«واکسن کرونا» بورس جهانی را سبز کرد / این خبر چه اثری بر بورس تهران دارد؟

مدیر

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت

-بازار-جهانی-بورس.jpg-12.jpg


به گزارش تجارت‌نیوز، با انتشار خبر ساخت واکسن کرونا در آمریکا، قیمت جهانی طلا، بازار سرمایه و نفت تغییر کرد. از آن جمله شاخص برخی از شرکت‌ها رشد قابل توجه داشت. مانند جهش 21 درصدی ارزش سهام شرکت هواپیمایی لوفت هانزای آلمان. اما آیا این خبر بازار سرمایه ایران را هم متاثر می‌کند؟

محمدخبری‌زاد، کارشناس بازار سرمایه در رابطه با تاثیر این خبر به تجارت‌نیوز گفت: امروز به دلیل خبر کشف واکسن کرونا در آمریکا، قیمت‌های جهانی رشد کرد. هم قیمت سهام برخی از شرکت‌ها مانند صنابع فلزی رشد کرده و هم رشد قیمت جهانی نفت، بازار جهانی فردا را متاثر می‌کند.

به گفته این کارشناس، رشد قیمت برخی از گروه‌ها در بازار جهانی می‌تواند بر قیمت همان گروه‌ها در بازار سرمایه ایران هم اثر مثبت بگذارد و آنها را مثبت کند. اما نکته مهم این است که این رشد مقطعی و کوتاه خواهد بود. چرا که تمایلات بازار سرمایه در ایران به شدت منفی است و به نظر نمی‌رسد خبر ساخت واکسن کرونا به تنهایی بتواند تفییر اساسی در شاخص و بازار ایجاد کند. اما به صورت موقت سهام برخی از شرکت‌ها ممکن است رشد کنند.

به گفته خبری‌زاد اگرچه روند بورس جهانی مثبت است اما در ایران برخی از سیاست‌های دولت و بانک مرکزی خلاف این جهت حرکت می‌کند. برای مثال افزایش نرخ سود بین بانکی تاثیر منفی بر بازار سهام دارد و تا زمانی که سیاست‌های داخلی به نفع بازار سهام نباشد روند بازار بهبود نمی‌یابد.


منبع : تجارت نیوز | همیارخاص
 
✅ آمارسایت خود را با آماریاب رصد کنید

آمارگیر وبلاگ | آمارگیر سایت

جدیدترین ارسال های پروفایل

کاربران گرامی جهت ارسال سوال درمورد کارگزاری ها , لطفا از صفحه اول انجمن ,به تالار بورس - فرابورس - بورس پایه وارد شوید سپس به قسمت پرسش و پاسخ مراجعه کنید.(از تاریخ 21 اردیبهشت 99 ارسالی های این بخش درمورد بورس حذف میشوند)
alir در پروفایل مدیر نوشت.
سلام خدا قوت
من چند چند روزه که نمیتونم خرید کنم
پیغام خطا از سرویس ارسال سفارش TP را میده لطفا برطرفش کنید
عباس گودرزی در پروفایل مدیر نوشت.
سلام برای من کد معاملاتی در بازار سرمایه اومده این همون کد بورسی هست؟
بالا