آغاز غربالگری کودکان در مرکز آموزشی توانبخشی اتیسم فکور

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
5/10/19
95,286
79
مدیرعامل مرکز آموزشی و توانبخشی اتیسم فکور اردبیل از آغاز غربالگری کودکان در مرکز آموزشی توانبخشی اتیسم فکور در اردبیل خبر داد.


حسین بشیری گیویپ اظهار کرد: این مرکز برای خانواده‌هایی که دارای کودکان ۲ تا ۵ سال می‌باشند، فضایی را فراهم کرده تا کودکان را در این مرکز غربالگری کرده و از وضعیت سلامت آنها آگاه شوند.
وی خاطرنشان کرد: برای غربالگری اختلال اتیسم خانواده‌ها می‌توانند به سامانه آنلاین غربالگری اتیسم به آدرسautism.behzisti.net مراجعه کرده و در صورتی که از ۱۰سوال ۳سوال مثبت باشد می‌توانند از کارشناسان پایگاه غربالگری اتیسم فکور مشاوره بگیرند.
مدیرعامل مرکز آموزشی و توانبخشی اتیسم فکور اردبیل با اشاره به اینکه این مرکز در کوتاهترین زمان نتایج غربالگری و تشخیص را که به صورت رایگان می‌باشد، به خانواده‌ها اطلاع می‌دهد، افزود: بهترین زمان درمان اختلال اتیسم کودکان ۲ الی ۵ سال است که خانواده‌ها فرصت مراجعه در این بازه سنی را دارند.
بشیری گیوی به نشانه‌های اتیسم در کودکان اشاره کرد و گفت: اجتناب از تماس چشمی و واکنش به صداها، اختلال در تکلم، رفتارهای تکراری و کلیشه‌ای، گوشه‌گیری و عدم تمایل به لمس و خنده یا گریه‌های بی‌مورد از این علایم هستند که خانواده‌ها باید به این واکنش‌های رفتاری کودکان خود بیشتر توجه کنند.
وی با تاکید بر اینکه تشخیص زودهنگام و آموزش مناسب سبب بازتوانی کودک شده و فرصت درمان را برای خانواده‌ها فراهم می‌کند، بیان کرد: در حال حاضر از هر 59 کودک یک کودک مبتلا به اتیسم است که سن طلایی درمان و تشخیص این نوع بیماری سه سال اول زندگی تعریف شده است.
مدیرعامل مرکز آموزشی و توانبخشی اتیسم فکور اردبیل تصریح کرد: در این مرکز خدمات روانشناسی از قبیل اجرای تست هوش و تشخیص اتیسم، گفتاردرمانی، هنردرمانی و بازی درمانی برای کودکان و خانواده‌های مراجعه کننده ارائه می‌شود که به تشخیص این بیماری در کودکان کمک می‌کند.
بشیری گیوی در پایان گفت: خانواده‌ها می‌توانند در صورت نیاز به مراجعه حضوری به آدرس مرکز درمان اتیسم فکور اردبیل واقع در خیابان کشاورز بالاتر از درمانگاه آتیه به سمت میدان وحدت نبش کوچه استقلال پنج مراجعه کنند.
انتهای پیام
 
 • برچسب ها
  اتیسم اتیسم فکور اردبیل توانبخشی اتیسم مرکز آموزشی توانبخشی اتیسم مرکز آموزشی و توانبخشی اتیسم فکور اردبیل
 • آمار انجمن

  موضوع ها
  48,721
  ارسال ها
  56,128
  کاربران
  3,409
  جدیدترین کاربران
  Mehdi00842
  عقب
  بالا