اولین واکنش مثبت بورس به پیروزی بایدن / بهبود ارزش معاملات بازار سهام

shadow

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

به گزارش تجارت‌نیوز، روند شاخص کل بازار سهام امروز نوسان زیادی داشت و پس از صعود 3 هزار واحدی به دلیل افزایش عرضه دوباره روند نزولی پیدا کرد اما در ادامه روند معاملات به دلیل بیشتر شدن تقاضا در نمادهای شاخص‌ساز روند صعودی پیدا کرد و بیش از 9 هزار واحد رشد کرد.

در جریان معاملات امروز تقاضا در نمادهاد فولاد، فملی و گروه‌های خودرویی بیشتر شد و این نمادها تاثیر زیادی در صعود شاخص کل بازار سهام داشتند.

برخی از کارشناسان معتقدند اصلاح بازار سهام به پاین خود نزدیک و تعادل به بازار سهام بازگشته است، همچنین پیش‌بینی می‌شود بازار سهام هفته آینده نیز با افزایش تقاضا همراه باشد.

اما پیمان حدادی، کارشناس بازار سهام عقیده دارد تا زمانی که شاخص کل بازار سهام از یک میلیون و 300 هزار واحد عبور نکند نمی‌توان به پایان اصلاح بازار سهام امیداوار بود.

alt


نمادهای فملی، کگل، کچاد، پارس، فولاد و خودرو بیشترین اثر مثبت بر شاخص کل را داشته‌اند و نمادهای شبندر، شیران، وبصادر، تاصیکو، بورس و شبریز کاهنده‌های اصلی بودند که از افزایش بیشتر شاخص کل جلوگیری کردند.

همچنین امروز ارزش معاملات خرد بیش از 7633 میلیارد تومان بود که روند صعودی خوبی در ابان ماه داشته.

همچنین در جریان معاملات امروز بازار سهام نمادهای خودرو، خساپا، خگستر، وبصادر و وپارس بیشترین حجم معاملات و صندوق دارایکم بیشترین ارزش معاملات را داشته است.

خبر تولید واکسن کرونا و همچنین افزایش قیمت‌های جهانی روند بازار سهام را بهبود بخشید و از طرفی هم بازار سهام ریزش زیادی داشته و در این محدوده ارزندگی زیادی دارد.


منبع : تجارت نیوز | همیارخاص
 

جدیدترین ارسال های پروفایل

کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
alir در پروفایل shadow نوشت.
سلام خدا قوت
من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
عباس گودرزی در پروفایل shadow نوشت.
سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
بالا