اخراج شده

مهمان
رییس اداره بیمه سلامت مهاباد گفت: افرادی که تحت پوشش هیچ صندوق بیمه‌ای نیستند در صورت داشتن شرایط لازم به صورت رایگان بیمه می‌شوند.

فیصل رسولی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این طرح همزمان با هفته بیمه سلامت (سه تا ۹ آبان) اجرایی می‌شود و کسانی که فاقد بیمه هستند می‌توانند با مراجعه به سامانه رفاهی و در صورتی که شامل سه دهک اول جامعه باشند، به صورت رایگان بیمه سلامت ایرانیان را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: سه دهک اول جامعه شامل کسانی می‌شود که طبق سامانه رفاهی وزارت رفاه حقوق و درآمد آنان از ۴۰ درصد حداقل دستمزد مشمول قانون کار کمتر باشد و منابع درآمدی دیگری نداشته باشند.

وی افزود: طبق اعلام این سامانه دهک چهارم جامعه نیز تنها با پرداخت ۵۰ درصد هزینه بیمه، می‌توانند از مزایای استفاده از آن بهره‌مند شوند و دهک‌های بالاتر نیز با پرداخت هزینه به عضویت این صندوق‌ درآیند.

رییس اداره بیمه سلامت مهاباد گفت: هم‌اکنون در این شهرستان ۱۴۷ هزار نفر تحت پوشش پنج صندوق بیمه سلامت شامل روستاییان، همگانی، کارمندان، ایرانیان و سایر اقشار قرار دارند که از این تعداد، ۷۳ هزار نفر عضو صندوق روستاییان و ۵۶ هزار نفر نیز عضو صندوق بیمه همگانی هستند که تنها هزینه صدور یا تعویض دفترچه از آنها اخذ می‌شود.

رسولی افزود: ۱۲ هزار نفر نیز عضو صندوق کارکنان دولت، سه هزار و ۱۰۰ نفر عضو صندوق بیمه ایرانیان و سه هزار و ۴۰۰ نفر نیز عضو صندوق سایر اقشار این بیمه هستند.

وی بیان کرد: در این شهرستان همچنین ۳۲۰ نفر تحت عنوان بیماران خاص شامل هموفیلی، تالاسمی، دیالیز، پیوند کلیه و ام اس زیرپوشش بیمه سلامت هستند که تمام هزینه‌های درمانی را به صورت رایگان دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به همکاری بیمه سلامت با تمام داروخانه‌های مهاباد گفت: بیمه سلامت با ۲۸ واحد داروخانه این شهرستان در تامین داروی موردنیاز بیمه‌شدگان نیز همکاری دارد و دارندگان بیمه سلامت می‌توانند در درمانگاه‌های خاتم‌الانبیا، خودکفایی و مهر با تعرفه دولتی خدمات پزشکی دریافت کنند.

وی در خصوص اجرای طرح نسخه الکترونیکی نیز گفت: این طرح نیز به زودی در مهاباد اجرایی می‌شود و با اجرایی شدن آن نیازی نیست که بیماران دفترچه درمانی خود را هنگام مراجعه به پزشک همراه داشته باشند.
 

آمار انجمن

موضوع ها
48,411
ارسال ها
55,373
کاربران
3,359
جدیدترین کاربران
alireza_mirzaei
عقب
بالا