اولین کاری که باید در مواجهه با استرس انجام داد، کدام است؟

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

اولین کاری که باید در مواجهه با استرس انجام داد، کدام است؟ ، را در همیارخاص بخوانید


استرس و اضطراب از مشکلات متدوال در بین افراد جامعه هستند که متاسفانه آمار بسیار بالایی را به خود اختصاص داده اند. سبک زندگی ماشینی، تغذیه نامناسب، شرایط و محیط نامناسب زندگی و کار، عدم آگاهی و توانایی برای کنترل شرایط، عوامل وراثتی، و صدها مورد دیگر که همگی زمینه ساز استرس هستند. برای مقابله با استرس می بایست اقدمات خاصی را انجام داد. برای کسب آگاهی در مورد نحوه از بین بردن و مقابله با استرس دعوت می کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تفاوت بین اضطراب و استرس​


تفاوت بین استرس و اضطراب ، وجود یا عدم وجود یک عامل خارجی و مستقیم است. طبق تعریف علمی روانشناسی ، زمانی که یک عامل خارجی برای بروز ترس و نگرانی وجود دارد از آن به عنوان اضطراب یاد می شود مانند دیدن ناگهانی مار، عقرب و مانند آنها که ترس زیادی را بوجود می آورد. اما زمانی که عامل خارجی مستقیم در کار نیست و فکر کردن در مورد آن موجب ترس و نگرانی می شود را استرس می گوییم. مانند فکر کردن به امتحان، جلسه مهم و … که بصورت غیر مستقیم موجب بروز استرس می شوند. در ادامه بهترین راهکارهای موجود به منظور مقابله با استرس و اضطراب را مطرح خواهیم کرد.

تاثیر استرس و اضطراب بر بدن و زندگی روزمره​


استرس در لغت به معنی تنش و تحت فشار بودن است. این وضعیت موجب می شود تاثیرات منفی بسیاری بر روی بدن بواسطه استرس و اضطراب گذاشته شود. در زیر به چند مورد از تاثیرات منفی استرس و اضطراب بر روی بدن و زندگی اشاره شده است:

بهترین راهکارها برای درمان و مقابله با استرس​


روشهای زیادی در علم روانشناسی برای مقابله با استرس و اضطراب وجود دارند که بواسطه آنها می توان استرس و اضطراب را از بین برد. اما با توجه به تجربیاتی که در طول سالها فعالیت بدست آورده ایم تکنیک Relaxa io یا روش آرامش بخشی بهترین روش برای از بین بردن استرس و اضطراب است. استفاده از این روش و به طبع آن رسیدن به حالت آرامش مزایای بسیاری دارد که بخشی از آنها عبارتند از:

درمان استرس و اضطراب با راهکارهای عادی​


یکسری راهکارهای کلی و عمومی وجود دارند که در درمان استرس می توان از آنها استفاده کرد. اما ضعف و مشکلی که در این روشها وجود دارد این است که بصورت عمومی بوده و بصورت تخصصی برای فرد ارائه نشده است. همین موضوع باعث می شود نتیجه کار آنچنان مطلوب نباشد. البته در مواقعی نیز بسیار موثر و کارساز است. در زیر به راهکارهای عادی و عمومی در ارتباط با درمان اضطراب و استرس اشاره شده است:

روش Relaxa io یا آرامش بخشی​


در هنگام استرس و اضطراب برخی از ماهیچه های بدن منقبض و به اصطلاح سفت می شوند. در روش آرام بخشی که یکی از بهترین روشهای مقابله با استرس و اضطراب است، روانشناس به شخص مراجعه کننده آموزش می دهد تا با انجام تمرین های Relaxa io ماهیچه های منقبض شده را شناسایی کرده و آنها را از حالت انقباض خارج کند. رها سازی عضلات منقبض شده از حالت تنش موجب برطرف شدن استرس و اضطراب در شخص می شود. لازم به ذکر است روش Relaxa io نسبت به سایر روشها تاثیر بسیار بهتری در از بین رفتن استرس و اضطراب دارد. اگر استرس و اضطراب شما را آزار می دهد برای مقابله با استرس پیشنهاد می کنیم حتما این روش را انجام دهید.

روشهای مقابله با استرس​


علاوه بر روش ذکر شده، روشهای دیگری نیز برای مقابله با استرس وجود دارند. در مواقعی که استرس و اضطراب، مضمن باشد گاها نیاز است که مشاور، شخص را به روانپزشک معرفی کند تا بتوان بصورت موازی مراحل درمان را انجام داد. در مواقعی که کنترل استرس و اضطراب برای فرد دشوار باشد درمان دارویی می تواند به کمک درمان مشاوره ای آمده و آنرا تسهیل بخشد. توجه داشته باشید که برای مقابله با استرس در همه اوقات نیاز به درمان دارویی نیست بلکه در مواقعی پیشنهاد می شود که این موضوع شدید باشد.

مقابله با استرس و اضطراب​


باید توجه داشت که غالبا استرس و اضطراب کاذب در ما بوجود می آید. به این معنی که ذهن به گسترش استرس و اضطراب دامن می زند. باید این قدرت در ذهن ما بوجود بیاید که بتوانیم این افکار که غالبا افکار منفی هستند کنترل کنیم. چندین روش درمان وجود دارد که یکی از این روشها برای مقابله با استرس و اضطراب روش نوروفیدبک است.

جمع بندی و نتیجه گیری​


برای اینکه بتوانید از تکنیک آرام بخشی برای مقابله با استرس و اضطراب نتیجه گرفته و آنرا به درستی انجام دهید می بایست توسط روانشناس این تکنیک را فرا گرفته و تحت نظر ایشان تمرین های مختص به آنرا انجام دهید. شما می توانید هم اکنون با تماس تلفنی زمان برای مراجعه رزرو کنید. برای دسترسی به اطلاعات تماس بر روی لینک مقابل کلیک کنید: تماس با ما


اولین کاری که باید در مواجهه با استرس انجام داد، کدام است؟​


عنوان : اولین کاری که باید در مواجهه با استرس انجام داد، کدام است؟


اگر این مطلب نیاز به اصلاح و یا تکمیل دارد اطلاع دهید
 

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تائید توسط همیارخاص در سایت منتشر خواهد شد
نظراتی که حاوی توهین و افترا باشد منتشر نخواهد شد
بالا