر چارک می توانید اینجا کلیک کنید.

بندر چارک دروازه ورود گردشگران به کیش​


بندر چارک از بندرهای تاریخی استان هرمزگان و خلیج فارس است و به دلیل نزدیکی به جزیره کیش، ساختار بندری و حمل و نقل دریایی به عنوان دروازه ورودی مسافران و گردشگران به جزیره کیش محسوب می شود. در بندر چارک شناور مسافربری و شناور لندیگراف برای مسافران و گردشگران، حمل خودرو و بار به جزیره کیش وجود دارد. مسافران می توانند از طریق این بندر مسافران و وسیله نقلیه شان توسط شناورها به جزیره کیش برده می شود و از سفر خود در جزیره زیبا و رویایی کیش لذت می برند.

شناورهای بندر چارک​


بندر چارک همانطور که گفته شد، شناورهای مخصوص برای مسافربری و حمل بار دارد که در مجموعه شامل ۲۴ شناور به شرح زیر است:

ساعت حرکت شناورها از بندر چارک به کیش​


هر روز شناورهای مختلف در ساعات متفاوت از روز مسافران و خودروهای آنان را از این بندر به جزیره کیش می برند، ساعت فعالیت شناورها از بندر چارک به کیش از ساعت ۶:۱۵ صبح تا ۱۶ می باشد و زمان بازگشت شناورها از کیش به بندر چارک از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۱۵:۳۰ است. شناورهای بندر چارک ساعات خاصی دارند و طبق برنامه حرکت میکنند و تنها در صورت شرایط بد جوی حرکت شناورها کنسل می شود یا تا مساعد شدن شرایط آب و هوای دریایی نیلگون خلیج فارس به تاخیر می افتد.

مدت زمان سفر دریایی به کیش از بندر چارک​


مدت زمان سفر از بندر چارک به کیش بستگی به نوع شناور دارد، با کشتی تندرو این سفر دریایی مدت زمانی حدود یک ساعت و ده دقیقه تا یک ساعت و چهل و پنج دقیقه طول خواهد کشید، اما در سفر با لندیگراف مدت زمانی بیشتری در روی آبهای خلیج فارس هستید و این زمان حدود دو ساعت تا دو ساعت و سی دقیقه وابسته به نوع لندیگراف طول می کشد.

هزینه بلیط کشتی کیش از بندر چارک​


هزینه بلیط کشتی از بندر چارک به کیش بستگی به عوامل مختلف دارد که به اختصار توضیح می دهیم؛

استقبال بندر چارک از مهمانان نوروزی کیش​


با فرارسیدن ایام نوروز و افزایش مسافرت‌ها به جزیره کیش، بندر چارک به عنوان نقطه اتصال این جزیره به کشور نقش موثری در روند توسعه کیش در حوزه‌های گردشگری، اقتصادی و عمرانی ایفا می‌کند.


بندر چارک​


عنوان : بندر چارک


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

بالا