meysam

مدیر کل انجمن
مدیر کل سایت
ارسال ها
118
امتیاز
118
جوایز
2
  • فعال ترین کاربر
  • بهترین ارسال کننده
نام بیماری
ام اس
داروی مصرفی
سینووکس
تعداد سال بیماری
4
نام پزشک
صحرائیان
سن
26
موارد مصرف :

دفریپرون در درمان تجمع آهن ناشی از تزریق خونهای مکرر در مبتلایان به تالاسمی استفاده می شود. مصرف دفریپرون برای بیمارانی تجویز میگردد که دفراکسامین در انها منع مصرف دارد و یا درمان با دفراکسامین به تنهایی نا کافی میباشد.

مکانیسم اثر :

دفریپرون داروی خوراکی شلات کننده اهن میباشد. دفریپرون دارای دو عامل شلات کننده میباشد و لذا یک اتم اهن، که دارای ۶ اوربیتال خالی میباشد، با ۳ ملکول دفریپرون کمپلکس تشکیل میدهد. کمپلکس قرمز رنگی که بین سه ملکول دفری پرون و یک اتم اهن تشکیل میگردد از طریق کلیه ها در ادارار بیمار دفع میشود.

عوارض جانبی :

کاهش گلبولهای سفید خون ( آگرانولوسیتوز )، عوارض گوارشی ( شکم درد، تهوع، استفراغ، افزایش اشتها و اسهال )، درد شکم و مفاصل، بالا رفتن سطح خونی آنزیم‌های کبدی و تغییر رنگ ادرار.


نظر یکی از کاربران درمورد چگونگی مصرف این دارو :

اکثر دوستان ساعت ها بعد از مصرف این دارو مبتلا به دل پیچه شده و حالت تهوع به آنها دست می دهد . در تمام بدن حس بی حالی و سستی دارند . برای رفع چنین حالاتی بهتر است این قرص در اواخر وعده صبحانه میل شود و از هرگونه سردی مزاج جلوگیری کنیم . برای دوستانی که سیستم گوارش حساسی دارند بهتر است بعد از مصرف قرص از دمنوش دارچین و یا دمنوش زنجبیل استفاده کنند .
یادمان باشد داشتن تحرکت بعد از مصرف قرص الزامی است . زیرا فعالیت بدنی مناسب بخصوص پیاده روی تند هم در اثر بخشی دارو و هم در رفع حالت تهوع بسیار خوب است .
 

آمار آنلاین

کاربران آنلاین
0
مهمان های آنلاین
1
مجموع بازدید کنندگان
1
بالا