باسنم جوش میزنه نی نی سایت

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,311
79
باسنم جوش میزنه نی نی سایت | باسنم جوش میزنه | جوش زدن باسن | جوش زدن باسن بعد از شیو |


چه چیزی باعث ایجاد جوش‌های روی باسن می‌شود؟​

عدم دریافت رطوبت از طریق پوست باسن، باعث ایجاد‌ خشکی آن نقطه می‌گردد. پوست این نقطه از بدن بسیار حساس است همچنین منافذ روی پوست خشک به راحتی مسدود می‌شوند. از آن‌جا که بدن شما در تماس مداوم با لباس است، به راحتی مستعد تحریک می‌باشد.

لباس‌های تنگی که پوست بدن در مواجهه با آن‌ها امکان نفس کشیدن را ندارد مانند شلوار یوگا یا لباس زیر با الیاف مصنوعی، می‌توانند عرق و باکتری‌ها را در پوست نگه دارند و باعث تحریک بدن شوند.

ماندن عرق در لباس ورزشی، باکتری‌ها و گاها عفونت را بر روی پوست شما نگه می‌دارد و به آن‌ها اجازه می‌دهد وارد منافذ پوست شما شود. این شرایط مسبب شروع یک مشکل پوستی است.

روش‌های جلوگیری از ایجاد جوش روی باسن چیست؟​

اگرچه رهایی و درمان جوش‌های باسن کار دشوار و گرانی نیست اما جلوگیری از آن‌ها ساده تر از درمان است.

1- دوش بگیرید.
هر روز و در هنگام حمام حتما باسن و اطراف آن را بشویید. از لیف حمام مناسب یا ابزار مشابه برای کمک به لایه برداری استفاده کنید. نه تنها پوست شما فوق العاده تمیز خواهد شد بلکه مجددا نرمی و لطافت خود را به دست می‌آورد. همچنین قبل از خروج از حمام، بدن خود را آب‌کشی کنید. این کار باعث می‌شود سایر محصولات بهداشتی (مانند شامپو و نرم کننده) از پوست شما شسته شود و از گرفتگی منافذ پوست شما جلوگیری می‌کند.

2- مرطوب كنيد.
ما به صورت، دست و پاهای خود توجه زیادی می‌کنیم اما اغلب مرطوب کردن باسن خود را فراموش می‌کنیم. به همین دلیل با سوزش و ایجاد جوش به ما یادآوری می‌کند که از آن مراقبت کنیم. مرتباً باسن خود را مرطوب کنید. یک نوع لوسیون مرطوب کننده درخت چای را برای پوست حساس و تحریک‌پذیر خود امتحان کنید زیرا این ماده دارای خاصیت ضد باکتریایی طبیعی هم است.


از استفاده از لوسیون‌های سنگین که منافذ شما را مسدود می‌کند، خودداری نمایید. اطمینان حاصل کنید که همه محصولات مراقبتی و لوسیون‌ها فاقد comedogenic است.

3- درمان کنید اما آن را نترکانید.
اگر جوش‌ها خیلی وقت است ظاهر شده‌اند، آن‌ها را درمان کنید اما نترکانید. این نکته‌ای است که به دفعات توصیه می‌گردد. با انجام این کار شرایط بیماری شما سخت‌تر شده و همچنین درمان با مشکل روبه‌رو خواهد شد.

4- لباس‌های گشاد که راه عبور هوا دارند، بپوشید.
اگرچه لباس زیر پنبه‌ای به اندازه کافی جذاب و سکسی نیست اما سعی کنید بیشتر از این نوع جنس لباس زیر بپوشید. این نوع لباس باعث نفش کشیدن پوست می‌شود و از گرفتگی منافذ پوست شما جلوگیری می‌کند.

5- لایه برداری کنید اما به آرامی.
اگر پوست روی باسن شما خشن است، لایه برداری را فراموش نکنید. از اسکراب‌های بدن استفاده کنید اما به یاد داشته باشید بعد از لایه برداری از مرطوب کننده استفاده نمایید. در واقع لایه برداری بیش از اندازه می‌تواند باعث بدتر شدن آکنه شود و برعکس چیزی که شما می‌خواهید عمل می‌کند.

6- پس از اتمام ورزش در باشگاه، دوش بگیرید و لباس خود را تعویض کنید.
بعد از ورزش کردن به منظور پاکسازی بدن خود از سموم و عرق‌ها، دوش بگیرید. عدم تعویض لباس بعد از فعالیت‌های ورزشی احتمال گرفتگی منافذ پوست را افزایش می‌دهید.

7- آب بیشتری بنوشید.
به طور طبیعی آب بدن شما را از داخل به خارج مرطوب می‌کند و ذخیره مقدار کافی آب به بدن شما اجازه می‌دهد سموم خود را دفع نمایید همچنین به پاکسازی پوست کمک می‌کند.

8- بایستید، زیاد ننشینید.
سعی کنید در طول روز بیشتر بایستید و بگذارید باسن شما نفس بکشد. صندلی و جای کار کردن خود را تغییر دهید یا استراحت کنید.

9- عادات پوستی خوب را پرورش دهید.
به یاد داشته باشید اگر از پوست خود مراقبت کنید، جوش‌ها شما را آزار نمی‌دهند. در صورت امکان از لطیف‌ترین محصولات مراقبت از پوست استفاده کنید. rasa
 
آخرین ویرایش:

آمار انجمن

موضوع ها
48,734
ارسال ها
56,173
کاربران
3,426
جدیدترین کاربران
hani6500
عقب
بالا